Kuparekorder edzőjével a Budapest Kupa döntőjében az Ikarus!

Írta: Szőnyi Gábor

voyage testveriseg bkdonto pestifoci 005
Lejátszották a Budapest Kupa első elődöntőjét, és a  Czinege László vezetőedző által irányított Ikarus csapata a Pestszentimre otthonában aratott  4-2-es győzelmével a fináléba jutott!

Pestszentimrei SK – Ikarus BSE 2-4

Budapest Kupa elődöntő

Czinege László a Budapest Kupa történetének egyik legeredményesebb egyénisége, a 8. (!) Budapest Kupa döntőjére készülő edzőt kérdeztük a Pestszentimre elleni mérkőzésről.

- Nem voltak jók az előjelek a mérkőzés előtt, mindössze négy cserénk volt. Próbáltuk regenerálni a játékosokat, hogy frissek legyenek az elődöntőre. Úgy gondolom, hogy ez sikerült, mert már a 7. percben Horváth Krisztián góljaival 2-0 volt az állás nekünk! Ezután egy kicsit kiengedtünk sajnos, kaptunk  egy fejesgólt, majd tizenegyesből ki is egyenlített a Pestszentimre. Nagy erőket kellett mozgósítanunk, mert egy remek csapat ellen játszottunk, de a 43. percben sikerült visszavennünk a vezetést.  Azt gondolom, hogy ez a harmadik gól kicsit megtörte őket, és úgy tűnt, hogy fáradtak is. A második félidőben jól védekeztünk és kontrázhattunk, és a 71. percben egy jó beadás után Holló Ricsi fejesével eldöntöttük a továbbjutást. Szeretnék gratulálni ellenfelünknek, mert egy remek, jól összerakott csapatot győztünk le.

- Nagy az öröm most gondolom.

- Igen, a bajnoki cím az elúszott számunkra és így mindent a kupa megnyerésére tettünk fel, most már a fináléban vagyunk! Csodás érzés ez!

- Nem először érzel ilyet…

- Ez igaz, de minden siker más! Az Ikarussal  még játékosként kétszer játszottam Budapest Kupa döntőt a 80-as években,  1983-ban megnyertük a kupát, 1988-ban pedig másodikok lettünk. Ezen kívül én háromszor nyertem Budapest Kupát a RAFC csapatával 1995, 1996 és 1997-ben, mivel háromszor nyertünk egymásután a klub meg is tarthatta a serleget. Az RSC-vel kétszer jutottam döntőbe,  ráadásul úgyhogy a csapat az egyik évben BLSZ3-as a másikban BLSZ4-es volt, akkor viszont nyerni nem sikerült.
Most az Ikarus edzőjeként ismét eljutottam idáig. Az még adna egy pikantériát a dolognak mind nekem, mind pedig a csapatomnak, ha pont a kerületi riválissal, a RAFC-al játszanánk a kupadöntőt. Ez hamarosan kiderül.

A II. Kerületi UFC – RAFC elődöntőt április 7-én, csütörtökön 17:15-kor rendezik meg a Kolozsvári Tamás utcában!