Fontos ferencvárosi győzelem!

ffcujkise pestifoci
Ha a közelmúltból lehetne kiindulni a futballmérkőzések előrejelzését illetően, akkor az FFC – KISE BLSZ1-es bajnokinak sima vendéggyőzelemmel kellett volna záródni. Nos, ez a találkozó jól megmutatta, hogy nem áll meg ez a fajta előre gondolkodás. A nagyobb kedvvel, és lelkesedéssel pályára lépő FFC viszonylag könnyedén győzte le az elmúlt hetekhez képest jóval visszafogottabb teljesítményt nyújtó kőbányaiakat.

FFC - KISE 2-0

BLSZ1. 19. forduló

Az első lehetőség a KISE előtt adódott, de Helmes Istvánnak, kiugratása után nem sikerült a kapuba találnia. A vendégek nagyjából itt el is lőtték a puskaport a félidőre.
Nem így a ferencvárosiak, akik az első negyedóra után jelezték ellenfelüknek, hogy csak a három ponttal lennének elégedettek. A 15. percben Németh Emanuel jobb oldali szögletét követően Scheffer Bence fejelt kapura, de Jarecsni László fogta a jobb sarokba tartó labdát.
5 perc múlva egy szép akció végén Szigeti Dávid lőtt alig fölé 14 méterről.
A 24. percben a vezetést is megszerezte az FFC! Jarecsni kapusról jött ki egy távoli szabadrúgás, Balló Harold pedig 12 méterről a kipattanó labdát a hálóba lőtte. 1-0

A félidő további részében kevés helyzet volt. A KISE nem igazán tudott mit kezdeni az FFC remekül működő védekezésével, és láthatóan a pálya talaja is hátráltatta a megszokott játékukat. Azért még egy gól esett a szünetig, a hazaiak kettőre növelték előnyüket! Balló Harold passza után Szigeti Dávid lőtt 14 méterről a jobb sarokba. 2-0

A II. játékrész nem hozott sok változást, valamivel tüzesebben játszottak a vendégek, de ez kevés volt már az ő helyzetükben a komolyabb változáshoz.
A 65. percben közel állt a gólhoz a KISE, Helmes István került nagy helyzetbe, de 8 méterről leadott lövésébe beleértek, így az a kapu mellé ment.
5 perc múlva Nagy Róbert 25 méterről küldött kapura egy szabadrúgást. A remekül meglőtt labdát Détári István a jobb sarok elől ütötte vetődve szögletre!

A 74. percben a ferencvárosiak végleg eldönthették volna a meccset. Baranyi Péter tört be a tizenhatoson belülre, ahol önzetlenül a nála még nagyobb helyzetben lévő Juhász Györgyhöz passzolt, akinek beleértek a lövésébe, így szöglet jöhetett. Óriási helyzet volt.

A kihagyott lehetőségnek nem lett jelentősége, a KISE nem tudott mit kezdeni az FFC-vel a hátralévő időben sem, és a mérkőzés hajrájában ismét a hazaiak jutottak helyzetig.
Szigeti Dávid adott jó labdát Tánczos Tibornak, akinek ziccerét lábbal szögletre mentette Jarecsni László. A szöglet is veszélyes volt, Juhász György fejelt kevéssel fölé.

Végül maradt az első félidőben kialakult végeredmény! A Ferencváros szurkolói csapata fontos győzelmet aratott a tabellán jóval előkelőbb helyen álló KISE ellen!

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Balló Harold lett!