Az Újbuda 8-1-el küldte haza a Budatétényt

ujbuda budateteny 002

Jókora verést mért a Kánai úton az NB3-as Újbuda második csapata a szomszédos Budatétényre a BLSZ II. 2. fordulójában. Pedig az első félidő első fele nem sejtette azt, hogy ekkora kiütést láthatunk majd. Jó volt az iram, öröm volt nézni mindkét csapat lelkesedését. Az látszódott, hogy a hazaiak erőteljesebbek, dinamikusabbak, de a meccs ezen részében Kreuz Péter labdarúgói is felvették a kesztyűt.

Újbuda II - Budatétény 8-1

BLSZ II. 2. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

ujbuda budateteny 001

Az 5. percben a gólvonalról kellett felszabadítani a vendégeknek, de pár pillanat múlva érkezett a válasz, Barabás Bence 12 méterről leadott lövése is kevéssel ment el a  kapu mellett.

A vezetést a 22. percben szerezte meg a hazai csapat, egy gyors támadás végén Huszty Dániel beadását Németh Attila lőtte közelről a kapuba.

5 perccel később Turi Ákos (Újbuda) ziccerét még védte Kiss Tamás, de a következő helyzetnél már ő is tehetetlen volt, amikor a 27. percben ismét Huszty Dániel tette középre a labdát, Nagy Norbert pedig 11 méterről a hálóba lőtt.

Az első félóra letelte után a Budatétény könnyedén szépíthetett volna, de Kávrán Ákos remek kiugratása után Kreuz Ádám lövését lábbal védte a hazaiak kapusa, Gecse Gyula.

A félidő végéig mindkét oldalon akadtak hatalmas kimaradt helyzetek, majd pedig a játékrész zárásaként egy jobb oldali beadás után Nagy Norbert 11 méterről megszerezte maga második, csapata harmadik gólját. 3-0

ujbuda budateteny 003

A szünet után már érezhető volt, hogy gondban lehet majd a Budatétény. Suskó Ferenc, az Újbuda vezetőedzője három cserével frissített amúgy sem túl fáradt csapatán, míg a Budatéténynek nem volt bevethető mezőnyjátékosa a padon.

A vendégek problémáit tovább nehezítette azt, hogy az Újbuda a második játékrész elején is betalált. Az 52. percben Jakab Máté fejese először még visszajött a felső lécről, de a kipattanót bevágta a támadó.  Ezzel 4-0-ra módosult az eredmény és a látottak alapján semmilyen fordulatra sem volt esély, és ezen Payer Gábor 59. percben szerzett szépítő gólja sem változtatott.

A hátralévő idő a hazai csapat jutalomjátékát hozta az elfáradó Tétény ellen, és a kilátogató közel 100 néző újabb négy gólt láthatott. A 18. életévét pár hete betöltő Jakab Máté végül mesterhármast ért el első felnőtt meccsén, mellette Földi Fániel és Gyurácz Áron volt még eredményes.

Az Újbuda nagy gólkülönbségű győzelme teljesen megérdemelt volt a tartalékos Budatétény ellen. Ha ilyen erősségű csapattal tud kiállni rendszeresen, akkor nehezen elképzelhető, hogy nem az élmezőnyben fog szerepelni Suskó Ferenc társasága.

A Budatéténynél a nagy vereség ellenére is láttunk biztató jeleket, kevesebb hiányzóval egészen biztosan több szerencséjük lesz a továbbiakban.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Bár izgalmakban nem dúskáltunk, de a hazai csapat mindent megtett, hogy jól szórakoztassa a kilátogatókat.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Huszty Dániel lett.

Nagyon megbízhatóan futballozott. Remek labdákkal szórta társait, ezen a napon tarthatatlan volt.