Igazságos (?) döntetlent hozott a Műegyetem - FFC

Írta: Szőnyi Gábor

ffc mfc 043

Csapatfotózáson vett részt az FFC a mérkőzés előtt, ami a futball nagykönyve szerint nem jó előjel, de erre rácáfoltak a fradisták, akik erőteljesen kezdték a mérkőzést.

ffc mfc 001

Műegyetemi FC  - FFC  1-1

BLSZ1. 22. forduló

ffc mfc 029
Ugyanakkor meglehetősen kevés helyzet kísérte az első félidőt. Az FFC irányította a játékot, a Műegyetem inkább a kontrákra rendezkedett be, és Rasztovits Dávid képességeinek kihasználásában bízott.
A ferencvárosiak néhány helyzetecskéje, és szöglete után a találkozó 30. percében veszélyeztetett először a Műegyetem, Kovács András szép lövését védte Barta Barnabás.

ffc mfc 042

A 0-0-s félidei eredmény tökéletes lenyomata volt a játékrésznek, és a második félidőben sem sokat változott a játék. Többnyire távoli lövésekkel próbálkozott a Ferencváros, az egyik legjobb kísérlet az volt, amikor Waltner Ádám visszagurítása után Scheffer Bence kevéssel lőtt a kapu fölé, majd Waltner lőtt a 60. percben fölé egy szabadrúgást.

A 62. percben aztán egy gyors Műegyetem támadás futott a pályán és egy bal oldali beadás után a berobbanó Rasztovits Dávid 5 méterről a hálóba lőtt. 0-1

ffc mfc 041
Óriási jelentősége volt a gólnak, mert bár az FFC többet tett a gólért, mint ellenfele, nem igazán tudott mit kezdeni a masszívan védekező MFC-vel.

A fordulatot egy játékvezetői könnyelműség hozta meg. Történt egy Műegyetem-szabálytalanság 20 méterre a kaputól, miközben a játékvezető és a hazai játékosok megbeszélték az esetet, az FFC elvégezte a szabadrúgást, Schuch András óriási helyzetbe került, Pásztor Ádám pedig utolsó emberként megrúgta. Jogos büntető és kiállítás következett, de az előzményt 10-ből 8-an visszafújták volna. A tizenegyest Nenad Pozder végezte el,
Nagy Adrián bravúrral hárítani tudott.
A mérkőzés hátralévő részében még jobban nyomott a Ferencváros, és a 90. percben egy helyzetnél úgy ítélték meg, hogy egy Műegyetem játékos kezét érte a labda a tizenhatoson belül, így újabb büntető következett. Császár Viktor állt a labda mögé, és a remek védő nem hibázott. 1-1

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 5

Az első félidőre valószínűleg nem sokan fognak emlékezni, a másodikra talán többen. Véleményünk szerint játszhattak volna bátrabban is a csapatok.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Nagy Adrián lett!

Nem volt sok védenivalója a kapusnak, de a kivédett első büntetővel előfordulhat, hogy a vereségtől mentette meg csapatát.

Tags: FFC | Műegyetem