Orbán győzelemre vezette a Budafokot!

Írta: Szabó Miklós

orbanbudafok

A tavaszt egy győzelemmel és egy döntetlennel kezdő Vízművek fogadta otthon az előző két fordulóban pontot nem szerző, viszont a Budapest Kupában kiütéses győzelmet arató Budafok csapatát.

Vízművek - Budafok 1-4

BLSZ1. 19.forduló

A tabellán előkelőbb helyet elfoglaló Budafok kezdett jobban. Előbb Fekete Máté szép egyéni játék után veszélyeztette a hazai kaput, majd a 8. percben Vinczellér Gergő egy 40 méteres indítással játszotta meg Orbán Leventét, akinek 19 méteres lövése a kapu fölé szállt.

A 11. percben Orbán már nem kegyelmezett, a hazai 16-os előterében kapott labdát, és egy igazítás után 14 méterről a bal sarokba lőtt. 0-1

A Vízművek a 18. percben veszélyeztetett először. Cserjés Dániel egy szép szóló után 25 méterről lőtt, labdája ha kevéssel is, de elkerülte a kaput.

Egy perc elteltével ismét Cserjés vonta magára a figyelmet, de beadását Buhály Gergő 7 méterről Berhidai Zoltán kezébe fejelte.

A félidő végéig ezután nem záporoztak a helyzetek A 44. perc viszont óriási Budafok-lehetőséget hozott.

Orbán Levente egy hosszan előrevágott labdára rajtolva futott versenyt a hazai kapussal a Vízművek kapujától 20 méterre. A kapus hamarabb ért a labdához, de Orbán megzavarta, így a felszabadítás lecsúszott Jókay-Guttmann lábáról. A labda így Fekete Máté elé került, aki viszont nagy helyzetben 18 méterről az üres kapu mellé gurított.

A második játékrész elején rögtön egy hazai helyzet alakult ki a vendég kapu előtt. Egy ívelés után Vitok Álmos tette le a labdát Gaál Miklósnak, akinek visszatett labdájára nem érkezett középen senki.

Az 50. percben viszont tovább növelte előnyét a vendégcsapat. Gubacsi Ákos labdájával Orbán Levente lépett el védőitől a bal oldalon és 14 méterről beadásra vagy lövésre szánt labdája a kapus mellett bepattogott a kapuba. 0-2

A Budafok kényelmes helyzete 6 percig tartott. Szakállos Zoltán (Vízművek) hatalmas bedobását Dévényi Tamás fejelte 4 méterről a kapu bal oldalába. 1-2

A gól után nem sokkal ismét növelhette volna előnyét a vendégcsapat. Orbán Levente beadását Markovics Ádám fejelte veszélyesen 6 méterről, de Jókay-Guttmann Dániel fölé ütötte.

A jobban hajrázó Budafok aztán kiütésesé varázsolta győzelmét. Előbb a 78. percben szereztek gólt. Egy szabadrúgás utáni előreívelés Orbán Leventéhez került a bal oldalon, aki szép mozdulattal 13 méterről a bal sarokba lőtt. Mesterhármas! 1-3.

A vendégek tortájára a habot a 87. percben Fekete Máté tette fel, amikor Kecskés Gergő jobb oldali, lapos beadására érkezve, sarokkal 4 méterről jutatta a labdát a kapuba. 1-4.

A mérkőzést a 90. percben Hartmann Dániel akciója zárta, egy cselsorozat után tisztára játszotta magát, majd átadásából Gaál Miklós 14 méteres lövését vetődve szögletre ütötte Berhidai Zoltán.

A verőfényes tavaszi délelőttön lejátszott mérkőzésen a dobogóra vágyó vendégek jobb helyzetkihasználásuknak köszönhették a győzelmet, az alárendelt szerepet egyáltalán nem játszó hazaiakkal szemben.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Orbán Levente lett.

Helyzeteit remekül használta ki, de a mezőnyjátékban is hasznosan vett részt, sokszor volt megjátszható.

Tags: BLSZ1