Nyitva van az arany kapu! Hamarosan átbújik a Pénzügyőr!

penzugysas

A győzelmet győzelemre halmozó és a dobogó legmagasabb fokán álló Pénzügyőr a második helyért harcban álló Tintahalak otthonába látogatott vendégségbe.

THSE-Sashalom - Pénzügyőr SE 1-2

BLSZ1. 26. forduló

A forduló tabella alapján rangadója jó mérkőzést ígért, nem is cáfoltak rá a csapatok és már az első percben Gyürki Gergő (Pénzügyőr) 30 méteres keresztlabdával játszotta meg Szigeti Attilát, akinek 23 méteres ballábas lövése kevéssel kerülte el a kaput.

A válaszra sem kellett sokat várni a 3. percben Lőrincz László - Füzy Zsolt összjáték után utóbbi egy 17 méteres lövéssel kínálta meg Hajdu Gergelyt, aki viszont fogta a lövést.

A kezdeti adok-kapok már a 8. percben góllá érett, igaz, hogy ehhez kellettek a hazaiak is. Egy védelmi hiba után egy lecsorgó labda, a kapu előtt portyázó Szakolczai-Sándor Balázs elé került, aki nem véletlenül vezeti a góllövőlistát, 6 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 0-1

A gól után kissé visszavettek a csapatok és többnyire a középpályán adogattak a játékosok, keresve a lehetőségeket.
Aztán a 22. percben egy bedobás sorozattal fellopakodott a THSE, és végül a híresen nagy bedobó Füzy Zsolt kapta a kezébe a labdát, be is dobta a vagy 30 méterre álló Kondor Lászónak, akinek 7 méteres fejesét fogta Hajdu.

Egy perc múlva a másik oldalon Varga-Sebestyén Benjámin a tizenhatos jobb sarkától végzett el egy szabadrúgást, éles lövését vetődve ütötte ki a gólvonalról Kiss Dávid.

Aztán a 30. percben már újabb gólnak örülhettek a vendégek. Varga egy jobb oldali szögletet adhatott be, labdája átszállt a támadók és a védők feje felett, egyenesen az ötösön belül szabadon álló Szakolczai-Sándor Balázshoz került, aki senkitől sem zavartatva 3 méterről a hálóba fejelt. 0-2

Nem sokkal később a második gólja után érthetően még nagyobb kedvvel futballozó Szakolczai Sztrungát indította a jobb oldalon, aki az alapvonal közeléből beadott és a támadást indító Szakolczai-Sándor Balázs 4 méterről a felső lécre belsőzte a labdát.

A 39. percben Sztrunga Zsolt játszotta meg a THSE térfelén Karvalics Bencét, aki kilépett a védők között és estében kapura tudta még pöckölni a labdát, de a kapujából messze kilépő Kiss hárítani tudott. Hat perc múlva a társait folyamatosan remek labdával ellátó Sztrunga a felezővonalnál állva kiléptette a védők között Szakolczait, aki így egyedül törhetett kapura, de Kiss remekül kivetődve kapujából lelopta a támadó lábáról a labdát.

A második félidőben a 60. percig kellett várni az első igazán jelentős eseményre. Sztrunga Zsolt adhatott be jobbról, de labdája Szakolczai és Szigeti előtt is elment az ötösön belül, anélkül, hogy a támadók közül bármelyikük is hozzáért volna.

A másik oldalon Füzy Zsolt 20 méteres lövését a jobb felső sarokból tenyerelte ki egy remek vetődéssel Hajdu Gergely.

A hajrában Luczek Dávid tekert kapura egy szabadrúgást, amelyet Kiss Dávid kiütött a mezőnybe, a kipattanót Varga-Sebestyén Benjámin szerezte meg, végigvezette a bal oldalon, majd újra beadott és labdája szinte a gólvonalon végig gurulva hagyta el a játékteret.
A másik oldalon a 86. percben Rab Zsolt bal oldali beadását Kondor László előrevetődve fejelte kapura 13 méterről, de Hajdu fogta a fejest.

Az utolsó pillanatokban a Sashalom megszerezte a szépítő gólt. Katona Dániel jobb oldali beadása üresen találta Puskás Pált, aki 3 méterről a bal felsőbe pördített. 1-2

A Pénzügyőr bajnokesélyeshez méltóan játszotta végig a mérkőzést, mezőfölényt alakított ki és a két góllal már az első félidőben eldöntötte a meccset. A hazaiak mindent megpróbáltak, becsületesen helytálltak és egyáltalán nem vallottak szégyent esélyesebb ellenfelükkel szemben.

A mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint Szakolczai–Sándor Balázs (Pénzügyőr) lett.

Két góljával és hasznos mezőnyjátékával sokat lendített a csapat szekerén.

A Pénzügyőr előnye ezután a forduló után 8 pontra nőtt a második helyezett Ikarussal szemben, négy mérkőzés van hátra, ez már csak matematikailag behozható. Az arany kapujában van a Pénzügyőr, már csak az a kérdés, mikor bújik át rajta!