A Magyar Kupában Hegybányai Bendegúz vezérletével: BVSC - FFC 5-1

Írta: Szabó Miklós

bvsc ffc 4

A Magyar Kupa második fordulójában a BVSC hazai pályán fogadta a Ferencvárosi FC csapatát. A mérkőzés előtt kiadós eső zúdult a bemelegítő játékosokra, kérdés volt, hogy kit mennyire kedvetlenített el a nem túl kellemes időjárás.

A zuglóiak NBIII-ból igazolt labdarúgóját,  Hegybányai Bendegúzt biztosan nem, ismét remek produkcióval rukkolt ki!

BVSC -FFC 5-1

Magyar Kupa 2. forduló

A mérkőzés a kölcsönös erőfelmérés után rögtön hazai helyzetekkel kezdődött. A 4. percben Varga Péter lépett ki a lesre játszó védők között és rövid labdavezetés után jobbról 7 méterről lőtt, de Nagyjános Zoltán vetődve szögletre tudott hárítani.

Néhány perc múlva ismét egy remek beindítást láthattunk, ezúttal Balogh Zoltán részéről, labdáját
Jordáki Norbert kapta, aki 13 méterről tüzelt kapura, de Nagyjános ismét a helyén volt és ezúttal lábbal hárított.

Többet birtokolta a labdát és magabiztosabban játszott a BVSC, és munkájuknak a 22. percben be is ért a gyümölcse. Pápai Péter saját térfeléről remekül ívelt előre, Hegybányai Bendegúz a tizenhatos
vonalán combbal levette a labdát, majd a kilépő kapus alatt laposan a kapuba lőtt. 1-0

Lendületben maradt a BVSC. Előbb Varga Péter lőtt 21 méterről fölé egy bedobás után, majd Müller
Rudolf cselezte végig az FFC térfelét, betört a tizenhatoson belülre, de 7 méteres lövését Nagyjános
megint ki tudta ütni. A labda ismét Müller elé pattant, aki másodjára már az oldalhálóba lőtt.

A félidő hajrájában egy FFC hazaadást szándékosnak minősített a játékvezető és 6 méterről közvetett szabadrúgást ítélt a hazaiak javára. A labdát Bükszegi Zoltán pöccintette Varga Péter elé, aki nemes egyszerűséggel a léc alá bombázott. 2-0

bvsc ffc 2

A 41. percben a másik oldalon is közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető szándékos hazaadás miatt,
Paulovits Bence lövése azonban a védőkről szögletre vágódott.

bvsc ffc 3

A félidőt még egy hatalmas helyzet zárta. Két hazai támadó indulhatott egy vendég védőre.
Bükszegi Zoltán a bal oldalról remekül játszotta meg Varga Pétert, aki azonban ajtó-ablak helyzetben elügyetlenkedte a helyzetet.

A helyzetek, lehetőségek alapján az eredmény mindenképpen az FFC-re nézve volt hízelgő.

Fordulás után is tovább gyártotta helyzeteit a vendéglátó együttes. Az 55. percben Bükszegi Zoltán 6
(!) vendégjátékos között is megtartotta a labdát, középre ívelt és az érkező Müller Rudolf 14 méterről lőtt, de a mérkőzésen végig jól védő Nagyjános kiütötte a labdát. Aztán a menetrendszerű helyzetek után a menetrendszerű gólok is érkeztek a zuglói vasutasok részéről.

Az 58. percben Hegybányai Bendegúz egy megszerzett labdával a saját térfeléről indulva végigszáguldott a vendég térfélen, a tizenhatos előtt kényszerítőzött Müller Rudolffal, majd a visszakapott labdát 13 méterről laposan a jobb alsóba gurította. 3-0

A gól után nem sokkal tovább növelhette volna előnyét a BVSC. Dornai Norbert szép egyéni akció után jobbról Varga Péterhez játszott, akinek nem ez volt a legjobb napja, már ami a gólhelyzetek kihasználását illeti, mert 15 méteres lövését Nagyjános megint csak kiütötte.

Az első igazi kidolgozott vendég helyzetre 70 percet kellett várnunk. Ekkor Barabás László kapott egy remek indítást területbe, de 12 méteres lövését Kleisz Gergely vetődve hárította.

Kissé visszavett a tempóból a BVSC, ezáltal teret engedett a vendégek támadásainak, ennek volt köszönhető, hogy a 74. percben egy szabadrúgást Paulovits Bence 30 méterről a bal alsóba lőhetett. 3-1

De, hogy ne nagyon kapjon kedvet az FFC a feljebb zárkózáshoz, arról a hazaiak a 80. percben gondoskodtak. Bódizs Milán egy szabadrúgás után a félpályáról indította Hegybányai Bendegúzt, aki levezette a labdát a bal oldalon egészen az ötösig, és az onnan leadott ballábas lövése a felső lécről a gólvonal mögé pattant le, legalábbis a partjelző intése alapján. 4-1

A 85.percben megfogyatkozott az FFC, Csertek Gergőt állították ki egy mezőnybeli szabálytalanság miatti második sárgalap után.
A 89. percben még egy tizenegyes is keserítette a vendégeket. Dornai Norbert indult saját térfeléről,majd Hegybányaihoz játszott, aki ellen a büntetőterületen belül szabálytalankodtak. A megítélt tizenegyest a mérkőzésen végig jól játszó Müller Rudolf a bal alsóba gurította. 5-1.

bvsc ffc

A mérkőzésen végig domináló, jól játszó BVSC megérdemelten verte az egy osztállyal magasabban játszó ellenfelét, és ha a helyzetek kihasználásakor játékosai jobban koncentrálnak, úgy a BLSZ2-ben komoly eredmény elérése sem lehetetlen számukra.
A nyáron a Pénzügyőrből igazolt Hegybányai Bendegúz már most látszik, hogy nagyon nagy erősítés a zuglóiak számára. A III. Kerülettel 3 éve BLSZ1-es bajnoki címet nyerő játékos már második meccsén nyújtott eredményt meghatározó produkciót.

A Magyar Kupa 2. fordulójának eredményei:

Testvériség – Pestszentimre 1-0   A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT
Ikarus – Unione 1-2   A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT
Inter CDF – THSE-Szabadkikötő 3-0   A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT
43.sz. Építők – Új-Budai FC Voyage 2-1  A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT
BVSC – FFC 5-1
Csep-Gól FC – Hegyvidék 3-0 (megállapított eredmény)

A 3. forduló párosításai:

BVSC - 43.sz.Építők SK

Inter CDF - Unione FC

Csep-Gól FC - Testvériség

A győztesek a 6. fordulóba jutnak ahol már az NB1-es NB2-es és NB3-as csapatokkal is összekerülhetnek.