Négy gólt lőtt az Ikarus a Hegyvidéknek!

Írta: Szabó Miklós

ikarus hegy2016

A hatodik helyen álló Ikarushoz vasárnap délután az a Hegyvidék utazott vendégségbe, amely eddig mindössze egyetlen pontot szerzett tavasszal.

Ikarus BSE - Hegyvidék SE 4-0

BLSZ1. 21. forduló

A középkezdés után az Ikarus magához vette az irányítást, és a karmesteri pálcát az egész mérkőzés ideje alatt magánál tartotta.

Már a 7. perctől kezdve szállították a helyzeteket a hazaiak. Ekkor Kasinszky Isván remek labdát adott Borgulya Istvánnak, aki egy csel után 8 méterről lőtt, de Nándori Márton vetődve hárítani tudott.

Kicsivel később egy Bálint Dávid ellen elkövetett szabálytalanság miatti szabadrúgásból Horváth Krisztián (Ikarus) varázsolta a labdát Orosz Ákos fejére, aki szép mozdulattal fejelt mellé.

A következő lehetőségnél ismét Horváth Krisztián volt a főszereplő. Orosz József Botond indításából Borgulya István adott középre és az érkező Horváth 16 méterről alig lőtt a jobb felső sarok fölé.

A következő támadásból már megszerezte a vezetést az Ikarus. Kasinszky labdáját Orosz Ákos tette tovább a Hegyvidék kapuja előterében és a védők közül kilépő Borgulya István 6 méterről a jobb alsó sarokba gurított. 1-0

Az Ikarus a gól után is célratörően futballozott. Előbb Borgulya István egy védő fején veszélyesen megpattanó lövése kerülte el centikkel a Hegyvidék kapuját, majd Szabó Pál beadását vágták ki a kapu torkából.

A félidő végét jelző hármas sípszó előtt még Horváth Krisztián remekbe szabott 35 méteres indítása Szabó Pált találta meg a vendégek ötöse közelében, aki kapásból tette kapura a labdát, de Nándori Márton reflexmozdulattal védeni tudott.

Fordulás után a Hegyvidék próbálkozott először, az 52. percben Gémes László 22 méterről lőtt egy szabadrúgás után, de labdája a kapu fölé szállt.

Komolyabb változás azonban a szünetet követően sem történt.

A hazaiak továbbra is jóval veszélyesebbek voltak. Az 58. percben egy gyors támadás végén Horváth Krisztián labdája után Szabó Pál beadott és az érkező Borgulya István 13 méterről a kapu fölé lőtt. A következő lehetőséggel azonban mát éltek az Ikarus támadói.

Holló Richárd 16 méterről lőtt, a labda kipattant a kapus kezéből, Szabó Pál ott termett, és 3 méterről a kapufa segítségével a hálóba lőtt. 2-0

A 69. percben tovább növelte előnyét az Ikarus. Horváth Krisztián csavart be egy szögletet balról, amely a tömörülő játékosokon megpattanva a felső léc belső élére, majd onnan a hálóba hullott. 3-0

A 72. percben következezett a kegyelemdöfés, Szabó Pál labdáját Borgulya István adta be jobbról és Holló Richárd előrevetődve 6 méterről az elvetődő kapus mellett a bal alsóba fejelte. 4-0

Mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Szerencsére ez mérkőzés is csatlakozott a forduló sokgólos összecsapásaihoz. Az Ikarus az első perctől kezdve tudatosította mindenkiben, hogy csak a győzelem elfogadható számára és így is tett. A vendégek igyekeztek tartani a labdát, amikor megszerezték, de ezen a napon nem voltak egy súlycsoportban felső házba tartozó ellenfelükkel.

A mérkőzés legjobbja a Pesti Foci szerint Horváth Krisztián (Ikarus BSE) volt.

Remekbe szabott hosszú indításokkal dobta támadásba a többieket és nem mellékesen szögletből szép gólt szerzett.