A BLSZ Női Bajnokság hétvégi nyertesei: Újpest, Vasas, Metis, Kelen

Írta: Szőnyi Gábor

hidegkutiangyalok

Harmadik fordulójához ért a BLSZ Női Bajnokság, első győzelmét aratta az Újpest, a Vasas, és a Kelen, ismét nyert a Metis!

Kelen SC – Hidegkúti Angyalok 5-0
Gólszerzők. Bognár Edina (2), Szűcs Ágota, Görög Emília, Bernhardt Bernadett

A képen a Hidegkúti Angyalok csapata.

Soóky Norbert (a Kelen edzője): - Igyekeztünk az első perctől kezdve letámadni és sikerült helyzeteket is kialakítanunk, de nem volt könnyű dolgunk az ellenfél visszaállt védekezése miatt. Az első félidőben sokat lőttünk kapura, de sajnos vagy pontatlanok voltak a lövések, vagy erőtlenek. A második félidőben frissítettünk a csapaton 7 helyen, így újabb lendületet tudtak szerezni a lányok és gólokat lőni. Örülünk a 3 pontnak és további sok sikert szeretnék kívánni a Hidegkúti Angyalok csapatának a bajnoksághoz.

Kis Balázs (a Hidegkúti Angyalok edzője): - Nagyon büszke voltam ma a lányokra,hiszen többen a beteg ágyból kikelve hősiesen végig küzdték ezt a mai meccset ! Többen el sem tudtak jönni ,így csere nélkül kellett lejátszani a 90 percet,sőt a második félidőt 10 emberrel végigjátszva , egy sérülés miatt derekasan helyt álltunk ! Ráadásul az első félidőben az első gólt szabálytalanság előzte meg,hiszen a kapusunkon feküdtek így persze hogy nem tudott mozogni . Mindig az első gól a legnehezebb,ki tudja mi lett volna ha az nincs ! Sajnos a lefújás pillanatában kaptunk, egy igaz nagyon szép bomba gólt,ez sem jött jól. Aztán jött a második félidő ,mi 10 emberrel maradtunk a Kelen cserélt egy sort gyakorlatilag,így itt volt az első negyed órában egy kis zavar,de aztán rendeztük a sorokat és valahogy kihúztuk a meccset ! Sajnálom hogy így alakult,mert egy komplett egészséges csapattal jó eredményt érhettünk volna el..így a védekezés maradt mára,de abból is jelesre vizsgáztunk,pláne ilyen körülmények között ! Gratulálok a Kelen 2 csapatának.
Ma nem nagyon tudok kiemelni senkit mert egymásért küzdve csúszott mászott mindenki,de a betegek külön nagy gratulációt érdemelnek,mert legalább ki tudtunk állni és néha a sírás mellett a kíntól elgyötörve is ,de csak fociztunk egy jót !!!

Kerepesi VSE – Metis NFC 0-7
Gólszerzők: Németh Flóra (4), Külüs Zsuzsanna, Farkas Klaudia, Kalász Kitti

Kiss Kálmán (a Kerepes edzője): A mai mérkőzésen ellenfelünk a játék minden elemében felülkerekedett rajtunk, melynek nem is lehetett más eredménye, mint ami. Nagyon sima vereség lett a vége, osztálykülönbség volt a két csapat között. Sok munkánk lesz még hogy felvegyük a kesztyűt egy ilyen és ehhez hasonló képességű csapatok ellen. Gratulálok a Metisnek, tavasszal lesz miért visszavágni!
Hajrá Kerepes!

Mészáros László ( a Metis edzője): Kerepesen vendégeskedtünk. A hazai alakulat kicsit bealudt a meccs elején, mi ezt szép nyugodtan kihasználtuk. Mezőnyfölényünk egyre nyomasztóbb volt ellenfelünk számára, hisz csak néha tudtak a kapunk elé kerülni, amiből azért persze szerezhettek volna gólt. Az első félidő vége felé egy jogosan megítélt büntetővel vonultunk szünetre. Ekkor az állás már 0-4 volt nekünk. A második játékrész elejétől aztán ellenfelünk kezdett elfáradni és újfent a mi kezünkbe volt az irányítás, ami sok szép támadással járt. Ahogy haladtunk a meccs vége felé, úgy jöttek a gólok is. További sok sikert kívánok a Kerepes csapatának!

