A Nagytétény 3-0-al húzta be az El Blaszikót!

Írta: Szőnyi Gábor Fotó: Döme János

anagyteteny budateteny2015

A  BLSZ egyik leghírhedtebb rangadója a Nagytétény és a Budatétény összecsapása, amelyet a XXII. kerületben sokan csak EL Blaszikónak neveznek! Sok emlékezetes mérkőzést vívott egymással a két csapat, melyeket mindig felfokozott érdeklődés követett.

Most is több mint 200 néző volt kíváncsi a meccsre, amelyet kétséget kizáróan megérdemelten nyert meg a Nagytétény!

Nagytétény - Budatétény 3-0

BLSZ2. 3. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

nagyteteny budateteny2

A hazai csapat az első félidőben sorra dolgozta ki a helyzeteket, és kétszer a kapufát is eltalálta. Jedenák Gyula a múlt héten két szabadrúgást is a hálóba tekert, most viszont ekkor még kifogott rajta a léc.

A vendégek nagy küzdelem árán és kis szerencsével kihúzták 0-0-val a félidőt viszont a második játékrész elején gyorsan betalált Nagytétény.

Jedenák Gyula szöglete után Virág Patrik a saját kapujába ütötte a labdát. 1-0 A gól után egy perccel Gergely Antal (Nagytétény) egyedül vitte kapura a labdát, de nagy helyzetben fölé lőtt.

Sokáig tartott az 1-0-s állás, hiába próbálkozott a hazai csapat nem tudta növelni előnyét, és ha Czigány Bence nem véd egy óriásit, -egy jobbról érkező lövést tolt a kapufára- akkor akár bajba is kerülhettek volna.

A 83. percben aztán eldőlt a meccs, Horváth Tamás tette bele a lábát egy lövésbe, amely után így a kapuban kötött ki a labda. 2-0  A végén Jedenák Gyula tette tökéletessé a nagytétényi ünnepet, amikor egy kiugratás után a kapust kicselezve gurított a hálóba.  3-0

Tags: BLSZ2