Nagy lépést tett a Hidegkút a BLSZ2. felé...

hidku

A Hidegkúti Sport Club szombati győzelmével nagy lépést tett álmai megvalósítása, az osztályváltás felé. A csapat Chinoin SC elleni rangadójára bár a Tábor utcában, de már nem a Chinoin-pályán került sor, mert pár héttel ezelőtt a névadó úgy döntött értékesíti a területet, így a rutinos csapat jelenleg a Tungsram-pálya hátsó füvesén fogadja soros ellenfeleit.

Chinoin SC -Hidegkúti SC 1-2

BLSZ3. 20. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

A mérkőzés előtt csak 3 pont volt a két csapat között, bár a vendég zöld-fehéreknek két elhalasztott meccsük is van.

A meccs első félidejében a Hidegkút akarata érvényesült a pályán és a 20. percben góllá is érett a mezőnyfölény, amikor Scherer Gábor talált a kapuba.

Ebben a játékrészben még több gólt is szerezhettek volna a vendégek, de rendre hiba csúszott a befejezésekbe. A Chinoin kontratámadásokkal próbált veszélyeztetni, de igazi veszélyt ekkor még nem jelentettek Gál László kapujára.

A második félidő már sokkal kiegyenlítettebb játékot hozott, sőt a sárga mezesek egyre inkább nyomást gyakoroltak a Hidegkútra, de ekkor már 0-2 volt az állás, hiszen a 49. percben a bajnokság góllövőlistáját vezető Bedő Domonkos is a hálóba lőtt..

A csatár 153. gólját szerezte a zöld-fehéreknél. Múlt héten a Vizafogó FC elleni 8-2-es győzelmük alkalmával triplázott, és akkor a meccs első gólja volt a jubileumi 150. találata, melynek alkalmából egy emlékplakettet is kapott.

19. bajnokiján a 30. gólját szerezte a szezonban, ezzel ő a gólkirályi cím legfőbb várományosa.

A meccs utolsó harmadában beszorította a Chinoin a vendégeket, és a 90. percben esett Nagy Gábor góllal még izgalmassá tette a hosszabbítás perceit.

A meccs utolsó mozzanata egy hatalmas hazai helyzet volt, de a közeli lövésnél Gál kapus hihetetlen nagyot védett és ezzel maradt az 1-2.

6 pontosra nőtt a Hidegkúti SC előnye a Chinoin előtt és ráadásul még kettővel kevesebb meccset is játszott, így elmondhatjuk, mai győzelmével hatalmas lépést tett a listavezető a feljutást jelentő bajnoki cím felé.

Tags: Hidegkút | BLSZ2