Kormányőr – Vasas Kubala 3-4
Gólszerzők: Futó Erzsébet (3) ill. Maticza Andrea (2) Gál Anna, Meggyesfalvi Enikő

Wachutka Zsolt (a Kormányőr edzője): - A mérkőzés első félidejében irányítottuk a játékot, és 3-1-es vezetést szereztünk. Utána egy sérülés és ellenfelünk kapusának kiállítása minket zavart meg fejben, és ekkor egy hatalmas káosz alakult ki a pályán csapatunknál. Ellenfelünk ki is használta ezt a káoszt, és jól tartalékolva az erejével megnyerte a mérkőzést 4-3-ra. Gratulálok a Vasas csapatának!

Mészáros Csaba (a Vasas Kubala edzője): - A múlt heti vereségünk után nagyon vártuk ezt a fordulót, hogy újra bizonyíthassuk, hogy fel tudjuk venni a versenyt az erősebb csapatok ellen is ebben a bajnokságban! A Kormányőr csapata évek óta masszív, erős gárdája a budapesti női bajnokság mezőnyének, és a mérkőzés előtt papíron ők számítottak esélyesnek! A meccs nem indult jól nekünk, mert megkaptuk a már-már szokásosnak mondható korai gólunkat a 4. percben. Szerencsére ettől felébredtek a lányok és Gál Ancsi a 9. percben egyenlített, de rögtön a középkezdés után ismét a Kormányőr csapata került előnybe, amit a 28. percben meg is toldottak, így a szünetre 3-1-es hazai vezetéssel vonultunk.

Nem voltam elkeseredve, mert bár az eredmény nem nekünk kedvezett a játékunkban benne volt a gól, és teljesen egyenrangú küzdelem folyt a pályán. A csapat úgy ment fel a második félidőre, hogy ezt a meccset vissza kell hozni! Erre 15 percet kellett várni, amikor is Meggyesfalvi Enikő szerzett találatot és visszahozott minket az összecsapásba. Itt éreztem azt, hogy a lányoknak még jobban megnőtt az önbizalma és vérszemet kaptak! Újabb rohamok indultak, azonban öt perccel később egy kontratámadás után beütött a krach... Kapusunk egy hosszú kifutás után a tizenhatoson kívül kézzel akadályozta meg, hogy átemeljék fölötte a labdát, amiért a bíró piros lappal büntette. A 60. percben megfogyatkoztunk és Tomasovszky Anna állt be helyette a kapuba, mivel cserekapusunk nem volt. Még 30 perc volt hátra és az ellenfél úgy érezte itt jött el a fordulópont, amivel le lehet zárni a meccset, azonban Maticza Andi a 75. percben az arcukra fagyasztotta a mosolyt, mert egy jól eltalált lövéssel egyenlíteni tudott. A lányok viszont ennél többet akartak és nem álltak vissza védekezni. Folytatták a rohamokat és Andi egy újabb távoli lövéssel a 83. percben már vezetést szerzett nekünk! A kiállítást követően ezzel megfordítottuk a meccset. Büszke vagyok a lányokra, a szívükre és a szenvedélyükre, mert most ez segített minket hozzá, hogy győztesen hagyjuk el a pályát. Nagyon izgalmas, remek meccs volt ez! Remélem, a lányok önbizalmának jót tesz ez a mérkőzés és a többi csapatnak is fogunk tudni meglepetést okozni. A Kormányőr csapatának további sok sikert kívánok!

BVSC – Újpest FC 1-4
Gólszerzők: Rávész Viktória ill. Lengyel Zsanett (3), Orbán Csilla

Jamrik Tamás (A BVSC edzője): - A mai teljesítményünkre sajnos nagyban rányomta a bélyegét a korai időpont, amit ezúttal az ellenfelünk jobban tudott kezelni. A mérkőzés első harmadában nem tudtunk úrrá lenni a kezdeti zavaron, aminek részeként két gyors gól terhelte kapunkat. Az azt követő egy órában a már feljavult mezőnyjátékunk és a félidei átszervezésnek köszönhetően sikerült nekünk is helyzeteket kialakítanunk, amiből a mai napon csak egyet tudtunk gólra váltani. Amennyiben egységesebb játékot tudunk felmutatni, a következő mérkőzéseken képesek lehetünk többet kihozni magunkból.

Tóth László (az Újpest edzője): - Első meccsnek nem is kívánhattunk volna hálásabb ellenfelet magunknak! Egy kicsit vékonyak voltunk létszámban, mert egyik játékosunk a meccs napján házasodott, és többen is hivatalosak voltak, ennek ellenére akár nagyobb arányban is nyerhettünk volna. Persze cseppet sem vagyok elégedetlen, ügyesek voltak a lányok! A csapat nevében ezúton kívánok sok boldogságot játékosomnak, Kakuk Anikónak és férjének!

A Future Stars csapata szabadnapos volt.