A Budatétény megfogta a szalmaszálat!

budateteny szabadkikoto

A Budatétény az előző héten óriási esélyt szalasztott el arra, hogy megkönnyítse a bennmaradását a BLSZ2-ben, a MAFC ellen 1 órát emberelőnyben játszott és 3-2-re mégis kikapott úgy, hogy két tizenegyest elhibázott.
Ettől függetlenül minden reménye nem szállt el a tétényieknek, a Szabadkikötő elleni mérkőzésükön viszont már csak a győzelem volt elképzelhető számukra, más eredmény esetén biztossá vált volna a kiesésük.

Budatétény - Szabadkikötő 3-1

BLSZ2. 29. forduló

budatetenyszabadkikotot

A hazai csapat a mérkőzés elejétől kezdve kezdeményezőbben lépett fel, és a 17.percben Ducsai Donát (Budatétény) 13 méterről leadott lövését bravúrral kellett kiütnie Jánosi Tamásnak.
5 perc múlva Kanyó Dávid bal oldali beadását követően Kiss Ábel fejesét fogta a vendégek kapusa.
A hazai lehetőségek után első helyzetét azonnal értékesítette a Szabadkikötő. A 25. percben Egy gyors támadás végén Csontos Tamás ziccerét először még védte Kiss Tamás, de a kipattanót bevágta a támadó. 0-1
A gól után nem változott a játék képe, a Budatétény ment előre, de a szünetig már kevésbé tudott veszélyes lenni a kapura.
A szünetben Öhler László a hazaiak mestere olyan mérgesen kiabált, hogy az önkormányzat munkásai elindultak kicserélni a műfüvet.

A szakvezetői dorgálás megtette a hatását, a szünet után 3 perccel kiegyenlített a Budatétény, Kanyó Dávid éles szögből, 8 méterről a rövid sarokba bombázott. 1-1
A gól után úgy ment a hazai csapat, mint a golyó, és ennek a 68. percben újra eredménye lett.
Egy szögletet követően kavarodás alakult ki a Szabadkikötő kapuja előtt, Kreuz Ádám belekapott a labdába, amely szabad utat találva a kapuban kötött ki. 2-1

Fordulat állt be a meccsbe, hirtelen a vendégek is csipkedni kezdték magukat, és több jó helyről elvégzett szabadrúgással veszélyeztettek, kevés sikerrel.
A 69. percben volt a legígéretesebb lehetőségük, Csontos Tamás 21 méteres lövése kijött Kiss Tamásról, de a kapus másodszorra fogta a labdát.
A hajrában három óriási helyzetet puskázott el a Budatétény, „valószínűleg” vezetőedzőjüket szerették volna bosszantani… A kimaradt ziccerek után a 90. percben kihasználta a hazai csapat, hogy Jánosi Tamás, a vendégek kapusa előre ment fejelni, és Ducsai Donát a tizenhatos bal sarkáról az üres kapuba emelt. 3-1

Győzelmével a Budatétény ismét elkerült a kieső helyről, mert a Rákosszentmihály 3-0-ra kikapott Pestszentimrén.

Az utolsó fordulóban a tétényiek az első helyezett Interhez utaznak, míg a szentmihályiak otthon fogadják a Közterületet. Ezen a két meccsen fog eldőlni, hogy kettejük közül melyik csapat fog kiesni.
Papíron még a Szabadkikötőnek is van esélye a búcsúra, de a futballban nem Thalesz tétellel számolunk, ez több mint nem valószínű.

Tags: Budatétény