Háromból három! Élre állt a RAFC!

Írta: Szabó Miklós

rafc kelen

Az első fordulóból elhalasztott mérkőzést pótoltak a csapatok szerda délután, így érkezett egy héten másodszor a XVI.kerületbe a Kelen csapata. A házigazda most az eddig veretlen RAFC volt.

RAFC - Kelen 2-1

BLSZ1. 1. fordulóból pótolt mérkőzés

Házigazdához méltóan kezdeményezőbben kezdett a hazai csapat, de hiába volt a magas fordulatszám mindkét fél részéről, sok hibával tarkították a mérkőzés elejét és ez sajnos a helyzetek rovására ment. Ugyanis egy sem volt!
Ez a tarthatatlan állapot egészen a 14. percig tartott, amikor Lukács Ádám adott be balról egy labdát, amit középen Ébenhardt Tamás elhibázott, de a jobb oldalon helyezkedő Vörös István nagy helyzetben lövés helyett kapura emelt, labdáját Schön Dániel szögletre tudta ütni. A Vörös István által jobbról beadott szögletből Janta Gábor 5 méterről a kapuba fejelt. 1-0

A folytatásban valamelyest magára talált a Kelen SC. A 23. percben Prainer Róbert húzott el a jobb oldalon, egészen az alapvonalig vezette a labdát és csak az utolsó utáni pillanatban sikerült szögletre szerelnie a RAFC védelmének. A beadott szögletből ismét csak Prainer próbálkozhatott, de 10 méteres fejese mellé szállt.
A Kelen játékosai a továbbiakban gyorsan fejlődtek fel a támadásokhoz, de a végső passzoknál mindig adódott valami probléma és elrontották azokat, így érdemi helyzetig nem jutottak el.
A 29. percben a gólszerző Janta Gábor unta meg a tili-tolit a mezőnyben és 30 méterről lőtte át a Kelen védelmét, de próbálkozását Schön Dániel másodikra fogta.
A vendégek átvették az irányítást sorra lőhették a szögleteket, de a gólhelyzet még mindig hiányzott, bár Prainer még a 44. percben egy fordulásból leadott lövéssel veszélyeztette Ivanics Bence kapuját, de a hazai kapus fogta a lövést.
A második félidőt a Kelen kezdte és azonnal lehetőséget tudtak teremteni a hazai kapu előtt. Junghausz Gergő gyújtotta be a rakétákat a bal oldalon, egy kényszerítőre kényszerült Kovács Marcellel, majd a visszakapott labdát beadta és a középen helyezkedő Prainer Róbert 5 méterről a kapus kezébe fejelt.

Néhány perc múlva ismét a Kelen próbálkozott. Langer Attila szögletét az előre lopakodó védőjátékos
Imre Ábris tovább fejelte, de a kaputól egy méterre kissé kisodródva helyezkedő Lénárt Balázs csak mellé tudott lőni.
És ahogy ilyenkor lenni szokott, a másik oldal járt sikerrel. Etler Pál adott be jobbról, labdáját Schön kiütötte, de éppen a középen ólálkodó Lukács Ádám elé, Lukács ismétlését Schön ismét nagy bravúrral szögletre hárította. De hiába volt a bravúrsorozat a vendégek kapusa részéről, mert a Vörös István által beadott szögletet Derda Dániel a rövid felső sarokba fejelte. 2-0.

A gól után feljebb jött a Kelen, sokat próbálkoztak játékosai, de a hibák is benne maradtak a játékukban. A 72. percben viszont már nem hibáztak. Somogyvári Norbert bal oldali szögleténél Imre Ábris nagy igyekezetében térdre rogyott a RAFC kapuja előterében, de a labda nála maradt és 4 méterről a földön ülve a kapuba lőtt. 2-1.
Nem sokkal később az egyenlítés is a levegőben lógott, de Somogyvári Norbert 24 méteres szabadrúgását a levegőben úszva ütötte a léc fölé Ivanics.
A lefújás előtt még egy Ivanics általi kapuskirúgás után Lukács Ádám (RAFC) továbbtette a labdát a csereként beállt Makka Norbert elé, aki azonban 14 méterről a kapujából kilépő Schön Dánielbe lőtte a labdát.

Mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 5

A félgőzzel futballozó RAFC otthon tudta tartani a 3 pontot a végjátékban végig pontatlanul játszó Kelen ellen. Az azonban megjegyezhető, hogy a vendégek gyorsaságára, erőnlétére nem lehet panasz, és ha mint csapat jobban összeállnak, és kiiktatják játékukból a hibákat, akkor lehet keresnivalójuk.
A rákosszentmihályiak sorozatban harmadik győzelmükkel 3 forduló után az élre álltak a BLSZ1-ben!

Mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Vörös István lett!
A remek formában lévő RAFC-játékos ezúttal két gólpasszal segítette csapatát győzelemhez!