III. Kerület: Út az aranyig!

kerulet-penzugyor 040

A III. Kerületi TVE 2013 nyarán az átszervezések nyomán került a BLSZ1-be úgy, hogy az NB3. Duna csoportjának 9. helyén végzett.
Ilyen előkelő helyről nem esett egy osztállyal lejjebb más fővárosi NB3-as csapat.
Így adódott, hogy azonnal a BLSZ1-es bajnoki címet tűzte ki maga elé a Kerület, majd az osztályozón a visszajutást az NB3-ba.

Varga László a játék kapcsán is egyértelmű célokról beszélt a Pestifocinak:

„ Nyilván más futballt kell most majd játszanunk, mint tavaly, hiszen akkor néhány jobb keretű csapathoz nekünk kellett alkalmazkodnunk. Akkor sem játszottunk azonban bunkerfocit, a hatodik legtöbb gólt rúgtuk a Duna csoportban. Ez is jelzi, hogy tavaly is próbáltunk azért a támadásokba energiát fektetni. Idén viszont úgy gondolom, hogy jogos elvárás az a csapattal szemben, hogy minden meccsen mi domináljunk majd..”

Az első BLSZ1-es mérkőzése első percében gólt szerzett a Kerület!

ii-kerulet-budafok-pestifoci 002

A vezetőedző óhaja megvalósult. A Kerület egy sima győzelemmel kezdte a bajnokságot, ráadásul az ellenfél a szintén friss BLSZ1-es Budafok volt.
Az első gólt Hegybányai Bendegúz jobb oldali beadása után Varga Richárd lőtte a találkozó első percében.

A 3-0-s siker után Horváth Levente így nyilatkozott:

„ A kezünkben volt végig a mérkőzés. Hátul stabilak, és magabiztosak voltunk és elől is hatékonyak tudtunk ma lenni. Igaz, helyzetek azért maradtak ki. Úgy gondolom, a játék képe alapján reális eredmény született.”

A folytatás is jól sikerült!

ffc-iii-kerulet 077

Az első hat meccsen mindössze egyszer zördült meg a csapat hálója, a gólokat pedig szép számmal rúgta.
Sorrendben az FFC, a Nagytétény, az Inter az RTK és a Sashalom volt az áldozat.
Azért ezeken a meccseken már voltak előjelei annak, hogy simán egy bajnokságot sem lehet megnyerni. Az FFC ellen a 76. percben tudták csak megszerezni a mindent eldöntő gólt a Kék-fehérek, az Inter ellen pedig egy rendkívül erős első félidő után, a másodikban akadozott a gépezet.

A vezetőedző nem is palástolta az érzelmeit: „Gyenge színvonalú meccsen, gyenge teljesítményt nyújtottunk. Nem vagyok elégedett sem a játékkal, sem az egésszel…"

A hullámvölgy és az első vereség

Bár az előjelei megvoltak, azért a csapat első veresége mégis csak nagy meglepetés volt. A BLSZ1. 7. fordulójában a tavalyi bajnok Ikarus Borgulya István hajrában szerzett találatával 1-0-ra tudta legyőzni az óbudaiakat.

A volt NB1-es labdarúgó fia így értékelt: „Nehéz mérkőzés volt, de erre számíthattunk! Végig fegyelmezetten, a taktikai utasításokat betartva játszottunk, úgy érzem, hogy ennek köszönhető a sikerünk.”

A vereség után mindenki egyszeri kisiklásra gondolt, de a következő meccs sem sikerült jól. A Testvériség otthonában egy 3 kiállításos mérkőzésen 3-3-as végeredmény született.

A 9. körben is csak nagyjából az eredménnyel voltak elégedettek a szurkolók, az Unione ellen egy nagy vihart kavaró meccsen Kaszai Gábor a 98.percben lőtte tizenegyesből a győztes gólt.

A mester ötös és megnyugvás!

horvjjj5

A 10. fordulóban a Kelen otthonába utazott a III. Kerület, ahol 7-1-es győzelmével újra visszataláltak a jó útra. A mérkőzés után az 5 gólt szerző Horváth Levente így nyilatkozott:

Kisebb hullámvölgyön vagyunk túl, úgy gondolom, de nem szabad túlértékelnünk ezt a győzelmet. Hogy tavasszal bajnokok leszünk-e, az szerintem csak rajtunk múlik, még nem gondolunk ennyire előre, mindig a következő meccs a legfontosabb, de természetesen megszeretnénk nyerni a bajnokságot.

