Izgalmas volt a Csep-Gól - SZAC

blsz2 2fordulo 007

Az előző évad során mindkét csapat a feljutásért küzdött, amely végül egyiküknek sem sikerült, viszont mi ebből tudtuk, hogy jó mérkőzés lehet majd idén is a Csep-Gól-SZAC, és nem is csalódtunk.

Csep-Gól FC - 1908 SZAC KSE

BLSZ2. 2. forduló

Bár a mérkőzés elejét erőteljesebben kezdte a Csep-Gól, mégis a térfeléről először kibújó SZAC szerzett vezetést a 7. percben. Jobbról jutottak szabadrúgáshoz a vendégek, Gálvölgyi István tökéletesen tekerte be a labdát a hosszú sarok felé, Koritár Dávid jól érkezett a beadásra, és a védő fejesét csak a gólvonalon túlról sikerült kirúgnia a hazaiaknak. 0-1
A bekapott gól után a csepeliek továbbra is töretlenül mentek előre, és a 15. percben előbb Szabella Olivér fejesét kellett fognia Mészáros Attilának, majd egy perccel később Makó Zsoltét kellett kiütnie.

A 18. percben ismét Szabella Olivér próbálkozott, szép cselek után 16 méterről kevéssel lőtt a jobb kapufa mellé.
5 perc múlva még közelebb állt az egyenlítéshez a Csep-Gól, Horváth Géza 21 méterről óriási kapufát lőtt szabadrúgásból.
A 39. percben Makó Zsolt tört be a szép cselekkel a tizenhatoson belülre, majd éles szögből lőtt, de Mészáros Attila védett.

Végül a félidő zárásaként, a 45. percben egy gyors támadás végén Horváth Géza megszerezte a teljesen megérdemelt egyenlítő gólt. 1-1

A szünet a SZAC-nak tett jót, és a második játékrész elején már egyre többet próbáltak támadni, aminek meg is lett a jutalma. Az 52. percben Trizna Tamás a régmúlt labdarúgását idéző gólt szerzett, minden védőt kicselezett, aki szembe jött vele, majd 14 méterről a hosszú sarokba lőtt 1-2

Három perc múlva kettőre növelhették volna előnyüket a vendégek. Kaszab Bence kapott jó labdát a bal oldalon, jó helyzetben tovább passzolt középre a még jobb pozícióban lévő Papp Gergelynek, aki 10 méterről megpróbálta átemelni Matus Tamást, de a kapus bravúrral védett.
Jól játszott a Pestszentlőrinc ebben az időszakban, de a 60. percben mégis Horváth Géza lőtte ki a hosszú sarkot 13 méterről. 2-2

A fordulatos mérkőzésen a 72. percben újra a Csep-Gól előtt adódott nagy helyzet, Szabella Olivér egy szélről kapott labdát a hosszú sarok mellé lőtt.
Az utolsó szó a SZAC-é volt, és igazán nagyot szólhatott volna… A mérkőzés 90. percében Riegel Bence passza után Ódor Zoltán tette 12 méterről kapura a labdát, amely a bal sarok felé tartott, a kapust a kilátásban zavarta a lesen álló Bánfi Dávid, így hiába jutott a hálóba labda, a játékvezető nem adta meg a találatot. Maradt a két különböző félidő alapján igazságosnak mondható döntetlen.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Színvonalában igencsak váltakozó volt a mérkőzés. Láthattunk gyönyörű jeleneteket, de 1-2 olyat is, amelyet kihagytunk volna. Ennél mindkét csapat tud jobban játszani, de ennek ellenére is szórakoztató, izgalmas meccset láthattunk.
A Csep-Gól az első félidőben eldönthette volna a 3 pont sorsát, magának tette nehézzé a mérkőzést, amelyet a SZAC javuló játéka miatt nem is tudott megnyerni.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Horváth Géza lett.

Olyan jól használta ki a helyzeteit, hogy a Zeljeznicar már kinézte magának a következő Európa Liga szezonra. Remek csatárteljesítményt nyújtott, két gólja mellett egy óriási kapufát is lőtt. Az osztály egyik leggyorsabb támadója, ahogy tavaly, úgy idén is lesz gondjuk vele az ellenfelek védőinek.

Tags: Csep-Gól | SZAC