A Hidegkút hatot rúgott a két éve még BLSZ1-es Mátyásföldnek!

hidegkuttt

Hidegkúti SC - MLTC 6-0

BLSZ3. 3. csoport

Az MLTC két szezon alatt két osztályt zuhant, előbb az átszervezés miatt búcsúzott a BLSZ1-től, majd a BLSZ2-ben az utolsó mérkőzésen elszenvedett veresége jelentette azt, hogy a 2014/15-ös bajnoki évadot már a BLSZ3-ban kellett megkezdenie. A vezetőség teljesen új csapat építésébe fogott, a Mátyásföld jelenlegi keretét többségében 1995-ben és 1996-ban született fiatal játékosok alkotják.

A csapat bár üde színfoltja lehet a bajnokságnak, ahogy eddigi eredményei is mutatják, valószínűleg idén még nem fog harcba szállni a feljutásért!

Ezzel szemben péntek esti ellenfele a Hidegkúti SC úgy tűnik, hogy akár a végén is az élmezőnyben lehet. A II. Kerületi csapat negyedik győzelmet ünnepelhette idén és csupán egyszer, a Piramis elleni 0-0 alkalmával veszített eddig pontokat!

Az első félidő elején a hazai csapat rögtön rohamozni kezdett,és Pál Tibor hatalmas lövését egy gyönyörű akció végen csak a jobb kapufa hárította.

A fiatal mátyásföldiek gyorsan játszottak és kemény ütközetekre késztették a hidegkútiakat, de helyzetekig nem igazán tudtak eljutni.
Távoli próbálkozásaikat Gál kapus magabiztosan hárította!

A hazai mezőnyfölény az első negyedóra után 8 perc alatt 3 gólt hozott! Lakatos Levente mesteri duplája után Bedő Domonkos szerzett bődületes gólt a 16-os vonalának közepéről! A félidő előtt a hidegkútiaknak még az is belefért, hogy Pál Tibor büntetőt hibázzon. A szünetig maradt a 3-0.

A második játékrészben ott folytattak a hazaiak, ahol abbahagyták és további 3 gólt (Bedő, Cseh I., Stoll) szerezve már a 2. félidő közepén kialakult a végeredmény!

A végen a biztos győzelem tudatában visszavett a HSC, és így a végen az MLTC is közelebb került a hidegkúti kapuhoz, de gólt szerezniük nem sikerült!

Ezen az estén a hazaiaknak minden összejött, a Mátyásföld viszont nem találta a helyét, így akár a nagyobb arányú különbség sem lett volna túlzó!

A Hidegkút a tabella élére állt, bár a vesztett pontokat tekintve a Zuglói Kinizsi és a Royal ASE is jelenleg jobb helyzetben van. Amit biztosra veszünk, kiélezett kemény meccsek várhatóak még a BLSZ3. 3. csoportjában!

Nem csak a HSC, hanem annak csatára Bedő Domonkos is élre ugrott, 5 meccsen lőtt 6 találatával vezeti a góllövőlistát.

Érdekesség, hogy nem csak az első, de a tartalékcsapata is jól szerepel a Hidegkútnak, a BLSZ4-ben induló zöld-fehérek eddig 3-ból 3 meccset megnyertek, a gólkülönbségük 20-5!

BLSZ3-as és BLSZ4-es bajnokságok tabelláit és góllövőlistáit a felső menüben találjátok!

Tags: MLTC | Hidegkút | BLSZ3