A Pestszentimre válasza a SZAC-levélre

Írta: Pestifoci.hu

pestszentimrei sk100x100

 

A hét elején Pintér Béla, az 1908 SZAC KSE elnöke a Pestszentimrei SK -1908 SZAC mérkőzés után levelet írt Dr. Lévai István Zoltánnak a XVIII. kerület alpolgármesterének, a Pestszentimre elnökségi tagjának, amit az egyesület az interneten is közzétett, és melyből mi is idéztünk. A kemény hangú levélre – melyben durva meccs utáni eseményekről ír (könyvégetés, inzultus)- nem késlekedett a PSK válasza, amit az alábbiakban szó szerint közlünk:

 

A Pestszentimrei SK-val kapcsolatban több internetes oldalon is negatív hangvételű közlemény jelent meg, a 2015.05.16-i PSK- SZAC mérkőzés után. Egyesületünk kikéri magának, hogy alaptalanul rágalmazzák és rossz fényben tüntetik fel a nyilvánosság előtt. A szombati mérkőzés egy sok nézőt vonzó, jó hangulatú kerületi presztízs csata volt. A mérkőzés végén adódott egy szituáció, amikor egy vendég játékos a földre került, a PSK játékosok megálltak és az üres térfélre ívelték a labdát – fair play szerint - amit később az ellenfél nem adott vissza, akciót indított, amiből egy 11-essel kiegyenlített a 95. percben. Ezt mind a hazai játékosok, mind a nézők nehezen viselték, szóvá tették a játékvezetőknek és a SZAC játékosainak is, de tettlegességre nem került sor.

 

A SZAC elnökség által említett történésekre este 22:00(!) után került sor a sporttelepünkön, több mint 5 órával a mérkőzés után, ezt egyesületünk fegyelmi bizottsága következő ülésén vizsgálni és büntetni fogja az érintettet, de nem gondoljuk úgy, hogy ez összefüggésbe hozható a mérkőzéssel.
Ellenfelünk vezetése azzal érvelt, hogy félelemben érezték magukat a hazaiak körében, feltennénk a kérdést, hogy akkor miért voltak többen is még 5(!) órával a mérkőzés után sporttelepünkön???

 

A PSK vacsorával látta vendégül SZAC csapatát és még este 23.00-kor is baráti hangulatban beszélgettek a hazai és vendég játékosok „félelemérzet” nélkül.
Megkérjük a SZAC elnökét, hogy a továbbiakban idejét és energiáját saját egyesülete fejlődésére, ne pedig a PSK lejáratására fordítsa!

Kategória:

Ez az oldal a jobb böngészési élmény elérése érdekében cookie-kat (süti) használ. Az oldal további böngészésével, illetve az "Elfogad" gomb megnyomásával hozzájárul a cookie-k használatához.