Döntőben az Inter, de micsoda meccs után

intersas

Izgalmas, fordulatos, remek iramú, nagy meccs volt az Inter CDF SE és a THSE-Sashalom találkozója a Budapest Kupa elődöntőjében!

Inter CDF SE - THSE-Sashalom 4-3

Budapest Kupa elődöntő

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

A mérkőzés elején támadólag lépett fel a BLSZ2-es csapat, és Etiosa góljával már a 10. percben vezetést szerzett. A Sashalom gyötrelmeinek itt még nem volt vége, mert tíz perc múlva Lunzitisa egy előreívelt labda után nyúlt a tizenhatoson belül, ahol összerúgott védőjével. A szituáció véleményes volt, de a játékvezető befújta, Samson Emmanuel pedig bevágta a büntetőt, így 20 perc után már óriási előnyben volt az Inter. 2-0

Az első perctől kezdve nagy iram és nagy feszültség jellemezte a találkozót. Igazi rangadót láthattunk, egy Budapest Kupa elődöntőhöz méltót. Senki sem gondolhatta azt, hogy a hazaiak jó kezdése után vége van a meccsnek. Nem is volt így!

Az újabb elszenvedett találat után a Sashalomnak fokozatosan sikerült ráerőltetni akaratát ellenfelére, és a 36. percben ez gólt eredményezett.
Egy dinamikusan vezetett támadás után Márics Péterhez került a labda, aki jobbról, 15 méterről, erőből kilőtte a hosszú sarkot. 2-1
A 44. percben majdnem az egyenlítő gól is megszületett. Egy kezezés után a THSE is büntetőhöz jutott. A tizenegyesből Pokó Ajtony a jobb sarkot célozta meg, de Skadra László nagy bravúrral kiütötte a labdát.

A szünet után mindkét csapat elfoglalta a helyét a pályán, és miután a játékvezetői hármas is megérkezett, minden ugyanúgy folytatódott, mint az első játékrészben, de teljesen ugyanúgy.

A 47. percben egy bal oldali bedobást követő kavarodás után Lőrincz László passzából Márics Péter közelről újabb gólt szerzett! 2-2
Ezzel a szabályok szerint még mindig az Inter állt továbbjutásra, de nem sokáig!
5 perc múlva remek helyről végezhetett el szabadrúgást a THSE. Lőrincz László ahogy odaállt a kaputól 22 méterre letett labdához, már lehetett látni, hogy gól születhet.
Oldalról neki futott, majd kilőtte a jobb alsó sarkot, Skadra László nyújtózkodott, de csak beleérni tudott a labdába. 2-3
Nem sokkal a harmadik gól után a csereként beállt Szilágyi Milán egy szögletet követően 8 méterről nagy helyzetben lőtt kevéssel a kapu fölé.

A Sashalom remek periódusa után az Inter fantasztikus pillanatai következtek.
A mérkőzés 60. percében Etiosa 17 méterről, középről kilőtte a bal alsó sarkot. 3-3
Nagy volt az öröm a hazaiaknál, két perc múlva meg óriási.
Egy jobb oldali szöglet után Zome Louis befejelte az Inter vezető gólját! 4-3

A feldobott BLSZ2-es listavezető a gólok után még két óriási helyzetet elpuskázott, majd a hajrában már leginkább csak a védekezésre fordította energiáit.
Ez a hátralévő időben remekül ment a hazaiaknak, mert sorban fejelték ki a beívelt, vagy felívelt labdákat.
Eközben a mezőnyben egyik csapat sem kímélte a másikat, és a duma is ment a pályán rendesen. Ezt jól mutatja, hogy a játékvezető folyamatosan osztotta a sárga lapokat. Az csak a csodának tudható be, hogy a 16 (!) sárga kártyából csak egy színe változott pirossá. A 87. percben egy félpályánál elkövetett szabálytalanság után Giwa kényszerült kiállásra.

A véghajrában újabb találat már nem született, a Budapest Kupa 2014/15-ös sorozatának eddigi legjobb meccsét az Internationale CDF SE nyerte meg, és ezzel története során először a döntőbe jutott!

A 2015. április 22-i döntőben az Inter ellenfele a Pénzügyőr SE csapata lesz!