A Pénzügyőr-csoda 10 emberrel elmaradt

Írta: Szőnyi Gábor

123haladas

Ötszáz néző, és remek hangulat fogadta a Pénzügyőr és a Haladás játékosait Pasaréten a Magyar Kupa 2. fordulójában! A mérkőzésre a hazai futball élet számos meghatározó szereplője kilátogatott, idősebbek, fiatalabbak egyaránt.

Pénzügyőr SE – Haladás 1-3

Magyar Kupa 2. forduló

1234hal
„Lehetetlen nem létezik”  mondta  a Pénzügyőr SE – Szombathelyi Haladás mérkőzés előtt Vatai Attila a hazaiak mestere.  Bár a Pénzügyőr sikere tényleg szinte lehetetlen küldetésnek tűnt, azért titkon számítottunk arra, hogy a tavaly még BLSZ1-es zöld-fehérek meghuzigálják majd az oroszlán bajszát.  A lelátó népe is így volt ezzel, és bár először kisebb csalódásként fogták fel, hogy a Szombathely nem hozta el a magyar válogatott kapusát, Király Gábort és a nemzeti csapatban korábban szerepet kapó  Halmosi Pétert és Predrag Bosnjakot, később ez felcsillanó reményre adott okot. A Haladás azért így is nagyon erős kerettel érkezett, ha csak a Királyt helyettesítő Rózsa Dánielt nézzük, alighanem ő még el tudná foglalni az NB1. 12 első számú kapusposztjának valamelyikét.

Persze a Szombathely valószínűleg nem gondolta, hogy a leghátsó játékosa komoly szerepet kaphat majd a mérkőzésen, pedig bizony az első harminc percben többször is megzörrenhetett volna a vendégek hálója.
A 7. percben a hetek óta szenzációs formában futballozó Gyürki Gergő középen ráfordult a labdára, és 16 méterről leadott lövése kevéssel kerülte el a kaput. Tíz perc múlva Iflinger Norbert is Rózsa kapuja mellé lőtt, ez alkalommal sem hiányzott sok a gólhoz.

Eközben a Haladás is próbálkozgatott, de támadóik nem tudtak igazán veszélyesen futballozni a lelkesen védekező hazai védők gyűrűjében.  Többnyire pontrúgások után tudtak némi gondot okozni.

A félidő hajrájában felgyorsultak az események. Két óriási hazai lehetőséget Haladás gól követett!
Előbb Iflinger Norbert jobb oldali bepasszát követően mentettek a szombathelyiek az utolsó pillanatban, majd Gyürki jobb oldali beadása után Sztrunga Zsolt lövésébe értek bele, így az a kapu fölött hagyta el a játékteret.

A 38. percben Medgyes Zoltán passzolt be remekül a hazaiak tizenhatosán belülre, ahol Gaál Bálint átvette a labdát, a menteni igyekvő Kovács Bálint pedig elütötte a játékost. A tizenegyes jogos volt, a kiállítás viszont túl nagy büntetésnek tűnt, de lehet, hogy ezt csak az mondatja velünk, hogy ezzel behatároltak lettek a mérkőzés alakulásának lehetőségei.
Mindenesetre a büntetőt Iszlai Bence magabiztosan vágta a jobb felső sarokba! 0-1

A lelátón a csalódottság volt az úr a szünetben, hiszen a Pénzügyőr az első félidőben bemutatta, hogy képes lehetne a bravúrra.
A hazai játékosok viszont nem a fejüket lógatták az öltözőben, hanem erőt vettek magunkon, ennek eredményeként pedig az  51. percben kiegyenlítettek!  Gyürki Gergő szenzációs labdát adott a védők mögé futó Luczek Dávidnak, aki 13 méterről  a bal sarokba lőtt. 1-1

12haladas
Örömmámor tört ki a lelátón, 6 perc múlva viszont már csak a 60 fős Haladás-tábor érzett boldogságot. Medgyes Zoltán jobb oldali beadása után Sasa Popin fejelt a kapura, Lékai Soma kiütötte a labdát, de az érkező Gaál Bálint bevágta a kipattanót. 1-2

Ezután a Haladás többször is eldönthette volna a meccset a gól után kissé megtörő Pénzügyőr pillanatnyi gyengélkedését kihasználva. Ez viszont nem sikerült, és az utolsó negyedórában a pasarétiek valahonnan újabb erőt merítettek, és megpróbálták megszerezni az egyenlítést.  Mindent egy lapra feltéve próbált támadni a hazai csapat, amely taktika végül fordítva sült el és a 92. percben Németh Márió tette le a labdát a jobb szélen futó Szőke Dánielhez, aki elfektette Lékai Somát, majd a kapuba lőtt. 1-3

A Pénzügyőr fantasztikus teljesítményt nyújtva az első félidőben meglepte a Haladást, a kiállítás okozta emberhátrány viszont már tényleg lehetetlen feladat elé állította a csapatot, a meccs végén Vatai Attila így summázott: „ A csoda 10 emberrel elmaradt…”