A Maglód lett a VI. TNT győztese!

maglod22

Befejeződött a Csillaghegyi MTE által, az MLSZ Budapesti Igazgatóság támogatásával megrendezett hét héten keresztül zajló Téli Nagypályás Torna.
A csapatokat a 2016-os évben két osztályba sorolták be, a vándorserlegért az elit ligában lehetett megküzdeni, de a normál ligában is ugyanúgy jártak díjak.

Az elit liga döntőjét a Goldball '94 FC U19 és a Maglódi TC csapata játszotta.

A két csapat a B-csoportban már találkozott egymással az 5.fordulóban. Az a mérkőzés 3:3-as döntetlenre végződött, így most is izgalmas találkozóra volt kilátás.
A Goldball kezdett jobban, és három nagy lehetőségig is eljutott, az egyiknél a kapufa mentette meg a Maglódot
A 32. percben büntetőből mégis a Pest megyei csapat szerzett vezetést. A tizenegyeshez Lukács Bálint állt oda és bár Bene Máté kapus jól érezte az irányt, nem tudott hárítani, így megszerezte a vezetést a Maglód.
A kapott gól kissé megfogta a fiatalokat, így a félidő hátralévő részében a maglódiak domináltak és akár meg is duplázhatták volna előnyüket. Nem esett újabb találat, így a félidő 1-0-val ért véget. A második félidő nagyon kiegyenlített játékot hozott. Mindkét csapat előtt adódtak kisebb-nagyobb helyzetek. Az egyenlítés végül nem jött össze Kolozsvári Lászlóéknak, így a VI. Téli Nagypályás Tornát a Maglód TC csapata nyerte meg, akik így egy évig őrizhetik a TNT Vándorserleget. A Maglód az első nem BLSZ-bajnokságban játszó győztese a TNT-nek.
A harmadik az Unione csapata lett, miután a bronzmérkőzésen az Ikarus vegyes csapatát 9-1-re verte.
A torna gólkirályát az Unione FC adta, Keresztesi Botond 14 találattal lett a legjobb.

A normál liga döntőjét a Pestszentimre és a Goldball játszotta, a találkozó 2-2-es döntetlent hozott. A büntetőpárbajt 4-2-re a Pestszentimre csapata nyerte.
A normál ligában a bronzmérkőzés az Erdért - CSMTE öregfiúk is büntetőkkel ért véget, itt is 2-2 volt a rendes játékidő eredménye. A tizenegyesekben az Erdért bizonyult jobbnak.
A normál liga gólkirálya, Cservák György lett a Rúg-6 FC-ből 14 találattal.