A Budafok jó Kelent győzött le!

budafok kelen 002

A szomszédos csapatok meccsén alighanem a kerületek közelsége okozta presztízs volt a leglényegtelenebb ezúttal a találkozó kapcsán.
A Budafok a bronzért küzd, a Kelen a kiesés ellen! Unalomra nem számíthattunk, nem is volt rossz meccs!

Budafoki LC - Kelen SC 2-0

BLSZ1. 25. forduló

budafok kelen 011
A Budafok kezdett jobban, és az első helyzet is a hazaiaké volt. A 10. percben Fekete Máté jobb oldali beadását követően Orbán Levente éles szögből az oldalhálóba lőtt.
A kissé bátortalan kezdés után kezdett feljebb jönni a Kelen, és kiegyensúlyozottabbá vált a találkozó. Sőt, a 25. percben Pozsonyi Tamás (Kelen) kapura tett labdáját a gólvonalról emelte ki Vincellér Gergő, majd Jedenák Gyula 18 méteres szabadrúgását kellett kiütnie Berhidai Zoltán kapusnak.
A 41. percben aztán megmutatta a Budafok, hogy miért szerzett 35 ponttal többet a fordulóig, mint ellenfele. Markovics Ádám jobbról fantasztikusan ívelt át Orbán Leventéhez, aki kapásból a kapu előterébe lőtte a labdát, ahol érkezett Fekete Máté és a kapuba tette a játékszert. 1-0

A második játékrész elején a Kelen érthetően próbált menni az eredmény után, és nem is játszott rosszul a vendégcsapat.
A 64. percben Jedenák Gyula jobb oldali beadásáról a csereként beállt Nemes Nimród centikkel maradt le. Óriási lehetőség volt.
Egy perc múlva pedig Soóky Norbert jobb sarokba tartó 20 méteres lövését vetődve ütötte szögletre Berhidai Zoltán.
Az egyre jobban futballozó Kelen lelkesedését egy újabb hazai gól törte meg. Egy remek egyérintőzésből született a hazaiak találata. Bicskei Levente - Kovács Gergely – Fekete Máté volt a labda útja, Fekete végül ziccerben elrúgta a labdát Schön Dániel mellett. 2-0
A hátralévő időben már nem sikerült közelebb zárkóznia ellenfeléhez a Kelennek, így a Budafok újabb győzelmet ünnepelhetett.

A vendégek ezen a napon egy nagyon összeszedett produkcióval rukkoltak ki, de a játékot időnként remekül felgyorsító Budafok nagyon magabiztos volt, és összességében teljesen megérdemelten nyert. Ugyanakkor az is elmondható, hogy a 11. kerületiek, ezzel a játékukkal sok ellenfél ellen győztesen jöttek volna le a pályáról, főleg, ha az adódó lehetőségeiket legalább úgy használják ki, mint szombati ellenfelük.

A mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint Fekete Máté lett!

Két gólja önmagáért beszél, de a találatok mellett a hazai támadások nagy részében is tevékenyen vett részt.

Tags: Budafok | Kelen | BLSZ1