A következő körben a Hegyvidéknek sem hagytak már semmi esélyt, 5:0-val hangoltak az ősz rangadójára.

Az első sorsdöntő rangadó!

penzugy-kerulet-pestifoci 012

A 11. forduló után a Pénzügyőrnek és a III. Kerületnek is 28 pontja volt. Pasaréten a 12. körben megmérkőzött egymással a bajnokság két fő esélyese.
A találkozó sokáig 0-0-ra állt, de aztán a 74. percben Móczó Norbert befejelte a győztes találatot!

Jó passzba kerültek

rafc-kerulet2013 006

Az utolsó három őszi fordulóban 15 gólt rúgott Varga László csapata. A Vízművek és a Voyage ellen kiütéssel, a RAFC ellen pedig ellenfelénél jobb játékkal 2-1-re.

Varga Lászlóval az őszi bajnoki cím után is beszélgettünk:

- Próbáltuk minden mérkőzésen a saját játékunkat játszani, és olyan iramot diktálni, ami kellemetlen az ellenfélnek. Elégedett vagyok az ősszel. Kár lenne mást mondani, hiszen mindössze 2 meccsen veszítettünk pontot, de mind az Ikarus ellen, mind pedig a Testvériség ellen bőven megvolt az esélyünk, hogy megszerezzük a győzelmet.

A tavasz

budafok-iii-kerulet

Ahogy arra számítani lehetett a Kerület első tavaszi meccse igencsak nehézre sikeredett. A Budafok zártan védekezett, de a 45. percben Nyilasi Tibor passza után Horváth Levente egy rendkívül fontos gólt szerzett. Budafok – Kerület 0-1

Az ekkor ezer sebből vérző FFC a 16. körben semmi gondot nem okozott Kaszai Gáboréknak, 0-3-al hagyták el a Kalap utcát a Fradisták.

Fájdalmas kaland Nagytétényben

A pontokat alig gyűjtő Nagytétény egyet otthon tartott a Kerület ellen a 18. körben. Ezen a mérkőzésen egyáltalán nem tűntek bajnokesélyesnek. A Kék-fehéreket Kondor Tamás mentette meg a még nagyobb blamától, a 83. percben védett tizenegyest a kapus!!!

A játékosok ismét megkapták a fejmosást, a gólok pedig újra potyogni kezdtek!

Az Internek, ha nem is könnyedén, de rúgtak egy négyest, az RTK-ra viszont már idegenben ráborították a pályát. Az 5-0-s siker után senkiben nem maradt hiányérzet.
A 23. fordulóban a Sashalom ellen jött az újabb siker (3-1), miközben a nagy ellenfelet, a Pénzügyőrt megállította a Budafok. (1-1)

A második és egyben utolsó vereség

A 24. fordulóban az Unione bosszút állt az őszi vereségért. Nem sokszor lőtt kapura a bajnokság egyik legkülönlegesebb csapata, de egyszer nagyon eltalálta. Bősze Zoltán gólja, visszaadta a Pénzügyőr reményeit, kissé lelohasztotta az óbudaiakat.

Ezután a Kelennek és a Hegyvidéknek is négyet rúgott a Kerület. A Hegyvidék ellen olyan jól játszottak az első játékrészben, hogy akár 10 gólt is szerezhettek volna.

hegyvidek-kerulet 006
Jókor jött a formajavulás. Ismét eljött a nagy rangadó! A bajnokság legnagyobb rangadója!

III. Kerület – Pénzügyőr 2:2
Emberhátrányban nagyon fontos egy pont!

Rémálom volt a Kerület számára az első félidő. Nem elég, hogy 2-1-es hátrányba került, de csatára Horváth Levente a kiállítás sorsára jutott.
A Pénzügyőr a második félidőben azonban hiába dolgozott ki helyzeteket, nem tudta belőni a mindent eldöntő gólt.
Móczó Norbert viszont egy jogosan megítélt tizenegyes után belőtte az egyenlítőt.

Az utolsó 3 forduló:

A lélektani előny birtokában már nem engedte el a félig a kezében lévő bajnoki kupát a III. Kerület.
A Vízműveket, és a RAFC-ot is kiütötte e csapat. Majd eljött az utolsó forduló.

A Voyage ellen úgy tűnt, hogy 3 pontot kell szerezniük a bajnoki címhez, de mire lement az első félidő kiderült, hogy akár ki is kaphatnak, hiszen a Pénzügyőr döntetlenezett az Inter ellen.

Végül egy 5-3-as jutalomjáték után bajnok lett a Kerület!