Tóth Zsombor duplája okozta az FFC vesztét

Írta: Szőnyi Gábor

ffc ii ker
Az FFC a mérkőzés hajrája előtt vezetést szerzett az UFC ellen a BLSZ1. 6. fordulójában, de végül Tóth Zsombor két góljával megfordította a meccset.

FFC - II. Kerület UFC 1-2

BLSZ1. 6. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

A 13. percben történt a mérkőzés első jelentős eseménye, amikor Nagy Roland (FFC) remek szöglete a hosszú kapufáról pattant vissza a mezőnybe. Nem sokkal később a másik oldalon nagy lehetőség maradt ki, Székely Szabolcs 10 méterről leadott lövését ütötte ki Kasza Attila.

A 20. percben még közelebb állta gólhoz a Kerület, Székely Szabolcs passza után Padányi Bendegúz lőtt 20 méterről felső kapufát.
A 25. percben helyzettel válaszolt az FFC, Paulovits Bence beadására Nagy Roland érkezett, de 6 méterről leadott lövésébe beleértek, így az a kapu fölé ment.
Pörögtek az események, 1 perc múlva Padányi Bendegúz passza után Székely Szabolcs 10 méteres lövését ütötte ki a remekül védő Kasza Attila. Majd Tóth Zsombor szöglete után Veégh Szabolcs fejese ment fölé.

A 31. percben Nagy Roland (FFC) próbálkozott újból a gólszerzéssel, 20 méteres jobb sarokba tartó lövését szögletre ütötte Kovács Lehel.
A 44. percben Székely Szabolcs 8 méteres ziccerét védte Kasza Attila, majd ismétlése a kapu mellé ment. A félidő legvégén pedig Cserti Balázs 15 méteres lövését ütötte ki az FFC kapusa.

ii ker ffc

Az első játékrészben bármelyik fél könnyedén vezetést szerezhetett volna, de végül maradt a 0-0.

A második félidő elején az FFC került helyzetbe, Ignácz Dávid lőtt közelről kevéssel mellé. Majd az 53. percben a csereként beállt Léb László 10 méteres lövését ütötte ki Kovács Lehel.
A 60. percben a II. Kerület is veszélyeztetett Tóth Zsombor szöglete után Sztranyovszky Gábor földre lefejelt labdája pattant a kapu fölé.
A 70. percben Veégh Szabolcs szabálytalankodott Paulovits Bencével szemben a tizenhatoson belül, és tizenegyeshez jutott az FFC. Léb László a hálóba vágta a büntetőt. 1-0

Óriási előnynek tűnt ez a mérkőzés képe alapján, de az FFC mégsem tudta megtartani előnyét. A 80. percben egy szép kiugratás után Tóth Zsombor lőtt 10 méterről a kapuba. 1-1

A 88. percben Tóth Zsombor a mindent eldöntő gólt is megszerezte, 18 méterről lőtt szépségdíjas gólt Kasza Attila kapujába. 1-2

A gól után Csoma Gábort középkörben elkövetett sportszerűtlenségéért kiállított a játékvezető.
A hajrában még mindent megtett a hazai csapat az egyenlítésért, de az eredmény nem változott.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6
Nem volt túl magas az iram, viszont a sok helyzet sokat dobott a mérkőzés képén.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Tóth Zsombor lett.
Végig jól játszott, de teljesítményét a meccset eldöntő góljaival koronázta meg.