A Vasas U21 legyőzte a Budapest válogatottat

budapestvalogatott 010

2-1-es vereséget szenvedett a Budapest válogatott a Simon Antal által irányított Vasas U21  ellen.

Budapest Válogatott: Hmelyovszki Tibor (Ikarus) – Kecskés Gergő (Budafok) Picikász Vaszilisz (Ikarus), Horváth Ákos (Hegyvidék), Praczkó Iván (Pénzügyőr) – Csillag Krisztián (Hegyvidék), Paholics Máté (Voyage) - Bacskai Bence (Testvériség), Balogh Péter (ASR Gázgyár), Csabai Tamás (Budafok)- Markovics Ádám (Budafok)

Csereként állt be a szünetben: Zubány Miklós (Voyage), Gyalai Péter (Ikarus) Van Den Aker Alex (Kelen)

budapestvalogatott 014

A mérkőzés Hmelyovszki Tibor nagy védésével kezdődött, egy 16 méterről leadott bal sarokba tartó löketet ütött ki az Ikarus kapusa a 3. percben.
5 perccel később a Budapest válogatott is megvillant, a Pénzügyőr elnyűhetetlen védője Praczkó Iván tekert előre egy remek labdát, amely jó nagy zavart okozott, és végül Balogh Péter 16 méterről az üres kapu fölé lőtt.
A Vasas irányította a mérkőzést, de kevés helyzetet tudott kidolgozni. Néhány távoli lövéssel próbálkoztak, a válogatott viszont gólt szerzett.
Csabai Tamás passzolt a tizenhatoson belül, Paholics Máténak, akinek megrúgták a lábát. Büntető következett. A tizenegyest a Testvériség középpályása, Bacskai Bence lőtte a hálóba. 0-1
A 31. percben egyenlített a Vasas, Lukács Richárd fejelt egy balról beívelt labdát a kapuba. 1-1
A szünetben három cserét is végrehajtott a Budapest válogatott. A kapuban Hmelyovszki Tibor helyett Zubány Miklós védett tovább , Gyalai Péter Kecskés Gergő helyére állt be, Van Den Aker Alex pedig Picikász Vasziliszt váltotta.
Az angyalföldiek többet is cseréltek, és nagyon bekezdtek a második félidő elején. Ráadásul egy jó helyről kiharcolt szabadrúgásból Szilágyi Máté a vezetést is megszerezte csapatának. 2-1

A Vasas fölénye érződött, de a tizenhatos előtt mindig volt egy BLSZ-es labdarúgó, aki odaért a befejezések előtt.
Néhányszor a Budapest válogatott is megvillant. A 60. percben például Csabai Tamás beívelése után, Balogh Péter védője szorításában 8 méterről tette kapu mellé a labdát.
A 75. percben pedig Bacskai Bence kavargatott jól, majd bepasszolt Paholics Máténak, aki 17 méterről nem sokat tévedett.
Összességében egy jó kis mérkőzést láthattunk. A behívott játékosok fel tudták venni a versenyt az U21-es bajnokságot vezető angyalföldiekkel, az erőnléti fölény és az összeszokottság viszont mindenképpen a Vasas mellett szólt.

Simon Antal (Vasas): - Kiss László, híres volt Vasas labdarúgó kérésére játszottunk a Budapest válogatottal. Vegyes csapattal álltunk fel, az U21-es és az U17-es játékosainkból állt össze a keret. Úgy gondolom, hogy egy jó mérkőzést játszottunk, amely belefért a felkészülésünkbe.

Bajzik József (Budapest válogatott): - Az első 10 perc után felvettük az ellenfelünk játékának ritmusát, utána partiban voltunk játékban és erőben is. Több helyzetet kihagytunk, ellenfelünk pedig egy csodás góllal megnyerte a meccset. A csapatrészek még nem igazán mozogtak jól együtt, de ez meccsfüggő. Ezért kell minél több mérkőzést játszani, hogy jobban összeszokjanak a játékosaink.