Hassan varázsolt! 5-0-ra nyert a Pénzügyőr!

Írta: Szőnyi Gábor

hegypenz

A 12. fordulóban köd miatt maradt el a Hegyvidék - Pénzügyőr mérkőzés, amelyet most szombaton késő délután pótoltak a csapatok.
A Pénzügyőr biztos őszi elsőként érkezett a Siketek-pályára, a hazaiak pedig a 6. helyről várták a találkozót.

Hegyvidék SE - Pénzügyőr SE 0-5

BLSZ1. 12. forduló

Pótolt mérkőzés

Jegyzőkönyv: ITT!

hegypenz 005
A mérkőzés elején a Pénzügyőr türelmesen kezdte keresni az ellenszert a hazaiak stabilitására, de úgy tűnt, hogy könnyedén nem fogja megtalálni.
Az első lehetősége a vendégeknek a 10. percben volt. Szigeti remek jobb oldali beadását, Sztrunga Zsolt fejelte 8 méterről a kapu mellé.

A helyzet nem hozott változást a mérkőzés képében, talán csak annyiban, hogy a Hegyvidék meglepően sokat kezdett ott tartózkodni a listavezető térfelén.

A hazai csapat a 20. perc tájékán 3 szögletet is elvégezhetett sorozatban. Ezek közül az első volt a legveszélyesebb, Csaszni Nándor közeli fejese után kellett résen lennie Sándor László kapusnak.

A 24. percben Hassan Aribi (Pénzügyőr) villant egyet, 14 méterről, balról lőtt a hosszú sarokra, Nándori bravúrral ütötte ki a labdát.
3 perc múlva Meggyes Balázs visszagurítása után Sztrunga Zsolt lőtt 14 méterről fölé.
Egyre jobban uralma alá vette a Pénzügyőr a mérkőzést.

A 31. percben Sztrunga nagy labdáját követően Karvalics Bence 12 méteres lövése centikkel ment a kapu mellé.

A 33. percben megszületett az első gól. Egy gyors támadás végén , Hassan Aribi mesterien adott középre balról, a középen érkező Szakolczai-Sándor Balázs pedig 7 méterről védője szorításában a hálóba lőtt. 0-1

A 38. percben Szakolczai duplázhatott volna, de balról 12 méterről a hosszú sarok mellé lőtt.
Ami késett, nem múlott.
45. percben Hassan balról bepasszolt labdája után Szakolczai 6 méterről megszerezte maga és csapata második gólját. 0-2

Az első félidőben két kulturáltan játszó fegyelmezett csapatot láthattunk, egy kis jóindulattal a Hegyvidék is megérdemelt volna talán egy gólocskát bátor játéka miatt, de a kétgólos vendégvezetés sem volt érdemtelen.

A 2. játékrész elején Szakolczai nyitott egy kapufával, majd sokáig a mezőnyjátéké lett a főszerep Pénzügyőr irányítással.
A 65. percben végleg eldőlt a találkozó. Hassan 17 méteres lövése után a kipattanóra Meggyes Balázs érkezett, és közelről a hálóba passzolta a labdát. 0-3

A 73. percben egy szép támadásból megszületett a Pénzügyőr negyedik gólja is.
Gyürki Gergő ugratta ki Hassan Aribit a bal oldalon, aki mértani pontossággal passzolt ismét középre az érkező Luczek Dávid pedig kihasználta a helyzetet. 0-4

A 80. percben Gyürki Gergő megunta az előkészítést, és maga is vállalt egy gólt, 17 méterről lőtt a kapuba beállítva az 0-5-ös végeredményt. 0-5

Jó játékvezetés mellett a Pénzügyőr magabiztos játékkal nyert a szimpatikusan játszó Hegyvidék ellen egy sportszerű találkozón.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Hassan Aribi lett!

4 gólpasszt adott, de az utolsó átadásokon kívül is voltak élményszámba menő passzai. Magasszintű játékot mutatott.

Vélemény:

Vatai Attila (a Pénzügyőr SE vezetőedzője): - Az első félidőben derekasan helytálltak a hazaiak, lehetőségük volt, hogy akár a vezetést is megszerezzék. Szerencsére a megfelelő pillanatban helyén volt a szívünk, és egy kis átrendezés után (Hassan átkerült a bal oldalra) gólokat tudtunk szerezni, és végül magabiztos győzelmet arattunk.
Szeretnék gratulálni a Hegyvidék szép őszi szerepléséhez, és a természetesen a saját csapatomnak is.
Erről álmodtunk a nyáron, hogy 3-5 pont előnyünk legyen a fordulásnál.