Kozarek és Gyenes vezérletével az Unione kiejtette a Gázgyárt a Magyar Kupából

Írta: Szőnyi Gábor

gazgyar unione pestifoci hu 008

A Magyar Kupa első fordulójában a BLSZI-es bajnok Gázgyár az Unione csapatát fogadta. A rangadó remek mérkőzést ígért és dúskáltunk is az eseményekben.
A vendég Unione szinte legjobb összeállításban tudott felállni, Szabó András egyből a kezdőcsapatba jelölte a Pénzügyőrtől igazolt Kozarek Andrást, aki meg is hálálta a bizalmat. A  támadó góllal és gólpasszal debütált, de a továbbjutáshoz Gyenes Dávid bravúrjai is kellettek.

ASR Gázgyár - Unione FC 2-2 tizenegyesekkel: 2-4

Magyar Kupa 1. forduló

gazgyar unione pestifoci hu 016

A Gázgyár helyzetével indult a mérkőzés, a 10. percben Fehér Kende lőtt 13 méterről a kapu mellé.
A 20. percben egy remek támadással válaszolt az Unione. A Pénzügyőrben korábban együtt futballozó Kayali Viktor és Kozarek András kényszerítőzött egymással, majd Kayali 12 méterről, balról a rövid kapufára lőtt.
A Kozarek-gólpassz 5 perc múlva már nem hiúsult meg, Keresztesi Botondnak adott jó labdát, aki 10 méterről a hálóba lőtt. 0-1
Rövid életű volt az Unione előnye. A 29. percben Bősze Zoltán tizenhatoson belüli lökése után tizenegyeshez jutott a Gázgyár, Ivancsó Dávid pedig bevágta a büntetőt. 1-1

Egy perc múlva át is vehette volna az előnyt a hazai csapat. Mankó Gergely kiugratása után Fehér Kende lőtt 12 méterről helyzetben, de Gyenes Dávid bravúrosan védett lábbal.
A Gázgyár helyzetek sora folytatódott. A 39. percben Kaltenekker Attila fejelt vissza a kapu előtt egy labdát, amely a kapu felé veszélyesebb lehetett volna
A 43. percben pedig Ivancsó Dávid megpattanó lövése kerülte el kevéssel a kaput, majd a szöglet után Fehér Kende pörgetését ütötte ki bravúrral Gyenes.
A félidő legvégén aztán könnyedén visszavehette volna az előnyt az Unione. Szabó Tibor parádés kiugratása után Kayali Viktor került helyzetbe, miután megtartotta a labdát, Sebestyén Örs 12 méterre a kaputól buktatta őt. Újabb büntető következett, amelyet meglepetésre Szabó Tibor a bal kapufa mellé lőtt. Ritkán szokott ilyet csinálni. A szünetre így maradt az 1-1.

A második félidő sem indult unalmasan. Az 52. percben Hostyisovszky Patrik (Gázgyár) jobb oldali beadása után Bősze Zoltán kezéhez ért a labda a büntetőterületen belül, újabb tizenegyes következett. Ivancsó Dávid állt ismét a labda mögé, de lövését ezúttal Gyenes Dávid szögletre ütötte!
A gól azonban nem sokat váratott magára. Kaltenekker Attila szöglete után a csereként beállt Kovács Tibor a hálóba fejelte a labdát. 2-1

Az előny megszerzése után a Gázgyár nyugodtan kontrázgathatott a kinyíló Unione ellen. A 60. percben közel is álltak ahhoz, hogy végképp eldöntsék a meccset. Ivancsó Dávid jól helyezett 14 méteres lövését azonban Gyenes Dávid kitornázta a bal felső sarokból.
A Gázgyárnak nem sikerült dűlőre vinnie a dolgot, és a 75. percben nem érdemtelenül kiegyenlített az Unione. Kayali Viktor jobb oldali beadása után az egy perce pályán lévő Horváth Ákos befejelte a labdát középre Kozarek Andrásnak, aki pedig a hálóba bólintott. 2-2
A 85. percben a Gázgyár megúszhatta volna a büntetőket, de Kaltenekker Attila remek lövése kevéssel a kapu fölé ment.
A 90. percben meglepőt húzott a hazai csapat, Garai Viktor kapust a büntetőkre gondolva lehozta Metzger Tibor, és Baksa Bálintra cserélte.
A 91. percben Baksa Bálintnak azonban ezen kívül is akadt dolga még, mert egy nagy bedobás utáni fejest a léc alól kellett kiütnie. Gól viszont már nem esett, így következtek a tizenegyesek.

gazgyar unione pestifoci hu 017

A büntetőpárbajban Gyenes Dávid kapus Nagy Róbert és Ivancsó Dávid tizenegyesét is kiütötte, az Unione játékosai viszont egyszer sem hibáztak. A negyedik körben így Szabó Tibor gólja a továbbjutást jelentette a vendégek számára!
A mérkőzésen látszódott, hogy a bajnok Gázgyár még nincsen topformában, és az is, hogy az Unione az új bajnokságban is meghatározó szereplő lehet.