A RAFC feltámadt, és megállította az Unione-t!

rafc unione2

Az utóbbi időben az eredménnyel adós RAFC látta vendégül a tavasszal veretlen Unione gárdáját.

RAFC - Unione FC 4-2

BLSZ1. 26. forduló

A 8. percben hazaiak a fürge, sokat mozgó Balazsin András révén veszélyeztettek először, a támadó tisztára játszotta magát a bal oldalon, de 15 méteres lövését vetődve védte Gyenes Dávid.

Ez a lövés meg is adta az alaphangot a folytatáshoz. Egy perc múlva Zöld Bálint húzott el a jobb oldalon, beadott és a középen érkező Balazsin András 8 méterről a kapu közepébe lőtt. 1-0

Ha egy üzlet beindul, akkor nincs megállás. A 12. percben Berndt András szerzett egy labdát a vendégek tizenhatosán belül, kicselezte védőjét, elfektette a kapust is és 7 méterről a kapuba gurított. 2-0.

A két gyorsan bekapott gól után a 15. percben kezdett felocsúdni az Unione. Szabó Tibor szögletéből Szekeres Tamás senkitől sem zavartatva fejelt 8 méterről kapura, de Ivanics Bence hárítani tudott.

Ezután a térfél közepén játszottak többnyire a csapatok és csak néha kalandoztak el az egyik vagy másik kapuig, de ha eljutottak helyzetig, akkor az legalább nagy volt. A 35. percben Berndt andrás remekül léptette ki Balatoni Mátét az Unione térfelének közepén, aki egyedül törhetett kapura, de a messzire kifutó Gyenes Dávid lábbal tisztázott.

Aztán ha a másnak nem megy, akkor megint jön Balazsin! A 40. percben egy beadás után Berndt András továbbpasszolt labdáját 14 méterről szemben a kapuval a felső léc alá vágta a támadó. 3-0. K.O. szagú volt az első félidő!

Fordulás után a folytatódott a mezőnyjáték kevés helyzettel. Az 56. percben Weisz Tamás (Unione) ívelt be a kapu elé, ahol az üresen álló Szabó Tibor 11 méteres lövése a védőkről megpattanva kevéssel kerülte el a bal oldali kapufát. A szögletből Kayali Viktor 16 méterről kevéssel lőtt fölé.

Éledezni látszottak a vendégek, egyre több időt töltöttek a hazai tizenhatos előtt, és ennek a
vendégeskedésnek meg is lett a gyümölcse. A 62. percben egy szöglet után a balról jobbra átkerülő labdát Takó Attila tette vissza középre, az érkező Szekeres Tamás pedig 4 méterről erőteljes fejessel a hazai kapu bal oldalába jutatta. 3-1

A 71. percben ismét szöglethez jutottak a vendégek és ismét gólt is szereztek, Szabó Tibor beadását ezúttal Kayali Viktor fejelte a kapuba. 3-2

Helyzetek helyett gólokkal szórakoztatták a csapatok a kilátogató nézőket, de emiatt aligha panaszkodtak.

A 78. percben Berndt András ívelt Balazsin Andráshoz, aki futtából sarokkal tette maga elé a kissé háta mögé érkező labdát, majd 16 méterről lőtt, de lövése után a bal oldali kapufáról visszavágódott a mezőnybe a játékszer, épp az érkező Henrik Gergely elé került, aki 14 méterről a kapuba lőtt. 4-2

A RAFC már az első félidőben elegendő előnyre tett szert, amit aztán a másodikban elkezdett szépen leadni és így majdnem kevésnek is bizonyult, de a negyedik góljuk épp a legjobbkor jött. A későn rákapcsoló Unione nagy előnyt adott ellenfelének, amely megérdemelten nyert.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Balazsin András lett.
Két góllal és sok jó megmozdulással járult hozzá a rég áhított RAFC-győzelemhez.

Tags: RAFC | Unione | BLSZ1