Ismét hármat rúgott a Pénzügyőr a RAFC-nak!

rafc penzugyor22

Szerdán a Budapest Kupában a Pénzügyőr három gólt rúgott a RAFC-nak, ezt a gólszámot most is megrúgta az éllovas, ami viszont meglepetés volt, hogy a hajrában ezúttal kettőt kapott is!

Az első percek kiegyenlített játéka után lassan átvette a játék irányítását a vendégcsapat.

A 9. percben Varga-Sebestyén Benjámin 22 méteres lövése még mellé gurult, de 6 perc múlva már nem kegyelmezett a Pénzügyőr. Sztrunga Zsolt indította a jobb oldalon Szakolczai-Sándor Balázst, a gólkirályjelölt lefutott az alapvonalig, az ötösön belülről visszagurított a kapu elé érkező Gyürki Gergőnek, aki pedig 7 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.0-1.

A támadásban maradó vendégek a 23. percben tovább tudták növelni előnyüket.
Gyürki Gergő adott be balról egy szabadrúgást, amire Aribi Hassan Khalifa érkezett és védőjét megelőzve, 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelt.0-2.

25 percet kellett várni az első komolyabb RAFC lehetőségre, Vörös Péter 17 méteres lövését
kellett hárítania Hajdu Gergelynek, egy perc múlva válaszul a másik oldalon Gyürki nagy sebességgel húzott el a jobb szélen, az ötös sarkáról visszatette a labdát és az érkező Meggyes Balázs 16 méteres lövése kevéssel tévesztett célt.

Az első fél óra elteltével a hazaiak Vörös Péter 40 méteres szabadrúgásával veszélyeztették a a Pénzügyőr kapuját, de az ívelés után Rácz Viktor 3 méteres fejese a kapu fölé szállt.

A félidő eseményeit még Sztunga Zsolt remek, sarokkal továbbított labdája zárta, amely után Szigeti Attila az ötös sarkáról keresztbe gurított a kapu előtt, de belül nem érkezett támadó.

Fordulás után előbb Vörös István tört be a vendégek tizenhatosára egy szöglet után megkapott
labdával, de lövése kevéssel elkerülte a bal felső sarkot.

Majd az 57. percben Gyürki Gergő a RAFC kapujától 23 méterre lövésre szánta elé magát és labdája a bal oldali kapufáról vágódott vissza a mezőnybe.

A második félidő első negyed órája után kissé leült a játék és főként a két tizenhatos között játszottak a csapatok.

A monoton mezőnyjátékot vendégek részéről Aribi Hassan törte meg, amikor a 66. percben
elhúzott a jobb oldalon, beadását Szakolczai tovább tette, a kapuval szemben érkező Sztrunga Zsolt pedig 7 méterről a kapu közepébe helyezett.0:3.

Kevéssel később egy szép Gyürki-Sztrunga akció végén az utóbbi Tóth Zsomborhoz játszott, akinek 16 méteres lövését Hauer Viktor vetődve szögletre tenyerelte.

A 75. percben szépített a RAFC! Vörös Péter szabadrúgása után Tóth Talán Zoltán fejjel továbbított egy labdát, amit miután társától visszakapott 3 méterről a kapu bal sarkába helyezett. 1-3

A 84. percben a hajrát is sikerült izgalmasabbá tenni a hazaiaknak. Pár peerccel a RAFC második gólja előtt Gálosi Csongor fejese borzolta a kedélyeket, mert a hazaiak kezezést reklamáltak a tizenhatoson belül, de 3 perc elteltével már nem kellett meggyőzniük a játékvezetőt, saját magától mutatott a büntető pontra, amikor Gálosit egy előreívelés után lerántották a büntetőterületen belül. A tizenegyest Vörös Péter a kapu közepébe lőtte. 2-3

Válaszul a másik oldalon Tóth Zsombor 10 méteres lövését kellett Hauernek ártalmatlanná tennie, majd a hazaiak próbálkoztak megint a 89. percben, de Vörös Péter a 16-os sarkától elvégzett szabadrúgásából Gálosi életveszélyes fejesét a gólvonal elől mentették a védők.

A végén felpörgő RAFC mindent egy lapra feltéve támadott az egyenlítésért, de csak megszorongatni tudta a mérkőzés korábbi részében megszerzett előnyét végül sikeresen megtartó Pénzügyőrt.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Gyürki Gergő lett!
A találkozó legfontosabb periódusában góllal és gólpasszal segítette csapatát, emellett a védekező feladatait is jól ellátta.