Pénzügyőr: Út az ezüstig!

penzugy-kelen 003

A Pénzügyőr a Kerülethez hasonlóan az átszervezések miatt került a BLSZ1-be, holott az a 2012/13-as NB3-ban sokáig nagyon jól szerepelt, végül a 11. helyen végzett a Duna csoportban.

A bajnokság vége felé, majd után többek távoztak a csapatból. Vatai Attila vezetőedző a nyáron elkezdte frissíteni a keretet, a régiekből és az újakból egy új Pénzügyőrt kezdett építeni. Az edzőmeccsek során erős ellenfelek ellen készültek, az osztályváltás ellenére a szakmai stáb nem eresztette lazábbra a gyeplőt.

Az igazolások beváltották a reményeket. Iflinger Norbert és Aribi Hassan érkezésével nagyon begyorsult a csapat, Sztrunga Zsolt is több mérkőzésen jó teljesítményt nyújtott. A legnagyobb igazolásnak a visszatérő Szakolczai-Sándor Balázs tűnt, aki NB3-as gólkirályként abbahagyta a magasabb szintű futballt, de volt egyesületében elvállalta a játékot. A támadó a BLSZ1-ben végig veszélyesen és gólérzékenyen futballozott.

Az első meccs és a 4-1 széria

A Pénzügyőr az első meccsét 4-1-re nyerte az RTK ellen. A nagy kedvenc Kozarek András duplázott, és Iflinger Norbert is két góllal mutatkozott be a pasaréti publikumnak.

A mérkőzés után a csapat duplázó újoncát kérdeztük:

- Hogyan érezted magad a pályán?

- Nagyon jól, főleg, hogy győzelemmel sikerült kezdenünk és örülök, hogy gólokkal sikerült meghálálnom a mester belém vetett bizalmát. Remélem, hogy ez kellő önbizalmat ad majd a folytatásra. A meccs elején kicsit szerintem még görcsösek voltunk. A sok új játékos miatt még egymással is ismerkedünk, és talán emiatt, de ahogy múlt az idő és jöttek a gólok ez a görcsösség teljesen megszűnt.

sashalom-penzugy 006

A 4-1 nagyon bejött a Pénzügyőrnek, a következő két mérkőzésen is ezt az eredményt produkálta a csapat. A THSE, és az Ikarus volt az áldozat. A BLSZ Totóban a fogadók már alapból kezdték írni a csapat neve mellé ezt az eredményt.

A 4. fordulóban azonban már nem sikerült az újabb nagy arányú siker. Sőt a Testvériség ellen csak a 81. percben született meg a győztes gól. Szakolczai-Sándor Balázs találata nagyon fontos volt. A győzelem ellenére mindenkiben tudatosulhatott, hogy lesznek nehezebb napok is.

Az első nehézségek

1 hét múlva el is jött az első igazán kemény pillanat. A volt NB1-es játékosokkal felálló Unione kegyetlenül motivált volt, és 2:2-es eredményt ért el a Pénzügyőr otthonában.

A kisebb hullámvölgyből a Kelen völgyben sem jött ki a csapat. Bár Szakolczai-Sándor Balázs szerencsés és Lesti Bendegúz pazar góljával a győzelem összejött, a játékkal kevesen voltak elégedettek.

penzhegy 005

Jött a Hegyvidék elleni hazai találkozó, és az 5:0-s siker alkalmával, az ellenfél a félpályán is nehezen tudott átjutni.

A 8. körben a Budafok már-már megszokott taktikájával majdnem megviccelte a zöld-fehéreket, de 1:0-s hátrány után a második félidőben ismét Lesti és Szakolczai góljával fordítottak.

Az első vereség

vizmu-penzugy 003

A 9. fordulóban hagyta először el vesztesen a pályát a Pénzügyőr. Az Obot Denissel az élen száguldozó Vízművek Kiss Norbert találatával hazai pályán meglepő győzelmet aratott. A vereség vezéráldozattal is járt, Szakolczai-Sándor Balázs (képünkön) sérülten hagyta el a pályát, és az ősszel már nem játszhatott.

