Kemény meccsen nyert a RAFC ellen a Sashalom!

rafc sashalom23

A hazai pályán eddig nem igazán jól szereplő (2 győzelem,3 döntetlen, 5 vereség) RAFC látta vendégül a dobogó harmadik helyén álló THSE csapatát.

RAFC - THSE Sashalom 1-3

BLSZ1. 23. forduló

Érdekes módon az első feljegyzésre méltó esemény a 15. percben történt, amikor Lőrincz László a felezővonalnál szerzett labdát, majd maga indult meg vele, végigvezette a hazai térfélen, de a nagy vágta után 13 méterről fölé lőtt.

Egy perc múlva Kondor László 20 méterről léptette ki Lőrinczet, akinek most 8 méteres lövése hagyta el a kapu fölött a játékteret.

A RAFC a 19. percben próbálkozott először Vörös Péter révén, aki 25 méterről lőtt fölé egy szabadrúgást.

Nagy küzdelem jellemezte a mérkőzést, eközben pedig mintha mindkét csapat a másik hibájára várt volna, leginkább a mezőnyben viaskodtak egymással, kevés helyzettel színesítve a játékot.

A következő említésre méltó eseményre így a 31. percig kellett várnunk, amikor Füzy Zsolt (THSE) a tőle megszokott hatalmas bedobással hozta helyzetbe Péter Attilát, akinek 2 méteres csúsztatása alig kerülte el a bal felső sarkot.

Néhány perc múlva Lőrincz László (THSE) szerzett labdát a hazai tizenhatoson belül, de beadását Pokó Ajtony 11 méterről mellé lőtte.

A félidő zárásaként még feljegyezhettük, hogy Füzy Zsolt szögletét Janta Zoltán pont Kondor Tamás elé ejtette, aki viszont 3 méterről mellé fejelt.

A második félidő ugyanazt a játékot hozta, mint az első. Nagy küzdelem, sok mezőnyjáték és aránylag sok szabálytalanság, kemény-, néha túl kemény belépők jellemezték a meccset.

Az 51. percben Pokó Ajtony 21 méteres szabadrúgása adott munkát Janta Zoltánnak, de a kapus az alsó sarokból ki tudta ütni a labdát. Egy perc elteltével Tóth Henrik lőtt 23 méterről kapásból alig mellé, majd újabb egy perc múlva Lőrincz László 9 méterről tette próbára hazai kapus reflexét, de Janta most is hárítani tudott.

Egy szép Füzy-Pokó-Füzy összjáték után az utóbbi a bal oldalon az alapvonal és az ötös találkozási pontjáig levezette a labdát, de a lövésszerű beadása elszállt a kapu előtt.

A következő THSE-támadás során, a 64. percben Tóth Henrik tört be a hazai büntető területen belülre amikor úgy tűnt, hogy hátulról megrúgták, és bár ezt a hazai játékosok erősen vitatták, a játékvezető tizenegyest ítélt, a büntetőből Lőrincz László laposan a jobb alsó sarokba helyezett. 0-1.

A támadásban maradó vendégek részéről Lőrincz László előreívelést Füzy Zsolt fejelte át a bal oldalra ahonnan az érkező Tóth Henrik 3 méterről kapura fejelt, de Janta a felső lécre tudta ütni a labdát.

Bár a játék kissé áttevődött a hazai térfélre, ezután mégis kétszer a RAFC veszélyeztetett, Vörös Péter remekül ívelt Berndt András elé, de a támadó nem ért a labdához a vendégek tizenhatosának vonalán, így az nagy helyzetben elment előtte. Egy perccel később, amikor most Berndt remekül húzott el a bal oldalon, és 14 méteres lövését Baráth Béla vetődve szögletre ütötte. A beívelt szögletből Gálosi Csongor 6 méterről fölé fejelt.

A hajrához közeledve kissé felpaprikázódtak az indulatok, továbbra is sok volt a kemény belépő, egyáltalán nem kímélték egymást a játékosok.

Egy ilyen szabálytalan belépő után Lőrincz lőtt 22 méterről fölé egy szabadrúgást.

A 78. percben újabb gólt szerzett a Sashalom! Füzy Zsolt szerzett labdát a RAFC térfelén, beadása után pedig Tóth Henrik 13 méterről a kapu közepébe lőtt. 0-2.

4 perc elteltével a másik oldalon a csereként beállt Ébenhardt Tamás verekedte át magát a jobb oldalon, éles, lapos beadását követően Gálosi Csongor 2 méterről spiccel pöckölte a labdát a kapuba. 1-2.

A feltámadó hazaiak az egyenlítés reményében támadtak, de egy rossz kapuskirúgás után Tóth Henrik szerzett labdát a RAFC kapujától 30 méterre, végigvezette a térfélen, mindenkit kicselezett majd 7 méterről a kapu közepébe helyezett. 1-3.

A szabálytalanságok a gólgyártás után sem maradtak el. A 89. percben Vörös Péter rúgta fel Füzy Zsoltot a hazai térfél közepén, emiatt második sárgával a játékos-edzőt kiállította a játékvezető.

A mérkőzés végén még előbb Lőrincz László 20 méteres szabadrúgása zúgott el a felső léc fölött, majd Füzy Zsolt 8 méteres életerős lövését védte Janta Zoltán remek reflex mozdulattal. Közvetlenül a lefújás előtt pedig még Puskás Pál hátrahúzós passzát Tóth Henrik lőtte kapásból jócskán fölé.

A néha bizony forró pillanatokat hozó találkozón rengeteg volt a szabálytalanság. A játékvezetőnek fel volt adva a lecke, lehet, hogy hibázott is néhány döntésnél, de a játékosok egyáltalán nem voltak partnerek dolga megkönnyítésében.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Tóth Henrik lett.
Csereként beállva 2 góllal, és a kapura veszélyes játékkal járult hozzá csapata győzelméhez.