Az Inter felvette a versenyt NB2-es ellenfelével!

Írta: Szabó Miklós

intermoson pestifoci hu

A Magyar Kupa 6. fordulójában, mint utóbb kiderült az utolsó állva maradt budapesti csapatként (korábban az Építők kikapott a Békéscsabától) az Inter CDF játszott a nagy múltú, 1904-ben alapított Mosonmagyaróvári TE jelenleg NB2-es csapatával.

Inter CDF SE - Credobus Mosonmagyaróvár 1-2

Magyar Kupa 6. forduló

Rendesen bekezdtek a hazaiak, mert már a 3. percben Odia Henry Etiosa indította a jobb szélen Toe Joel Sunnyboy-t akinek beadását Igwilo Somto Kingsley 7 méterről Boros Tamás kezébe fejelte. A kimaradt helyzet után is támadásban maradt az Inter, sokkal többet birtokolta a labdát és néha bizony be is szorította másodosztályú ellenfelét, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani.
Az első negyedóra végén kicsit kijött a szorításból a Mosonmagyaróvár és így történhetett, hogy Darázs Péter játszotta tisztára magát, majd Szabó Bencéhez játszott, akinek 18 méteres lövését csak vetődve tudta Ngarwa Madouwaye Fernand kiütni.
A másik oldalon Odia Henry Etiosa szép esernyőcsellel verte át ellenfelét, de 25 méteres lövése mellé szállt.

A 28. percben egy Szabó Bence-Mayer Milán-Horváth Máté támadás végén az utóbbi lövését Dudu Gbubemi Kenny tette ki szögletre. A sarokrúgásnál Horváth Máté a kisszögletet választotta és Szabó Bencéhez gurított, aki egy csel után betört a büntetőterületen belülre, ahol akasztották. 11-es. A büntető mögé Mayer Milán állt, és a jobb alsó sarokba lőtt. 0-1

Szinte alig kezdtek közepet a hazaiak a gól után, amikor újra megzördült a hálójuk. A 32. percben Javier Gruart veszítette le a labdát a saját kapuja előterében Szabó Bence szerezte meg bevezette a tizenhatoson belülre, elhúzta a kapus mellett, kissé kivárt, de a visszazáró védők között így is a kapu közepébe bombázott. 0-2
A gól után újra a mezőnyjátéké volt a főszerep. Kemény test-test elleni összecsapásokat láthattunk, amelyben egyik fél sem volt a másik adósa, de a sportszerűség határán belül mozogtak a játékosok, még ha a határt kicsit feszegették is.

Zárásként még Odia Henry Etiosa egy védelmi hibát kihasználva egyedül húzott el a jobb oldalon és beadását a középen nagy helyzetben érkező Igwilo Somto Kingsley lőtte 9 méterről kapura, de Boros Tamás remek vetődéssel szögletre ütötte a labdát.

intermonma3

Hiába volt a nagyobb arányú labdabirtoklás, a több lehetőség az Inter részéről, ennek ellenére megnyugtató előnnyel mehetett szünetre a Mosonmagyaróvár.
A fordulás után, ha lehet még nagyobb fordulatszámra kapcsoltak a csapatok. Gyors, kemény játékot láthattunk, helyenként szép megoldásokkal melyek feledtették az elmaradt helyzeteket. Bizonyos esetekben a sárga lapok tovább színesítették a játékot.
Egészen ez a játék ment a 74. percig, amikor egy rosszul hazatett labdát Igwilo Somto Kingsley csípett el a mosonmagyaróvári tizenhatoson belül, majd a labda ide-oda pattogott, végül Odia Henry Etiosa elé került, aki ötösről a kapuba lőtt .1-2

Sok támadás szövődött mindkét fél részéről, de a tizenhatosok előterében szinte mind el is halt, így átlövésekkel próbálkoztak. Elöbb Odia Henry Etiosa lőtt 23 méterről, de Boros védeni tudott, míg a másik oldalon Szabó Bence 40 méterről emelt a kapu fölé egy lecsorgó labdát.

A két osztálynyi különbség a mérkőzés bizonyos részeiben teljesen eltűnt a két csapat közül, sőt néha komoly fölényt is ki tudott alakítani az Inter CDF, de a védelmét jól megszervező és azt sziklaszilárdan meg is tartó Mosonmagyaróváron ma nem talált fogást, ám a vendégek sem érdemtelenül jutottak a következő fordulóba.