Pénzügyőr: minden meccs ünnep!

hetveffc budafok 006

Félünnepi hangulatban, felszabadultan fogadta a Hegyvidéket a Pénzügyőr a BLSZ1. 27. fordulójában. A hazai szurkolókat és a játékosokat kis túlzással legalább annyira érdekelte az Ikarus –THSE-Sashalom mérkőzés, mint a saját találkozójuk, szívesen ünnepeltek volna bajnoki címet saját pályájukon a mérkőzés végén. Ehhez az kellett volna, hogy a Pénzügyőr legyőzze a Hegyvidéket, az Ikarus pedig maximum egy pontot szerezzen a Sashalom ellen.
Ez az eshetőség végül elmaradt, így a zöld-fehér szurkolóhad „csak” az újabb gólzápornak örülhetett.

Pénzügyőr - Hegyvidék 5-1

BLSZ1. 27. forduló

Bajzik József mindössze két cserejátékossal és meglehetősen tartalékos csapattal érkezett Pasarétre, így a vendégek vezetőedzője nem túl nagy reményekkel várhatta a listavezető elleni mérkőzést.
Mindenesetre az már a meccs elején kiderült, hogy akik pályára léptek Hegyvidék mezben, azok gálához biztosan nem fognak asszisztálni.
Masszívan védekeztek, bár a szokásos korai Pénzügyőr-gólt ők sem tudták elkerülni. A 14. percben Szigeti Attila jobb oldali beadását Hassan Aribi pörgette a kapuba. 1-0
Jól játszott a hazai csapat, de nem jól sáfárkodott a helyzeteivel, az egyre bátrabbá váló Hegyvidék pedig a 26. percben Boda Péter passza után Orbán Balázs bal felső sarkos bombájával meglepetésre egyenlíteni tudott. 1-1
A félidő hajrájában sűrűsödtek a Pénzügyőr helyzetei, de Nándori Márton remekül védett.
Egészen a félidő utolsó utáni percéig tudta tartani a döntetlen állást a Hegyvidék, a 46. percben aztán Luczek Dávid nagy bedobása után Gyürki Gergő fejesével visszavette a vezetést a hazai csapat. 2-1

A szünetben hangos bemondó híján is mindenki értesült arról, hogy a Sashalom emberhátrányban küzd az Ikarus ellen, így nagy eséllyel még egy picit várni kell a bajnoki cím ünneplésével.
A szünet után a Hegyvidék továbbra is jól tartotta magát, és néha-néha még ellenfele kapujáig is eljutott.
A Pénzügyőr ismét sorba dolgozta ki a helyzeteket, de a győzelmet bebiztosítani végül csak a 79. percben tudta, ekkor Szabó Balázs beadását Gyürki Gergő a jobb oldali kapufára fejelte, Sztrunga Zsolt pedig bevágta a kipattanót. 3-1
Teljesen eldőlt a meccs, a végén pedig teljes lett a show is!
A 85. percben Luczek Dávid parádés szabadrúgásgólt szerzett, 22 méterről tekerte a labdát a jobb felső sarokba (4-1), 3 perc múlva pedig Sokolowsky András passza után Meggyes Balázs is a hálóba lőtt. 5-1

A szurkolók közül többen nem foglalkoztak azzal, hogy az Ikarus nyert végül a Sashalom ellen, és még pezsgőt is bontottak. Tulajdonképpen nekik is igazuk van… Úgy néz ki, hogy a Pénzügyőrnek mostanában minden meccs ünnep! A listavezetőnek a hátralévő három mérkőzésén elegendő egy pontot gyűjtenie a bajnoki címhez, a következő héten Budafokon kísérlik meg a fiesztát!

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Gyürki Gergő lett.

Sok jó teljesítményt láthattunk, de Gyürki Gergő gólt lőtt, gólpasszt adott, és sok gondot okozott a Hegyvidéknek ezen a napon, nálunk az övé volt a legjobb.

Tags: Pénzügyőr