Ferencvárosi győzelem drámai kapuspillanatokkal

Írta: Szőnyi Gábor

bbffc voyage2015 006

Az FFC nyeretlenül, míg a Voyage veretlenül várta a 3. fordulót, amely során a két csapat egymással küzdött meg szombat 11 órától a Goldball-pályán.

FFC – Voyage 2-1
BLSZ1. 3. forduló

Kapura lövés nélkül ment le az első negyedóra, az első valamire való próbálkozás Scheffer Bencéé (FFC) volt, aki a 16. percben 17 méterről lőtt, jobb sarokba tartó labdája kijött Sabián Gáborról, de másodszorra fogta a kapus.
Ezután megint nagy volt a csend a kapuk környékén, majd a 30. percben első helyzetét gólra váltotta a Voyage. Cseh Péter bal oldali beadása után óriási zűrzavar alakult ki az FFC tizenhatosán belül, amelyet Altsach András használt ki, és 13 méterről a kapuba lőtt. 0-1

bbffc voyage2015 003

A gól után három perccel egy Voyage játékos kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, Káprály Mihály játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest Szigeti Dávid lőtte, de Sabián Gábor bravúrral hárított.
A 41. percben is közel állt az egyenlítéshez az FFC, Bubcsó Norbert fejelt egy szöglet után 20 centivel a kapu fölé.
Az a Bubcsó, aki 20 évvel ezelőtt nyáron egy legendás Fradival lett bajnok, amely később eljutott a 16 csapatos Bajnokok Ligája csoportkörig, igaz ő akkor már nem kapott szerepet, mert Csepelre igazolt.
Visszatérve a meccsre, a félidő végén a Voyage is veszélyeztetett egyet fejjel, Mindler Norbert bólintását, Nagyjános Zoltán tolta a jobb kapufára.

A második játékrész eleje ugyanazt a játékot hozta, mint az első, kevés helyzet jellemezte a meccset, körülbelül azonos labdabirtoklási aránnyal.
Az 57. perc azonban nem várt fordulatot hozott, Sabián Gábor (Voyage) állította meg 17 méterre a kaputól a tiszta helyzetben kiugró Virág Balázst. A támadó és a kapus ütközött, amely után Sabián Gábor a földön maradt, lenyelte a nyelvét, amelyet gyorsan sikerült visszahúzni a segítségére sietőknek. Az életet mentő segítségnyújtás után 20 percig állt a játék, amíg megérkezett a mentő a meccsre nem emlékező játékoshoz.

bbffc voyage2015 002

A kapust a sajnálatos sérülés ellenére jogosan ki is állították, így a Voyage 10 emberrel folytatta a játékot.

Az FFC sokáig nem tudta kihasználni az emberelőnyt, de aztán a 98. percben Léb László parádés ívelése után Scheffer Bence fejesét először még védte Müller Rudolf, a labda viszont visszakerült Scheffer elé, aki lábbal ismételt, Müller ezt is kiütötte, de a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a gólvonalon túlról. 1-1

Az egyenlítő gól után egy perccel visszavehette volna az előnyt a Voyage. Cseh Péter passza után Árvai András 7 méterről leadott lövését bravúrral szögletre mentette Nagyjános Zoltán.
Öt perccel a mérkőzés vége előtt eldöntötte a meccset az FFC, Scheffer Bence passza után Szigeti Dávid 10 méterről a rövid felső sarokba küldte a labdát! 2-1
Az eredmény már nem változott, harmadik meccsén első győzelmét aratta a Ferencváros, míg a Voyage első vereségét könyvelte el a bajnokság során.

bbffc voyage2015 005

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 5

Érdekes meccs volt, de látványosnak semmiképpen nem nevezhető. Mindkét csapat dicsérhető, hiszen nagyon szervezetten futballozott, de egy kicsit ki is oltották egymás játékát. A Ferencvárosnak, ha nincsen a kiállítás, akkor is jó esélye lehetett volna a győzelemre, utána pedig bár a kényszerszünet egyik csapatnak sem tett jót, a zöld-fehérek jobban fölpörögtek a hátralévő időre.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Scheffer Bence lett!

Mintha kicserélték volna! Pár hónappal ezelőtti formája és a mostani között látványosan nagy a különbség. Sokadvirágzását éli az FFC nagy teljesítményű motorja. Ezen a mérkőzésen góllal és gólpasszal járult hozzá a zöld-fehérek sikeréhez.