Nagy meglepetést okozott a Budapest válogatott!

megyevalogatott-pestifoci 004

Várakozáson felül teljesített a Budapest válogatott Székesfehérváron a Megyei Válogatottak Tornájának első napján.

A BLSZ1-es labdarúgókból álló együttes előbb 1-0-ra legyőzte az esélyesebb Fejér Megye válogatottját, majd 2-0-ra térdre kényszerítette a szintén jó erőkből álló Baranya megyét is.

Az első nap sikerének titka a jó csapategység és a kitűnő hozzáállás volt. Ha játékban nem is tudtunk egyértelműen ellenfeleink fölé nőni, mentálisan verhetetlen volt a csapat.

A Budapest válogatott 6 ponttal vezeti a Dél-Közép Dunántúli csoportot.

megyevalogatott-pestifoci 002

A torna találkozói kétszer 25 percig tartanak

Budapest - Fejér megye 1-0

Budapest: Zubány Miklós - Horváth Ákos, Kovács Gergely, Picikász Vaszilisz, Gyalai Péter - Csillag András, Paholics Máté - Baranyi Péter, Csabai Tamás, Bacskai Bence -  Bánk Levente
csereként állt be: Szentesi Péter

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT!

Kemény, brusztolós mérkőzést hozott a torna nyitómeccse. Fejér megye kezdte jobban a találkozót, és az első 10 percben ellenfelünknek sikerült mezőnyfölényt kiharcolnia.

Ugyanakkor védelmünk jól működött a széleken, Horváth Ákoson és Gyalai Péteren nem volt könnyű átjutni, középen pedig Kovács Gergelyéktől is szépen jöttek vissza a labdák.

A 15. percben alakult ki az első komolyabb helyzet, Király János (Fejér) 12 méteres lövését védte Zubány Miklós.

Komoly helyzetre, komoly helyzettel válaszolt volna a Budapest válogatott, de a kilépő Csabai Tamást szabálytalanul sikerült megállítania a Fejér Megye utolsó védőjének, Aradi Csabának, aki ezért sárga lapot kapott. A szabadrúgást 20 méterről kissé jobbról a sértett lőtte a kapu fölé.

A 21. percben Bacskai Bence forgatta be a védőjét a tizenhatoson belül, aki ezt lerántással díjazta. A jogosan megítélt tizenegyest Csabai Tamás váltotta gólra. 1-0

A 23. percben ismét Zubány Miklós mutathatta meg képességeit, Márki Dénes 17 méterről leadott jobb sarokba tartó lövését tornázta ki.

Az első félidő utolsó percében is volt egy komoly védése a Voyage kapusának, nagy érdeme volt abban, hogy vezetéssel fordulhattunk.

II. félidő

5 perccel a második játékrész kezdete után Bánk Levente (Budapest) került óriási helyzetbe, 16 méterről lőtt is, de labdája centikkel elment a bal kapufa mellett.

Szépen telt az idő és mindenegyes perc nekünk kedvezett. Többet birtokolta a labdát Fejér megye de nagy helyzetekig csak az utolsó 5 percben jutott el.

Az 47. percben Aradi Csaba 12 méteres lövését óriási bravúrral védte szögletre Zubány Miklós. Majd egy fejér megyei beadás után már gólba tartott a labda, amikor Bezerédi Ádám beljebb akarta fejjel tenni, így viszont a kapu fölött hagyta el a játékteret.

Maradt az 1-0-s budapesti siker!!

megyevalogatott-pestifoci 012

A mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint Zubány Mikós volt, akit egy gyors értékelésre is megkértünk:

„ Egy jó ellenfél ellen nagyon szervezetten játszottunk. Sok dolgom volt, de azért vagyok a kapuban, hogy megfogjam a labdákat. Ha így játszunk tovább, úgy vélem, hogy jó esélyeink lesznek a továbbjutásra.”

