Az NB3-as Gyula megszenvedte a Voyage-t

voyage-gyulakep 006

Csak hosszabbításban tudta kiharcolni a továbbjutást az előző évadban az NB3 középső csoportjában 7. helyen végző Várfürdő-Gyulai Termál FC a BLSZ1-es Voyage SE ellen.

Voyage SE - Várfürdő-Gyulai Termál FC 0-0

hosszabbítás után: 1-2

MAGYAR KUPA 1. forduló

Az első forduló további eredményei: ITT!

A mérkőzés elején az NB3-as csapat megpróbálta gyorsan dűlőre vinni a dolgot, és az első tizenöt percben három nagy lehetőséget is kidolgozott.
A 6. percben Kovács Tamás lőtt jobbról helyzetben a kapu fölé. 5 perccel később Okos István jobb oldali beadását követően Bodnár Attila fejesét ütötte fölé Borek Norbert, a Voyage nyáron igazolt kapusa.
Az első negyedóra végén pedig Kristóf Gergő 13 méterről, balról leadott lövését védte bravúrral Borek.

Itt aztán valami véget ért.

A hazai csapat megunta a Gyula dominanciáját és sikerült kiegyenlítetté tennie a játékot.
Elkezdett játszani a Voyage, betartva a taktikai utasításokat a gólszerzésre is koncentráltak. A félpályáig egyérintőben hozták föl a labdákat, az ellenfél térfelén pedig megpróbálták gyorsan rövidre zárni a dolgokat.
A kapura leginkább a kiharcolt pontrúgások után tudtak némi veszélyt jelenteni. A budapesti labdarúgásért szorítóknak az örömteli az volt, hogy a pályáról eltűnt az osztálykülönbség.

voyage-gyula 002

A II. félidő elején azonnal gólt szerezhetett volna a hazai csapat, egy félpályáról érkező magas labdáról lemaradt az utolsó gyulai védő, Szabó Márton egyedül fejelhetett volna, de a kapujából fantasztikusan kilépő Nagy Bálint végül elütötte a játékszert.
Az 50. percben gólt szereztek a vendégek, de a játékvezető les címén érvénytelenítette azt.
A 60. perben a mérkőzés addigi legnagyobb helyzete következett. Okos Istvánt felejtették egyedül a Voyage védői, a támadó 12 méterről tiszta helyzetben lőtt, de Borek óriásit védett.

A 65. percben Bognár Imre (Voyage) bolondította meg védőjét a tizenhatoson belül, gyönyörű cselt csinált, majd jobbról 13 méterről lőtt, Nagy Bálint azonban védeni tudott.
Óriási lehetőség volt ez is.

Ezután egy gyengébb 10 perce következett a hazaiaknak. Egy rövid tűzijátékot rendezett a vendégcsapat, de gólt nem tudott szerezni.
Frissített is Bajnóczi Tamás, a 75. percben a sokat dolgozó Cseh Péter helyére Horváth Gábor állt be.
Ismét stabillá váltak a hazaiak, és gyakorlatilag különösebb izgalmak nélkül eljutottunk a hosszabbításig.

voyage-gyulakep 008

Egyforma fáradtnak tűnt a ráadás elején a két csapat egészen addig, amíg a Gyula óriási lélektani előnybe nem került.
A 101. percben Laurinyecz Ákos egy szép támadás végén közelről megszerezte a vezetést a vendégeknek. 0-1
Innentől azért már egészen más lehetőségek voltak benne a meccs forgatókönyvébe, de ne higgye senki, hogy elképzelhetetlen lett volna egy Voyage-gól.

A hosszabbítás második játékrészét azért már erővel jóval jobban bírták a vendégek, és a 118. percben Laurinyecz újabb találatával eldőlt a találkozó. 0-2
A 120. percben Bognár Imrét (Voyage) rúgták meg a tizenhatoson belül, a játékvezető tizenegyest ítélt, Szabó Márton pedig belőtte a budapesti csapat szépítő gólját. 1:2

A középkezdés után véget ért a találkozó.

Értékelésünk szerint bravúros eredményt ért el a hazai csapat, és nem feltétlenül a végeredmény, hanem a játék képe miatt. A Voyage a mérkőzés jelentős hányadában egyenrangú partnere volt az egy osztállyal feljebb játszó, és ott sem a gyengébbek közé tartozó ellenfelének.
A BLSZ1. jó hírét egészen biztos, hogy eljutatta Gyulára a csapat. Gratulálunk!

VÉLEMÉNY:

Bajnóczi Tamás (a Voyage SE vezetőedzője): - Igen rövid felkészülés után szerintem elég szépen helytálltunk.
Nyilván nem jó érzés a hosszabbításban egy góllal vereséget szenvedni, de erőnlétileg sajnos nem bírtuk. Ugyanakkor azt gondolom, hogy egy az NB3-ban a középmezőny élén végző csapat ellen ez egy olyan eredmény, ami miatt nem kell elkeseredettnek lenni.