3 gólos sikert aratott a Gázgyár a Budatétény otthonában

budgazgyar

Budatétény SE - ASR Gázgyár 0-3

BLSZ2. 2. forduló

Kaltenekker Attila egy 18 méterről elvégzett szabadrúgásból már a második percben megszerezte a vezetést a vendégeknek, megadva mérkőzés alaphangulatát. 0-1
Lendületben maradt a Gázgyár, és ez nem csak labdabirtoklásban, hanem a helyzetek számában is megmutatkozott. A hazai csapat nagy bedobásokkal és hosszú indításokkal próbálkozott, kevés sikerrel. A legközelebb a gólhoz egy megpattanó Kreuz szabadrúgás után álltak, a felső lécen csattant a labda.
20. percben aztán egy előre ívelt labdát Balogh Péter lecsúsztatott Pál Dánielnek, aki így egyedül törhetett kapura, azonban Endresz Gergely hárítani tudta a lövést, pechére a hosszún érkező Kaltenekker elé került a labda, aki közelről duplázott. 0-2

A félidő második felében a Gázgyár is kapufáig jutott, de az eredmény az első 45 percben már nem változott.
A második játékrészben sokat tett az egyenlítésért a hazai csapat, de a vendégek védekezése jól működött. A 69. percben pedig még távolabb kerültek a közelebb zárkózáshoz, támadójukat, Polgár Tibort könyöklésért második sárga lappal kiállította a játékvezető.
Nem tartott sokáig az emberhátrány, visszahúzásért Kardos Bence is kapott egy lapot, ami neki is a második volt.
Ezután a Gázgyár Elmájer révén kétszer is eldönthette volna a meccset, de ez végül csak a 85. percben Balogh Péter révén sikerült. A középpályás 20 méterről, szabadrúgásból a bal felső sarokba tekerte a vendégek harmadik gólját. 0-3

A Gázgyár győzelmével azonnal javítani tudott az első fordulós veresége után, a Budatétény viszont két forduló után 0 pontos.

fotó: asrgazgyar.fw.hu