Közel 300 néző volt kíváncsi az 1908 SZAC KSE – Pestszentimre szomszédvári rangadóra.

1908 SZAC KSE - Pestszentimre SK 1-0

BLSZ2. 12. forduló

A mérkőzést a SZAC kezdte jobban.
Rögtön a 2. percben Gálvölgyi István szögletét Kovács Zoltán fejelte ajtó-ablak helyzetben a kapu fölé.
A 10. percben a Pestszentimre is veszélyeztetett, Egri Zoltán balról beívelt szabadrúgását Király Tibor nagy helyzetben mellé fejelte.
4 perc múlva a túloldalon alakult ki helyzet. Gálvölgyi István beadását Szabó László fejelte a kapu fölé.
A 19. percben Dina László (SZAC) emelését kellett kapu fölé ütnie Baranyi Péternek.

A félidő utolsó perce hozta meg a gólt a hazai csapat számára, Ódor Zoltán gurított le egy szögletet Gálvölgyi Istvánnak, aki jól adott középre, Kovács Zoltán pedig a hálóba fejelte a labdát. 1:0

A II. félidő 10. percében növelhette volna előnyét a SZAC, Szabó László emelt nagy helyzetben a kapu fölé.

A 65. percben a Pestszentimre egy remek szabadrúgással egyenlíthetett volna, de Egri Zoltán lövését fölé ütötte Mészáros Attila.
A 72. percben a jó formában játszó Gálvölgyi István éles szögből leadott lövését védte a túloldalon a Pestszentimre kapusa.

A 85. percben óriási kavarodás alakult ki a SZAC kapuja előtt, de végül fel tudtak szabadítani a hazai védők. Nagyon kevés hiányzott az egyenlítéshez.
A 86. percben Király Tibor buktatta Ódor Zoltánt, amiért a játékvezető felmutatta neki a második sárga lapot, majd a pirosat, így a véghajrára 10 emberrel maradt a Pestszentimre.
A 88. percben majdnem ki is használta az emberelőnyt a hazai csapat, Dina László óriási helyzetben 5 méterről a kapu fölé lőtt.
A 90. percben még egy kiállítás volt a vendégeknél. Gálvölgyi Istvánnak pakolt oda Szabó József, ezért ő is megkapta második sárga lapját, így végül 9 emberrel fejezte be a mérkőzést a Pestszentimre.

A SZAC nagyon fontos rangadót nyert meg, és ezzel megerősítette 3. helyét a tabellán. A csapat hétről-hétre bizonyítja, hogy az előző bajnokság tavaszi szezonjában nyújtott parádés szereplése nem a véletlen műve volt.
A Pestszentimre bár visszacsúszott most a 9. helyre, de ez a mérkőzés vereségük ellenére is azt mutatta, hogy jelenlegi pozíciójuknál valószínűleg előrébb fognak majd végezni.