Ilyen volt a SZAC-csoda: elképesztő dráma után bennmaradás!

mltc-szac 037

2014. jűnius 7-én is jól fogott a tolla annak, aki a labdarúgás megunhatatlan drámáit írja. Mi is arra számítottunk, hogy nem lesz egyszerű a Mátyásföld és a Pestszentlőrinc BLSZ2-es összecsapása. De, ami itt történt… A meccs tétje a bennmaradás volt, amihez az MLTC-nek egy pont is elég lett volna, a lőrincieknek viszont csak a győzelem volt a lehetséges útjuk ehhez.

MLTC - 1908 SZAC KSE 1:2

mltc-szac 002

Az első félidő kevés helyzetet hozott. A Mátyásföld zártan védekezett, nem hagyta ellenfelét kibontakozni. Az egyetlen igazán komoly lehetőség a 23. percben volt, mikor Oláh László (SZAC) 15 méteres lövését szögletre ütötte Györfi Gergő.

Ezen kívül volt ivószünet, melyben egy kis közjáték is. A Brigate XVIII. Ultras csoport szurkolói megtörték a kertvárosi hangulatot, és a kerítésen való szurkolás már sok volt a hazai rendezőknek. Végül megbeszélték egymással a dolgot, és bár nem tűnt egyik fél sem elégedettnek, de teljesítették a másik minimális vágyait.

mltc-szac 007

Az első félidő után a 0:0-s eredménnyel az MLTC lehetett elégedettebb, és a játék képével is.

A szünetet kicsit meghosszabbította a vendégcsapat, Maráczi Jánosnak és Pisont Istvánnak sok mondanivalója volt. Ez nem is csoda, hiszen az év legfontosabb 45 perce volt hátra.

mltc-szac 003

Rendkívül bekezdett a SZAC. A második félidő első perceiben a kapuja elé tolta ellenfelét, de csak helyzetekig és egy kapufáig jutott.

Az 51. percben szigorú döntés született. Trizna Tamás (SZAC) sérelmezte azt, hogy miért lett visszafújva egy szabadrúgás a félpályánál. A játékos ezért második sárga lappal a kiállítás sorsára jutott. Nem szeretünk véleményt nyilvánítani játékvezetői döntésekről, de ez nem volt egy szerencsés pillanat. Még csúnya szó sem hangzott el, ha csak nem suttogott Trizna.

Ez egy kicsit átalakította a mérkőzés lehetőségeit. Megtört a vendégek lendülete, bár 10 emberrel is többet birtokolták a labdát. Ez érthető is volt, hiszen nekik volt fontosabb a siker.

A 66. percben Oláh Csaba parádés beadása után a csereként beállt Szemler István a hálóba fejelte a labdát. Rettentően fontos gólt szerzett a Mátyásföld, BLSZ3-ban érezhette magát a SZAC. 1:0

mltc-szac 019

De még sok idő volt hátra.

1 perccel a gól után végképp eldönthette volna a meccset a hazai csapat. Oláh Csaba most balról tette a labdát középre Szemlernek, akinek a közeli próbálkozásait kétszer is bravúrral hárította Simon Gábor.

A 71. percben ismét Szemler István előtt adódott helyzet, de 10 méterről kevéssel a bal kapufa mellé lőtt.

3 perc múlva a másik oldalon született majdnem gól. Papp Gergely 20 méteres próbálkozását szögletre tolta Györfi Gergő.

Nem sokkal később Ódor lőtt ugyanonnan, de Györfi egy még nagyobb védéssel ismét kiütötte a labdát.

Érett a SZAC találat! A 79. percben Ódor passza után Bakonyi Róbert révén meg is született. 1:1

Bő 10 perc volt hátra, mindkét csapat számára rettentően fontos pillanatok.

mltc-szac 024

A Mátyásföld már a döntetlennel is elégedett lett volna, és minden egyes perc letelte a bennmaradásukat jelentette. Azonban eljött a 88. perc, és Fábián Norbert jobb oldali szöglete után a csereként beállt Kovács Zoltán egy fantasztikusan kivitelezett lövéssel a mennyekbe lőtte a csapatát!

A hosszabbítással együtt 5 perc volt hátra, rendkívül izgalmas 5 perc, de olyan, amelyben újabb találat már nem született. Az 1908 SZAC KSE hatalmas ünneplésbe kezdett. Fantasztikus bravúrt hajtott végre ez a csapat! Nem csak ezen a meccsen, hanem főleg a tavaszi szezon második felében.

Az egész bajnokság során egyetlen fordulót követően állt bennmaradó helyen a SZAC, a 30. után! Az egész bajnokság során nem állt kieső helyen az MLTC, csak a 30. után. A labdarúgás tehát ismét produkálta magát!

Visszatérve még a SZAC dicsőítésére (mert megérdemlik): az utolsó hat meccsen hatszor győzött a társaság, egy lehetetlennek tűnő küldetést hajtottak végre.

A 2013/14-es BLSZ2. kiesője a BÜSKE, a Goldball és az MLTC csapata lett. A BÜSKE a 2012/13-as évadban is BLSZ3-as volt, de a másik két csapat egy éve még a BLSZ1-ben szerepelt…

A mérkőzés után Maráczi János vezetőedzőt kérdeztük.

mltc-szac 040

Gratulálunk! A kispadról is unalmas meccs volt?

(csak viccnek szántam, de Maráczi úrban egyszerre 1000 érzés volt, nem vagyok benne biztos, hogy vette a lapot )

- Nagyon szépen köszönjük. Ellenfelünk mindent elkövetett, hogy ne tudjunk gólt szerezni, az első félidőben jól megszervezték a védekezésüket. A második félidőt nagyon jól kezdtük, beszorítottuk a Mátyásföldet. Azt játszottuk, amit tudunk, és teljes létszámban korábban eldöntöttük volna a meccset.  Rosszkor jött a kiállítás. A játékvezető szerintem könnyedén adott piros lapot. Ez nagyon rosszat tett a meccsnek.

Minden dicséret a fiúké, hogy 1:0-ról meg tudták fordítani ezt a mérkőzést, bármilyen unalmas is volt. J

- Nem most kezdődött ez a csoda…

- Ez így van. Volt egy mérkőzésünk hat hete a Gázgyár ellen, ami előtt Pisont Pisti barátom segítségével egy kicsit változatosabbá tettük a felkészülésünket. Ez nagyon jól sült el, és innentől kezdve végig úgy játszottunk, ahogy a képességeink szerint tudunk. Akik kinn voltak a meccseinken, vagy videón nézték, azok azt gondolom, nem csalódtak a játékunkban. Bízom benne, hogy ez jövőre még jobb lesz!

- Volt, hogy már a BLSZ3-ra készültél?

- Én mindig győzni akarok. Nincs olyan, hogy arra gondolok, hogy veszíteni fogok. Persze éreztem meccs közben magamat a BLSZ3-ban, de az nem volt igazi érzés, az egy rémálom volt. Minden edző végigmegy ezeken a dolgokon. Most mi úgy ünneplünk, mintha bajnokságot nyertünk volna.

Minden tisztelet a fiúké! Rendesen járnak edzésre, tisztességgel.  Azt gondolom, ahol egy BLSZ2-es csapatnál 18-20 játékos van heti háromszor mindig edzésen, ott eredmény is lesz. Nálunk így van, és erre nagyon büszke vagyok!