A Voyage egy góllal nyert a Szent Pál otthonában!

Szent Pál Akadémia FC – Voyage SE 0-1 (0-1)

Vezette: Horváth János (Orosházi D, Kovács P.)

Szent Pál: Laky – Hollósy, Izsák, Kovács K., Fülöp(Lengyel Sz. ’85.) – Lengyel M.(Kovács D. ’56.), Mészáros, Cornides K.(Bőkuti ’75.)), Váradi(Tóth J. ’78.), Szabó D.(Pék ’69.) - Grósz

Voyage: Bobek – Ubránkovics, Gergály, Kóródi – Cseh, Paholics, Ferincz, Visegrádi, Kiss(Appl ’74.), Bognár – Benedek(Balogh ’91.)

Gólszerző: Kiss (43.)

Sárga lap: - ill. Ubránkovics, Kóródi, Cseh

Hideg, csípős időben került sor a mérkőzésre, amelyen a forduló előtt 9. helyen tartózkodó Szent Pál Akadémia az 5. helyezett Voyage SE csapatát fogadta. Az Akadémia két súlyos vereség után mindenképp a pontszerzésben bízott, a vendégeknek pedig azért volt létszükség a siker, hogy ne szakadjanak le az élbolytól.

Az első tíz perc komolyabb helyzet nélkül csengett le, a hazaiak a biztos védekezésre és a kontrákra helyezték a fő hangsúlyt, átadva a területet ellenfelüknek. A Voyage először a 15. percben rázta meg magát, de Laky a helyén volt, ahogy a 19., 24., 27. és 33. percben is, mikor egy az egyben álltak vele szemben a narancsos támadók, ő azonban mindent hárított. A hazai portás káprázatos teljesítménnyel tartotta a lelket csapatában, és amikor már ő sem segíthetett, akkor jött a kapufa a 39. percben. Érett a vendég gól, ami még a félidő vége előtt meg is született. Visegrádi indította sokadik alkalommal a középen két védő közt kilépő Kisst, aki az elé pattanó labdát 13 méterről a kapu közepébe lőtte. Laky ugyan beleért, de hárítani nem tudott, megszerezte hát a vezetést a Voyage, 0-1.

Az első félidőben becsülettel küzdöttek a hazaiak, de két veszélyes Lengyel Máté elfutáson és egy Grósz lövésen kívül nem sok vizet zavartak ellenfelük kapuja előtt, míg a narancssárga – kékben játszó vendégek kis szerencsével már 45 perc alatt eldönthették volna a három bajnoki pont sorsát.

A második játékrészre szemmel láthatóan egy feltüzeltebb hazai csapat érkezett. A Voyage egyelőre megelégedett a vezetéssel, a labdaszerzések után játékosai szépen adogattak saját térfelükön, majd rágyorsítottak, de Laky kapujára nem jelentettek igazi veszélyt. Ahogy az idő haladt, a hazaiaknak úgy vált egyre sürgetőbbé a helyzet.

Próbálkoztak is rendesen, de képtelenek voltak komoly helyzetet kialakítani Bobek ketrece előtt. Megbízott edzőjük cserékkel frissített s feljebb tolta kicsit a gárdát, akik agresszív letámadással igyekeztek zavarba hozni a Voyage labdarúgóit. A 70. perctől élénkült meg igazán a meccs, előbb Grósz tesztelte Bobeket, majd Hollósy kétszer is nagy nyújtózásra késztette, de a vendégek hálóőre hatástalanította ezeket. Az Akadémia mindent egy lapra feltéve az utolsó erőtartalékokat mozgósítva indult neki a végső perceknek, aminek hatására hátul kinyíltak, így a Vogage kedvére vezethette a kontrákat. Amik ugyan nem jártak sikerrel, de mivel a hazaiak egyszer sem tudták megzörgetni hálójukat, így elég volt az első félidőben elért egyetlen „Kis(s)” gólocska is ahhoz, hogy céljaikat elérve három ponttal a zsebben térhessenek haza.

Nagyszerű játékvezetés mellett, egy izgalmas összecsapást láthattak a kilátogatók, ahol a hazaiak becsülettel küzdöttek az elmúlt években rendre az első öt hely valamelyikén végző – s most is az élbolyban tanyázó - Voyage ellen, de végül meg kellet hajolniuk az erősebb együttes előtt.