Budapest – Baranya megye 2-0

Budapest: Zubány Miklós - Horváth Ákos, Kovács Gergely, Picikász Vaszilisz, Gyalai Péter -  Csillag András, Paholics Máté - Baranyi Péter, Szentesi Péter, Csabai Tamás -  Markovics Ádám
csereként állt be: Lukácsi Áron, Hollósi Mátyás, Bánk Levente

Kicsit finomabban játszó ellenfél következett. Baranya megye csapata is kezébe vette az irányítást a mérkőzés elején, azonban helyzetekig nem igazán tudott eljutni a lelkesen és összeszedetten játszó Budapest válogatott ellen.

Sőt, az első félidő komolyabb lehetőségei a mieink előtt adódtak.

A  15. percben a budafoki delegáció két prominense mutatta meg összeszokottságát. Csabai Tamás, és Markovics Ádám tanította a kényszerítőt a baranyai tizenhatosnál, majd Csabai 13 méterről lőtt, de Tasselmájer védeni tudott.

Nem sokkal később Markovics lőtt 16 méterről jobbról, de Tasselmájer ismét kiütötte a labdát.

0-0-val zártak a félidőt a csapatok, amely eredmény a Budapest válogatottnak volt imponálóbb.

Tovább folytatódott a baranyai labdabirtoklás, és a remek budapesti csapatvédekezés.

Azonban a válogatottunk játékosai nem érték be a 0-0-val, az FFC játékosa Baranyi Péter megvillant, két védőt rázott le egyszerre a jobb oldalon elfutva, majd lövés helyett egy tökéletes passzt adott a Hegyvidékben futballozó Szentesi Péternek, aki a 37. percben megszerezte a vezetést.

A gól után komolyabb nyomást tudott kifejteni Baranya megye, és a 41. percben nem sok hiányzott az egyenlítéshez, a remek formában védő Zubány azonban mentett Fülöp András ziccerénél.

A 45. percben nagyobb baranyai erőkifejtés ide vagy oda, Budapest újabb gólt szerzett.

Markovics Ádám bal oldali szabadrúgása után Szentesi Péter fejéről, majd válláról a jobb oldali kapufára került a labda, onnan pedig a hálóba. 2-0

Nagy volt az öröm. A gól után viszont a rendes játékidő utolsó 5 perce a Budapest válogatott térfelén telt el, önfeláldozóan védte kapuját a csapat, mindig odaért egy láb ahova kellett.

Jó meccset láthattunk, a játékvezető is élvezte, mert indokolatlanul rádobott 5 perc hosszabbítást a végén, és ez az 5 perc helyenként már nagyon „meleg” volt. Zubánynak volt egy óriási védése, egyszer pedig kevéssel ment el a kapunk mellett a játékszer.

Az utolsó szó így is Budapesté volt, Baranyi Péter ment el a jobb szélen, majd tökéletes labdát adott a felfutó  Lukácsi Áronnak, aki nagy helyzetben a kapu fölé lőtt.

A mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint Baranyi Péter lett, aki a mérkőzés után így nyilatkozott:

„Két nehéz, de sikeres meccsen vagyunk túl. Fejér megye keményebben játszó ellenfél volt, míg Baranya egy szépen játszó csapat volt, amely ellen élmény volt futballozni, de mindkétszer mi nyertünk!  Egy nagyon jó brigád állt össze, az egész csapat érdeme ez a siker."

Az első nap után Kiss László szakmai igazgató így értékelt: „ Meglepetés az eddigi eredményünk. Az első meccs egy „csattos” találkozó volt. Nagyon tetszett, hogy fel tudtuk venni keménységben is a versenyt ellenfelünkkel. Határon mozgott mindkét csapat, de mégis sportszerű volt a találkozó. Az 1-0-s győzelmünkhöz a szerencse is kellett, de tettünk is a sikerért. Egy nagyon jó csapatot sikerült megvernünk.

Baranya megye következett, csapatjátékban fölénk nőttek, kombinatívabbak voltak, mint mi, de a gólokat nem tudtak szerezni, ellentétben a mi csapatunkkal, így egyáltalán nem érdemtelen a győzelmünk. A minimális céljainkat ezzel a két sikerrel már túlteljesítettük.”