A Vízművek legyőzte a kieső Nagytétényt! Bennmaradt a Kelen!

vizmunagytete 004

A Nagytétény Vízművek elleni győzelme esetén továbbra is a BLSZ1. tagja maradhatott volna, köszönhetően a Kelen pénteki vereségének.
Azonban Pál József csapata nem tudott élni a lehetőséggel. A Vízmű győzelemmel szeretett volna búcsúzni a bajnokságtól, és ezt a vágyát végül egy sokgólos mérkőzésen viszonylag könnyedén teljesítette is. A mérkőzés utolsó 20 percben már nem volt kérdés, hogy melyik csapat lesz a győztes, és az, hogy melyik gárda lesz az Inter mellett a bajnokság másik kiesője.

Vízművek SK - Nagytétény SE 6:2

BLSZ1. 30. forduló

A Vízművek kezdte jobban a mérkőzést, sokat birtokolta a labdát. A vendégek nem igazán tudtak támadásokat vezetni, igaz eleinte a hazaiak se nagyon.
A 15. percben volt az első komolyabb lehetőség. Kaltenekker lövését ütötte szögletre a Nagytétény kapusa. Majd 5 perc múlva Kiss Norbert lövése zúgott el a jobb kapufa mellett.
A 25. percben Gálvölgyi István betekert szöglete után a vezetést is megszerezték a hazaiak.

A Nagytétény az első félidő utolsó 10 percében kezdett éledezni.
Előbb Godár Péter góljával a 41. percben egyenlíteni tudott. 1:1

Nem sokkal később Hegyi József bepassza után Kiss Balázs majdnem a vezetést is megszerezte a vendégeknek, de Zubány fogta a ziccert.

A II. félidő egy Nagytétény lehetőséggel indult, de Vincellér lövésébe az utolsó pillanatban bele tudott lépni Balogh Zalán, a labda így is kevéssel ment el a jobb kapufa mellett.
Az 54. percben a Vízművek ismét magához vette a vezetést. Egy szép támadás végén Kaltenekker 10 méterről lőtt a hálóba. 2:1

Ezután egy-egy helyzet kimaradt mindkét kapu előtt, majd a 67. percben Kiss Norbert egy átemelős találattal nagyon nehéz helyzetbe hozta a vendégeket. 3:1

A meccs a 76. percben dőlt el végleg. Kaltenekker Attila 14 méterről félfordulatból óriási gólt lőtt balról a hosszú sarokba. 4:1
Szinte azonnal jött a válasz, de ekkor már erős képzelőerő kellett volna, ahhoz hogy fordulatra számíthassunk. Mindenesetre Róza László bombája is a szépségét növelte a találkozónak. 4:2

A 82. percben egy szöglet után Balogh Péter minden csodaváró álmait összetörte, szépen fejelt a hálóba. 5:2

A végén még Tóth Gergely is betalált beállítva a 6:2-es végeredményt.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Kaltenekker Attila lett.

Ismét megmutatta, hogy hogyan kell szépen elvégezni a lövéseket. Nagy kedvvel és jól futballozott.

A mérkőzés után eldőlt, hogy az Internatinale CDF SE mellett a Nagytétény SE  a 2013/14-es BLSZ1. kiesője.