A legjobb meccs

A vereség után a RAFC következett, mely csapat szintén nagyon jól szerepelt ebben az időszakban. Vörös Péterék az első helyről várták a találkozót, és a bajnokság legnagyobb arányú sikere után érkeztek Pasarétre. (RAFC – Hegyvidék 9-0)
A Pénzügyőr fantasztikus játékkal küldte vissza a Pirosrózsa utcába ellenfelét. A mérkőzésen Kozarek András három gólig jutott, mellette Iflinger és a szárnyait erőteljesen bontogató Hassan Aribi volt eredményes. (Pénzügyőr – RAFC 5:1)

A találkozó után Kozarek András így értékelt:

- Köszönöm szépen a gratulációt a csapat nevében is. A mérkőzésről röviden csak annyit, hogy az utóbbi évek legjobb játékát nyújtottuk a mai napon. A labdarúgás minden elemében az ellenfelünk fölé nőttünk, és ha jobban koncentrálunk a támadások befejezésénél, akkor nagyobb arányú győzelmet is arathattunk volna.

Az első csúcsrangadó

penzugy-kerulet-pestifoci 007

A hangulatváltozás jókor jött, hiszen elérkezett a bajnokság legjobban várt találkozója, a Pénzügyőr SE – III. Kerületi TVE mérkőzés.
A találkozó kiegyensúlyozott volt. Az első félidőben a hazaiak valamivel veszélyesebbek voltak a kapura, de nagyon úgy tűnt, hogy maximum egy gól fog születni.
Így is lett. Egy pontrúgás után Móczó Norbert fejelt a hálóba, boldogtalanná téve a Pénzügyőr drukkereit.

A szurkolókat az utolsó három őszi fordulóban gólzáporral kárpótolták!

A vereség hatására annyira felbőszült Vatai Attila csapata, hogy előbb elszenvedtette a Ferencvárosi FC-vel története eddigi legnagyobb vereségét (8-0), majd kivégezte a Nagytétényt (6:1), és az Intert is nagyon gyorsan elrendezte. (5-0)

A téli szünetet a második helyen töltötte a Pénzügyőr, de mindössze 3 ponttal volt lemaradva a Kerülettől. Teljesen nyitott volt tehát a bajnoki cím kérdése.

Vatai Attila az őszi szezont így értékelte:

penzhegy 004

„Ebben az évben elsősorban egy jó szellemű közösség kialakítása volt a cél, ehhez jó úton haladunk, ezzel elégedettek lehetünk. Edzőként azonban az a dolgom, ami a játékosaimnak, azaz én is a maximumra törekszem és mindig győzni akarok. Mivel ez nem sikerült „csak” 12 alkalommal, így nem lehetek elégedett. Az óbudaiaknak persze gratulálok az őszi elsőséghez. „

A Pénzügyőr a nyárhoz hasonlóan a téli szünetben is kemény ellenfelek ellen készült.

2014.01.18. Tatabánya – Pénzügyőr 2:4
2014. 01. 22. REAC – Pénzügyőr 3:2
2014.01.26. Dorog – Pénzügyőr 1:2
2014. 02.01. Pénzügyőr – Vác 1:1

Az edző meccsek szép eredményei után, az RTK halasztása miatt a jól igazoló THSE- Sashalom ellen kezdte a tavaszt a csapat.

Ellenfelének semmi esélyt sem hagyott. Luczek Dávid bombájával nyitotta a meccset a Pénzügyőr és négy gólig meg sem állt. A játék pedig nagyon biztató volt.

Parádés sorozat vette kezdetét

A Sashalom legyőzése után az Ikarust (3-0), a Testériséget (2-0), az Unione-t (5-0), és a Kelent (2-0) is magabiztosan győzte le a csapat.
Eszméletlenül ment ekkor a Pénzügyőr szekere. Szembetűnő volt, hogy elfelejtették, hogy milyen gólt kapni. A kapu befalazása a 22. fordulóban is sikerült, de a stabil heteit élő Hegyvidék ellen a góllövés nehezen ment. Végül Varga-Sebestyén Benjámin bombájával és Abou-Warda Renátó találatával a hajrában összejött a siker. (2-0)

