Gólzáporral ünnepelte a bronzot a Sashalom!

Írta: Mészáros T. Tamás

sashalombronz

Ragyogó idő fogadta a csapatokat a budafoki műfüves pályán, ahol a Szent Pál az álmai életben tartásáért lépett pályára, míg a Sashalom a bronzérem bebiztosításáért. Ősszel egy kiváló meccsen egy gól döntött a Tintahalak javára, izgalmas összecsapás várt hát a szép számmal kilátogató nézőkre.

Szent Pál Akadémia FC – THSE-Sashalom 0-6 (0-1)

BLSZ I. osztály 29. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

Nagy iramban kezdődött a játék, érződött, hogy komoly téttel bír a találkozó mindkét fél részére. A második percben Márics Péter lövése kerülte el a kaput, válaszul a 4. percben Cornides Krisztiáné ment méterekkel mellé. A két próbálkozáson kívül többnyire mezőnyjáték folyt a pályán, nem nagyon találtak egymáson fogást a csapatok. A 11. percben Tóth Henrik a félpályáról indulva végigszlalomozott a hazaiak térfelén, de az utolsó pillanatban a kifutó Laky Dániel megzavarta őt, így oda lett a helyzet.

A Szent Pálosok nem tudták sokáig megtartani a labdát, a vendégeknél pedig akadozott még a gépezet, ennek ellenére jó meccset láthatott a közönség. A 20. perc hozta a hazaiak legnagyobb helyzetét, Lukácsi előzte meg az emberét a félpályánál, előretört a jobb oldalon, majd a hosszú oldalra ívelt, ahol érkezett Váradi és ballal, kapásból kapura lőtt, Kiss Dávid azonban hatalmasat mentett. A 22. percben Cornides András lövése kerülte el a bal alsót, az ellentámadás után Tóth Henrik emelését védte Laky Dániel. A 26. percben góllá érett a Tintahalak mezőnyfölénye. Egy középre emelt labdára startolt rá Laky Dániel (Szent Pál), Hollósy Mátyás (Szent Pál) és Lőrincz László (THSE), a védő és kapusa összeütközött, míg a labda Lőricz hátáról Pokó Ajtony elé került, aki kicsit kisodródva lőtt kapura, a visszavetődő Laky már csak beleérni tudott a labdába, 0-1.

A 29. percben az igen élénk Cornides András (Szent Pál) került ismét helyzetbe, de fejese egy méterrel fölé szállt. Próbált kezdeményezni a hazai csapat, míg a Sashalom a hibákra várt, hogy kedvére kontrázhasson. A 40. percben Cornides Krisztián bal oldali szabadrúgása után Grószt előzte meg a kapus, a labda Cornides András elé pattant, kinek lövése alig kerülte el a bal felsőt.

Az első játékrészben alig találtak egymáson fogást a csapatok, a Szent Pál ment előre becsülettel, míg a Tintahalak türelmesen vártak az adódó lehetőségekre. Egyet ki is használtak, de még egyáltalán nem volt lefutva a meccs. Gondolhattuk ekkor…

A szünet után aztán beindultak a Halak. Három perccel a második félidő kezdetét jelző sípszó után Lőrincz László iramodott meg a baloldalon, négy embert is lerázott magáról, beadása Füzy Zsoltot találta meg szemben a kapuval, teljesen üresen, de a lövés pillanatában Szabó Dávid óriásit mentett, szinte vert helyzetből, szögletre. Az 52. percben viszont már nem volt kegyelem. Márics Péter futott el az ellenfél jobb oldalán, két embert cselezett ki, majd Lőrincz Lászlóhoz játszott, aki nagyszerű ütemben tolta meg védője mellett a labdát, majd a kimozduló Szén László mellett okosan a hosszúba lőtt, 0-2.

Még fel sem ocsúdott a góltól a Szent Pál, jött a következő, postafordulatával. Az 53. percben Hollósy Mátyás volt könnyelmű, Lőrincz László elcsente tőle a labdát, kapura tört, majd önzetlenül az érkező Tóth Henrik elé tálalt, aki az üres kapuba lőtt, 0-3.

Hidegzuhany a hazaiakra. És még nem volt vége. Az 59. percben a végig agilisan futballozó Lőrincz László kényszerítőzött Lőrincz Áronnal, a visszakapott labdát pedig 14 méterről, okosan a csereként beállt Szén László mellett a bal alsóba passzolta, a kapusnak esélye sem volt, 0-4. A 71. percben egy szép Sashalom akció futott a pályán, a vasárnapi darab főszereplője, Lőrincz László kényszerítőzött Pokó Ajtonnyal, utóbbi kapásból fölé lőtt, pedig ha visszateszi Lőrincznek, akkor ajtó-ablak ziccer.

A 77. percben össze is jött, ami az előbb nem, Pokó Ajtony a félpályáról ugratta ki a meginduló Puskás Pált, aki a kifutó Szén László felett 23 méterről a kapuba emelt, 0-5. A 87. percben jött a kegyelemdöfés. Megint egy szép támadás futott a teljesen szétesett hazaiak térfelén, a baloldalról átkerült a labda jobb oldalra, ahol az érkező Bogdán Patrik megszelídítette a játékszert, majd középre lőtte, Péter Attila pedig senkitől sem zavartatva a kapuba lőtt, kiütésessé téve a győzelmet, 0-6.

A második gólig úgy tűnt, izgalmas, a végletekig kiélezett mérkőzés lesz, aztán valami megtört a Szent Pálnál, teljesen szétestek fejben, a Sashalom pedig kíméletlenül kihasználta az adódó lehetőségeit, úgy, hogy ha jobban koncentrálnak, akár ettől nagyobb arányú győzelmet is szerezhettek volna. A hazai csapat a második félidőben összeomlott, egyszer sem találták el a kaput, nem is próbálkoztak, míg a Sashalomnak minden összejött. A Tintahalak ezzel a sikerrel megszerezték a bronzérmet, a Szent Pálnak pedig érdemes lenne egy pontot minimum szereznie a Hegyvidék otthonában, ha biztosan meg akarnak ragadni a legfelsőbb budapesti osztályban.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Lőrincz László lett.

Bár több nagyszerű teljesítményt is láthattunk a Tintahalak csapatánál (Márics Péter, Pokó Ajtony, Tóth Henrik), mégis Lőricz László kapta az elismerést, hiszen majdnem mindegyik gólból szerepet vállalt, tarthatatlan és megállíthatatlan volt a mai napon, ráadásul kétszer be is köszönt. Nélküle talán kicsivel nehezebb dolga lett volna a halaknak.

Strebek Marcell (a THSE-Sashalom vezetőedzője): - Amiről már sokszor szót ejtettünk, bizonyos szempontokat tekintve csapatunk a legnagyobb teljesítményt érte el a bajnokságban a bronzérem megszerzésével. Egy igazi hullámvölgyünk volt az egész bajnokság során, amit a Szt. Pál Akadémia elleni nagy győzelemmel el is feledtettünk! Az utolsó fordulóban már az örömfocié és az ünneplésé lehet a főszerep! Köszönöm mindenkinek, aki mellettem volt, és segített abban, hogy ezt a remek eredményt elérhessük!

A THSE három év alatt másodszor végzett a dobogó harmadik fokán a BLSZ1-ben! Ráadásul a héten második bronzérmét gyűjtötte be a csapat, hiszen csütörtökön ugyanitt Budafokon a Budapest Kupa harmadik helyét is megszerezte a KISE 2-1-es legyőzésével!