Hiába volt jó a RAFC is, a Voyage nyert!

Írta: Szabó Miklós

rafc voyage2015

Két olyan csapat találkozott egymással, amely az első fordulóban győzelmet aratott, a Voyage idegenben nyert a KISE ellen, a RAFC pedig hazai pályán győzte le az FFC-t. Közös meccsük jónak ígérkezett, és az is lett.

RAFC - Voyage  1-2

BLSZ1. 2. forduló

Az előzetes várakozásoknak megfelelően nagy iramban kezdtek a csapatok. Rögtön az elején Berndt András (RAFC) pörgetett egy remek labdát Vörös Péternek, ő tovább játszotta azt Henrik Gergelynek, akinek 12 méteres lövését végül védte Miller György Márk.

A második percben egy villámgyors hazai támadás végén Vörös Péter átadását Berndt hatalmas helyzetben 7 méterről a védőkbe lőtte.

Aztán a szokásos forgatókönyv szerint alakultak a dolgok. A RAFC kimaradt helyzetei után a Voyage első próbálkozását siker koronázta. Erdő-Lahner Tas egy 35 méteres szabadrúgást ívelt a hazai ötös előterébe, ahol Mindler Norbert továbbtette a labdát az
érkező Altsach Andrásnak, aki kapásból 4 méterről a kapuba továbbította a játékszert. 0-1

Válaszul a hazaiak Lukács Ádám bátor előretörése után veszélyeztettek, amely végén Ébenhardt Tamás 23 méteres lövése kevéssel kerülte el a kaput.

Aztán az első negyedóra végén már az egyenlítő gólnak örülhettek a hazai szurkolók. Lukács Ádám labdáját Jernei Bence adta be a bal szélről Berndt Andrásnak, a támadó lekészítette azt a középen érkező Vörös Péternek, aki 19 méterről egy életerős lövést eresztett meg a kapura, a labda Miller kezei között a kapu közepébe vágódott. 1-1

Nem sokkal az egyenlítő gól után egy előreívelésre Altsach András (Voyage) indult, és amikor a labda már kiment volna buktatták a büntetőterületen belül. A megítélt 11-est Erdő-Lahner Tas lőtte a labdát jól érző, de azt el nem érő Ivanics Bence mellett a jobb sarokba. 1-2

rafc voyage20152

A gólok után a csapatok a két tizenhatos közé szorultak és a játék magas színvonalát megtartották ugyan, de igazán veszélyes helyzeteket nem dolgoztak ki.

A szünet után folytatódott az intenzív játék, amelyből a kapusokat kihagyták a játékosok.

Az 55. percben Vörös Péter ballal ívelt az ötösön helyezkedő Berndthez, aki elől az utolsó pillanatban mentettek szögletre a védők.

Aztán a félidő egyik legnagyobb lehetőségét hagyták ki a hazaiak. Vörös Péter jobb oldali szöglete után a bal oldalon Henrik Gergely szedte össze a labdát, majd lekészítette Berndt Andrásnak, aki egy fordulás után 6 méterről úgy lőtt fölé, hogy a felsőlécet is súrolta a labda.

A hajrában a mindent egy lapra feltevő RAFC futószalagon gyártotta a lehetőségeket. Előbb Lukács Ádám bal oldali beadását az érkező Berndt 6 méterről a bal kapufa mellé fejelte, majd egy perccel később Vörös Péter szép cselsorozat után 17 méterről lőtt nagyon kevéssel mellé.

Újabb egy perc elteltével ismét Lukács Ádám lépett ki szépen a védők között a bal oldalon, de beadása hosszú volt a kapu torkába érkező Hámory Zoltánnnak. Az akciónak viszont nem volt vége, érkezett Zöld Bálint, aki végül 7 méterről a kapu fölé lőtt.

A végére még egy vendég próbálkozás maradt. Bajusz Zoltán játszotta át védőjét, de 13 méteres bal oldali csavarása után a labda, ha kevéssel is de mellé ment.

A mérkőzés osztályzata: 7
Kifejezetten jó iramú mérkőzésen élvezetes, lüktető, izgalmas játékot láthattak a nézők. Mindkét fél a támadójátékot erőltette. A RAFC sokat tett a győzelemért, és véleményünk szerint az egy pontra rászolgált volna, de nem érdemtelenül nyert a szintén jó teljesítményt nyújtó Voyage.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Vörös Péter (RAFC) lett.
Góllal és sok jó labdával segítette csapatát. Nem rajta múlott a pontszerzés elmaradása.