Senkinek se jó 0-0 az RTK-Kelen meccsen!

rtk kelen23 001

Az utolsó helyezett Kelen az utolsó előtti helyen álló RTK-hoz utazott. A kiesési rangadó előtt a csapatok már tudták, hogy a szintén az osztályváltás ellen küzdő Szent Pál Akadémia meglepetésre legyőzte az Ikarust, így aztán a három pont megszerzésének fontossága tovább nőtt, ha még nőhetett egyáltalán.

Rákosmenti TK – Kelen SC 0-0

BLSZ1. 26. forduló

A Kelen kezdett valamivel jobban, és Leandro a 15. percben 17 méterről nem is lőtt sokkal a kapu mellé, jelezve, hogy három pontért jöttek a vendégek.
5 perc múlva Kun Bálint (Kelen) már kaput is talált, de labdáját kiütötte Kleisz Gergely a jobb sarok elől.
A 27. percben is a Kelen próbálkozott, Jedenák Gyula 24 méteres szabadrúgása kevéssel ment kapu fölé.
A 44. percben ismét Leandro veszélyeztetett, de lövését bravúrral védte Kleisz Gergely.

Az első félidőben a kapura veszélyesebb volt a Kelen, de összességében egyenlő erők küzdelmét láthattuk.
A második játékrész 3. perce az RTK első igazán veszélyes helyzetét hozta el, Balogh Sándor lőtt 14 méterről a kapu mellé.
Szépen gyűrték egymást a csapatok, és a színvonal alapján egyáltalán nem tűnt úgy, hogy ez a két gárda a tabella legalján szerepel.
Mondjuk a következő helyzetre sokáig kellett várni, viszont nagy volt. A 65. percben Nemes Nimród 18 méteres lövését ütötte ki Kleisz Gergely, a kipattanót Leandro bevágta, de az asszisztens már jelezte a lest. Maradt a 0-0.

5 perc múlva a rákosmentiek veszélyeztettek, Varnyú Richárd jobb oldali beívelése után Árvai András fejelt a kapu fölé.
A mérkőzés hajrájában elmaradoztak a Kelen helyzetei, hiába próbáltak támadni, kinyílásukat viszont az utolsó 3 percben kétszer is könnyen kihasználhatta volna az RTK. Hihetetlen lehetőségek maradtak ki!

Előbb a 88. percben Kovács Erik lőtt 13 méterről ziccerben kapu mellé, majd a találkozó záró akkordjaként Horváth József tört egyedül kapura, de ő még nagyobb helyzetben szintén mellé lőtt.

Összességében igazságos döntetlen született, de az RTK hihetetlen nagy esélyt szalasztott el a találkozó hajrájában arra, hogy megkönnyítse sorsát a hátralévő négy fordulóban.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Kleisz Gergely lett!

Fontos szerepe volt abban, hogy ne kapjon ki az RTK, mert amennyiben nem véd jól az első játékrészben, akkor az első félidőben könnyen vezetést szerezhetett volna a Kelen, amely ezen a meccsen óriási előny lett volna.

Tags: RTK | Kelen