epiviz

43. sz. Építők SK - Vízművek SK 3-0

BLSZ1. 12. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

A mérkőzést a sok hiányzóval sújtott hazai csapat kezdte jobban, és az első percekben úgy tűnt, hogy akár gyorsan meg is szerezheti a vezetést, azonban sokáig nem tartott a kékek lendülete. Gyakorlatilag 25 percen keresztül nem forogtak veszélyben a kapuk, a hazai csapat volt a kezdeményezőbb, de a Vízművek nem feltétlenül lehetett elégedetlen a meccs alakulásával, a döntetlenre úgy nézett ki, hogy meglehet az esélye, ha így haladnak tovább a dolgok.

A 25. percben aztán felcsillant a remény, hogy esetleg gólt is láthatunk Nagy Márkó (Építők) emelt 14 méterről a jobb oldali kapufára.

A remény ezúttal nem volt csalfa és vak, mint Csokonai híres versében. A 33. percben Nagy Márkó 16 méterről lőtt kapura, a nem túl helyezett lövésbe a már több pontot mentő Jókay-Guttmann Dániel csak beleérni tudott, így megszerezte a vezetést az Építők. 1-0
A 38. percben Mészáros Dominik növelhette volna az előnyt, szépen ment el a jobb szélen, majd 15 méterről jobbról lőtt, de Jókay-Guttmann fogta a labdát.

40. percben az ezen a napon a vendégcsapatból talán leginkább kiemelkedő, és sokat dolgozó Fórizs Sándor játékos-edző lőtt kapura, de Hegyes Norbert szögletre mentette a jobb sarokba tartó labdát. A szögletet ismét Fórizs tekerte be veszélyesen, a hosszú saroknál Buhály Gergő lövésébe léptek bele.
A félidő végén eldőlt a meccs. Az Építők kihasználta ellenfele teljes rövidzárlatát, és 2 perc alatt két gólt szerzett.
A 44. percben Seres Richárd jobb oldali szöglete után Várnagy Milán fejelt 8 méterről a jobb sarokba úgy, hogy a felső lécről pattant a hálóba a labda. 2-0
A 45. percben Mészáros Dominiknak olyan lehetőséget kínált fel a Vízművek védelme, amelyet még ebben a bajnokságban egyik csapat sem. Senki sem állította meg a labdát hosszan vezető, végül a tizenhatos elé betörő támadót, aki ki is használta a helyzetet és a bal sarokba lőtt. 3-0

A második félidőt az Építők rögtön egy kapufával nyitotta, de aztán a meccsképe az első félidő első 25 percére kezdett hasonlítani. Bár a Vízművek jóval többet tett a szépítésért, mint korábban.
Ez természetesen azzal járt, hogy kijjebb jöttek, és ez kedvezett az Építőknek, akik még három alkalommal növelhették volna az előnyüket, a 70. percben pedig ismét kapufáig jutottak. Mészáros Dominik lőtt 16 méterről a felső lécre.
A vendégek bár becsülettel küzdöttek, a góltól messze álltak, még játékos-edzőjükben bízhattak leginkább, akinek volt, egy-két ígéretes próbálkozása, de kaput ő sem talált.
Igaz a hátralévő időben a hazai csapat sem, amely megérdemelten nyerte meg a mérkőzést!

A mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint Várnagy Milán lett.

Jól dolgozott ezen a mérkőzésen, szinte hiba nélkül tette a dolgát, ráadásul egy csodás fejesgóllal is segítette csapatát.

Vélemények:

Fórizs Sándor (a Vízművek vezetőedzője): - Az első félidőben jó néhány játékosom nem érezte annak a súlyát, hogy milyen fontos számunkra ez a mérkőzés. Sajnálom, hogy 3-0 volt a félidőben. Három olyan gólt kaptunk, amilyet serdülőben sem lehet kapni.
A félidőben szerkezetet váltottunk, hogy megpróbáljuk visszahozni a meccset. A 2. félidőben úgy éreztem, hogy átvettük az irányítást, bár ez gólokban nem mutatkozott meg. A jövő heti kezdőcsapatban lesznek változások, sok dolog nem tetszett ezen a mérkőzésen, ezért változtatnunk kell.

Dr. Hevesi Tamás (Építők vezetőedzője): - A kilátásaink most voltak a legrosszabbak. Voltak eltiltottjaink, betegünk is, ráadásul a mérkőzésre egyik játékosunk nem tudott ide érni, egy másiknak kiderült, hogy lejárt pont a sportorvosija. Akik viszont pályára léptek csapatunkban dicséretet érdemelnek.
Azt gondolom, hogy nem játszottunk magas színvonalú meccset, de a cél szentesíti az eszközt, a lényeg most a győzelem volt. Végre nekünk is befelé pattant a labda. Nagyon kellett ez ez a siker, remélem, hogy ez erőt ad a hátralévő három őszi mérkőzésünkre.