A hit diadala! Bravúrral állt talpra a Szent Pál!

Írta: Szőnyi Gábor fotó: Szent Pál akadémia facebook oldala

szentpalakademia

Fantasztikus bravúrt hajtott végre a Szent Pál Akadémia a BLSZ1. 26. fordulójában. Takács György csapata a múlt heti Pénzügyőr elleni súlyos vereség után talpra állt és legyőzte a második helyezett Ikarust, amely ezzel nagy valószínűséggel végleg kiszállt a bajnoki címért folyó harcból.

Szent Pál Akadémia – Ikarus BSE 2-1
BLSZ1. 26. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT!

Jól kezdődött a mérkőzés a favorit Ikarus számára, hiszen már a mérkőzés elején vezetést szerzett. A 9. percben Horváth Krisztiánt ugratták ki, akinek ziccerét először még védte Laky Dániel, de a kipattanót Horváth a hálóba lőtte. 0-1
Valószínűleg sokan gondolták azt, hogy ezután simán jön már a papírforma, de a hazai csapat meglepetésre gyorsan egyenlített.
A 12. percben Grósz Szilárdot buktatták a tizenhatoson belül, Cornides Krisztián pedig a hálóba lőtte a megítélt büntetőt. 1-1

Az első félidő hátralévő részében sokat tett az újabb gólért az Ikarus, de Laky Dániel védéseinek, és egy szabadrúgást követően egy remek fejes után a kapufának köszönhetően maradt a döntetlen a szünetig.
A második játékrészben annyit változott a játék képe, hogy meglepetésre az Ikarus kevésbé tudott veszélyes helyzetekig jutni, mint az első félidőben. Többnyire pontrúgásokkal tudtak némi veszélyt kialakítani, de a remek formában védő hazai kapus magabiztosan húzta le a beívelt labdákat, ütötte ki a szabadokat.

Ahogy közeledett a mérkőzés hajrája, egyre türelmetlenebbé váltak a vendégek, és ez még inkább igazzá vált a 76. perc eseménye után! Megszerezte a vezetést a Szent Pál Akadémia!
Váradi József passzát Grósz Szilárd átlépte Szabó Dávid pedig a kapuba jutatta a győzelmet jelentő találatot! 2-1

Hihetetlen, amit a Szent Pál Akadémia végrehajtott, hiszen egy olyan vereség után állt talpra, és verte meg az Ikarust, amely után a legtöbb csapat ismét komoly vereségbe szaladt volna bele.

A találkozó után Laky Dánielt, az Akadémia nagy formában védő kapusát kérdeztük:

„Egy hajtós, küzdős meccsen sikerült megszereznünk a három pontot annak ellenére, hogy megint nem a legideálisabban indult számunkra a mérkőzés. A 9. percben már vezetett az ellenfél, szerencsére hamar tudtunk válaszolni a gólra, nem estünk össze. Végig fegyelmezetten játszottunk, látszott az egység a csapaton, úgy érzem, megérdemeltük ezt a sikert. Óriási gratuláció jár az egész csapatnak, hogy a múlt heti hatalmas pofon után így fel tudtunk állni, és meglepetést tudtunk szerezni! És persze köszönjük a szurkolóinknak is a támogatást, rengeteget számít! Nem utolsó sorban, köszönjük az Úrnak a hétvégi győzelmet!”