Az RSC kihasználta a Budatétény vereségét

rakosszentmihalysc

A kieső zónából menekülő Rákosszentmihály hazai pályán látta vendégül az utóbbi hét mérkőzésén nyeretlen Nagytétény csapatát.

Rákosszentmihályi SC - Nagytétény SE 2-1

BLSZ2. 28. forduló

A vendégek úgy tűnt, hamar el akarják dönteni a mérkőzést, azonnal támadólag léptek fel.

Sorra érkeztek a labdák a hazai kapu előterébe. Már a 2. percben Csaba Zoltán lőtt 30 méterről bemelegítve a rákosszentmihályi kapust, Gerencsér Balázst, majd szintén Csaba egy 25 méteres szabadrúgással tesztelte a hálóőrt, aki megfelelt a teszteken.

Ezután a vendégek játékmestere egy remek keresztlabdával látta el Gergely Antalt, aki elfutott a jobb szélen, beadását Hirsch Zoltán 3 méterről fölé lőtte.

A rákosszentmihályi térfélen berendezkedett tétényiek folytatták gólratörő játékukat. Előbb a 6. percben Baki Norbert szögletéből kísérleteztek, amely roppant veszélyesen kanyarodott el a jobb kapufa tövénél, majd megint Csaba Zoltán jelentkezett be egy 22 méteres lövéssel, melyet Gerencsér másodjára fogott.

Az első negyedóra elteltével próbálkoztak a hazaiak először, de abból majdnem gólt is szereztek. Bodnár Miklós húzott el a jobb oldalon, beadására ketten is érkeztek belül, de a védők gyűrűjében mindkét támadó a földre került. A büntető reklamálása közben Tóth Attila pattant fel a földről, miután a bírói síp néma maradt, és az árván maradt labdát nagy helyzetben 8 méterről fölé lőtte.

Belejöttek a hazaiak is a helyzetek kidolgozásába.  Megint Bodnár volt a főszereplő, Csapó Gábor labdájával a bal oldalon elhúzott, majd kapura lőtt, de Csaba Attila lábbal szögletre mentett. A szöglet után Tóth Attila közeli fejese a bal kapufa belső éléről vágódott vissza a mezőnybe.

A félidő végét jelző sípszó előtt még egy vendég lehetőség maradt kihasználatlanul, Csaba Zoltán előreívelése után Benke Roland lőhetett kapásból 7 méterről, de Gerencsér szépen fogta a labdát.

Fordulás után Gergely Antal 24 méteres lövése adta meg az alaphangot a játékhoz, de a lövést
Gerencsér ismét hárítani tudta.

Csakúgy a hazai kapusra szegeződtek a tekintetek az 50. percben, amikor a csereként beállt Völgyi Roland kevergetett a bal oldalon, középre húzott, és 20 méterről lövésre szánta el magát, a labdát Gerencsér vetődve hárítani tudta.

Néhány perc elteltével Benke Roland bal oldali beadásánál a hazai kapus és védője összefutott, de a labdát egyikőjük sem szerezte meg, mely így szabadon Csaba Zoltán elé került, aki azonban 8 méterről mellé lőtt.

Aztán ahogy lenni szokott a sok kimaradt vendég helyzet megbosszulta magát. Az 58. percben Bodnár Miklós jobb oldali beadását Csapó Gábor fejelte mintaszerűen 4 méterről a kapuba.1-0.

Mondjuk a válasz sem váratott sokáig magára. A 63. percben a hazai tizenhatos előterében egy lecsorgó labdára Pataj Csaba csapott le és 17 méteres megpattanó lövése a kapu közepébe vágódott.1-1

Ezután a 72.percben megint Csaba Zoltán vállalkozott a vendégek részéről, a hazai térfélen megszerzett labdával lopta a távolságot, majd 25 méterről lőtt, de Gerencsér szépen elvetődve fogta ezt a lövést is.

A hajrához közeledve a 77. percben Csapó Gábor remekül vett át egy labdát két nagytétényi védő között, ezzel a mozdulattal be is csapva őket, tisztára játszotta magát, majd 19 méterről alányesve a labdának átívelte a kapus felett a játékszert, amely így a hálóba hullott. Szép egyéni játék volt. 2-1

A végére említésre méltó helyzet még a vendégek előtt adódott, akik mindent egy lapra feltéve próbálkoztak az egyenlítéssel. Csaba játszotta tisztára magát a hazai térfél közepén és 30 méteres középmagas lövést eresztett meg, de Gerencsért nem tudta meglepni, a kapus vetődve kapufára tenyerelte a labdát.

Hiába birtokolta többet a labdát, alakított ki több helyzetet a Nagytétény csapata, a lehetőségeit jobban kihasználó Rákosszentmihály otthon tartotta a számára rettentő fontos 3 pontot.

Győzelmével az RSC elhagyta a kiseő zónát, köszönhetően annak is, hogy a Budatétény 3-2-es vereséget szenvedett a MAFC otthonában.

A mérkőzés legjobbja a két gólt szerző Csapó Gábor is lehetett volna, ha nincs a hazai kapuban Gerencsér Balázs, akin csak egy magpattanó labda tudott kifogni. A többi esetben nem lehetett túl járni az eszén, teljesítményével nagyon sokat tett hozzá a hazai győzelemhez.