756 perc után kapott újra gólt a Pénzügyőr

A Hegyvidék elleni nehézkes gólszerzés, nem ígért sok jót a Budafok elleni meccs előtt. Hiszen Schróth Lajos csapata mestere annak, hogy hogyan kell kihúzni az erős ellenfelek méregfogát.
Tudták ezt jól a Pasarétiek, nem hiába ünnepelték Szigeti Attila 73. percben szerzett találatát annyira. A kiszenvedett előnyt azonban nem sikerült megtartani, a 91. percben büntetőből egyenlített a Budafok. Hajdu Gergely 756 (!) perc után kapott újra gólt.

Ezután a Vízművek elleni bajnokija a pálya talaja miatt halasztva lett a Pénzügyőrnek, így több mint két hét múlva játszotta a következő találkozót.

A RAFC otthonában a 25. fordulóban magabiztos futballal 2-0-ra győztek.
Eközben a bajnoki cím kérdése teljesen nyitott maradt, hiszen a Kerület botlott a Nagytétény otthonában és az Unione ellen ki is kapott.

A várva várt csúcsrangadóra úgy fordulhatott volna rá a Pénzügyőr, hogy a vesztett pontok alapján pontosan ugyanúgy állt volna, mint ellenfele. Azonban a nagy mérkőzés előtt a Voyage meglepetésre 0:0-s eredményt ért el Pasaréten.

Eljött a nagy nap! 2014. 05. 17. III. Kerületi TVE – Pénzügyőr SE

A vesztett pontok alapján két ponttal jobban állt a Kerület, mint a Pénzügyőr. Vatai Attila csapata csak győzelem esetén kerülhetett volna olyan helyzetbe, hogy saját maga döntsön a sorsáról.

Parádésan is kezdték a mérkőzést a zöld-fehérek. Rémálomban érezhették magukat az óbudaiak. A II. félidőre 2:1-es előnnyel és emberelőnnyel fordulhatott rá a Pénzügyőr, azonban a kiállítás során megsérülő fontos láncszem, Karvalics Bence nélkül.

A második félidő elején többször is eldönthették volna a meccset, de nem sikerült újabb gólt szerezniük. A III. Kerület viszont tizenegyesből betalált. A 2:2-es eredménnyel a hazaiak lehettek boldogak.

A rangadó után

penzugyvizmu

A Pénzügyőrnek 5 meccse volt hátra, a Kerületnek 3. A pasarétiek óriási fölénnyel nyerték a pótolt csatákat. Kiütötték az RTK-t és a Vízműveket is. Majd a 28. fordulóban 4:0-ra verték az FFC-t.
A 29. körben a Nagytétény elleni szombati győzelem után (3:0) egy napig újra az élen is állt a Pénzügyőr.
A pasarétiek a RAFC-tól várták leginkább, hogy megfogja a Kerületet. Azonban ugyanebben a fordulóban vasárnap Vörös Péter csapata csúnyán beleszaladt a késbe Óbudán (III. Kerületi TVE- RAFC 6:1) . Ismét az első helyen volt a Kerület, másodikon a Pénzügyőr.

Eljött az utolsó forduló. A bajnokságot két ponttal vezető Kerület a Voyage otthonába utazott, a zöld-fehérek hazai pályán fogadták az Intert. A Pénzügyőrnek nem sikerült győzni(1-1), de sok lényege nem volt a dolognak, mert a Kerület magabiztos győzelmet aratott a Fáy utcában (5- 3).

A Pénzügyőr a 2. helyen zárta a 2013/14-es BLSZ1-et!

Ahhoz képest, hogy Vatai Attila egy új csapat építésébe fogott a nyáron, ez a második hely, de még inkább a mutatott játék nagyon szép jövőt vizionál.
A Pénzügyőr összesen 16 (!) gólt kapott a bajnokságban, a tavaszi szezonban mindössze négyet (kettőt tizenegyesből). Ez több mint bravúr, és emellett 95 rúgott gólnak örülhettek a pasaréti szurkolók!

Hamarosan Vatai Attilával készült interjúnkat is olvashatjátok.