Öregfiúk 1.! Honvéd-siker az Újpest otthonában!

Írta: Szőnyi Gábor fotó: ujpestfc.hu

ujpest honved2

Szépszámú nézősereg volt kíváncsi az Öregfiúk 1. osztály első és második helyezettjének találkozójára, az újonc Honvéd a tavalyi bajnok Újpesthez látogatott.

Újpest FC -Bp.Honvéd 1-4

BLSZ Öregfiúk 1. osztály

Gólszerzők: Zombori ill. Schranz B. (3) Dobos

Újpest FC: Szűcs László - Nagy Gábor, Tamási Zoltán, Böjte Attila, Szlezák Zoltán- Simek Péter, Farkas Balázs, Zombori Zalán, Szanyó Károly - Herczeg Miklós, Kovács Zoltán
Csere: Nagy Endre, Staskó Zoltán, Csillag Krisztián, Benedek Tamás, Egressy Gábor, Gyimesi Jenő

Bp. Honvéd: Babócsy András – Plókai Attila, Budovinszky Krisztián, Szamosi Tamás, Móra Krisztián – Dobos Attila, Kovács Béla, Szabó Tibor, Bábik Tibor– Hamar István, Schrancz Balázs

Csere: Simon Miklós, Czipper Zsolt, Sára Botond, Bujáki József

A találkozó előtt a Honvéd 2 ponttal vezette a bajnokságot, igaz, az Újpest egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, nagy rangadóra volt kilátás, ezt erősítette az őszi meccs is, amely 5-5-re végződött!

A vendégek nagyon korán megszerezték a vezetést! Az 5. percben Kovács Béla passzolt Schrancz Balázshoz, aki egy labdaátvétel után 12 méterről a hosszú sarokba lőtt. 0-1  A gól után is jól játszott a Honvéd, a BLSZ1-es Unione-ban is vezérszerepet játszó Szabó Tibor jól mozgatta a csapatot, és a 28. percben ő ugratta ki Kovács Bélát, aki a kapust kicselezte majd  Schrancz Balázshoz passzolt, a támadó pedig az üres kapuba lőtt. 0-2
Négy perc múlva tovább növelte előnyét a Honvéd, Dobos Attila lőtt a hálóba. 0-3
Itt még nem volt vége, újabb két perc múlva Dobos Attila adott nagy labdát Schrancz Balázsnak, aki 14 méterről csodás találatot vitt be a jobb felső sarokba. 0-4
A félidő végén nagy lehetősége volt az Újpestnek a szépítésre, a góllövőlista vezetőjével, Kovács Zoltánnal szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül. A büntetőt Szanyó Károly végezte el, aki remek büntetés-végrehajtó, emlékezhetünk, az1996-os atlantai olimpiához vezető selejtezőkön Szanyó 5 büntetőt is a hálóba lőtt, egyet a legfontosabb skótok elleni meccsen, ezúttal azonban hibázott. Az Újpest a második félidőben sem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez, a szépítő gólt végül Zombori Zalán szerezte meg 5 perccel a találkozó vége előtt.

A bajnokság állását, a góllövőlistát, és a további eredményeket a felső menüben találjátok!