NB3-as bajnok a Soroksár!

soroksarscfoto

A Soroksár SC  lett az NB3. középcsoportjának bajnoka. A Gyula  elleni győzelme azt jelentette, hogy két fordulóval a bajnokság vége előtt, a második helyen álló Szeged hétvégi eredményétől függetlenül már megnyerte a bajnokságot, Varga Attila csapata a következő évadban az NB2-ben folytathatja!

soroksarsc.hu beszámolója a hétvégi bajnokiról, amin a Soroksár behozhatatlan előnyre tett szert.

BAJNOKCSAPAT! BAJNOKCSAPAT!
Gyula - Soroksár SC 1-3

Az utolsó két forduló eredményétől függetlenül szombati idegenbeli győzelmével - a múlt év után idén is - BAJNOK lett felnőtt csapatunk!
A szombati mérkőzésnek óriási tétje volt, hiszen ha a csapat nyer, akkor megnyeri a bajnokságot. Ennek szellemében kiválóan kezdte a csapat a mérkőzést, folyamatos labdatartással, támadások vezetésével nem hagyta kibontakozni a hazai csapatot. A 18. percre góllá érett a mezőnyfölény, és egy jobb oldali szöglet után Pandur Péter érkezett, és pontos fejesével megszerezte a vezető gólt! 0-1
A félideig több nagy gólszerzési lehetőséget is kidolgozott, és el is puskázott a vendég csapat, így egy gólos soroksári előnnyel tértek pihenőre a csapatok.

A második félidő elején megváltozott a játék képe, a hazai csapat láthatóan mindent egy lapra feltéve kezdett rohamozni. Nem sokat kellett várni az egyenlítő gólra sem. Az 52. percben Okos István révén sikerült az egyenlítés a hazai csapatnak. 1-1
A bekapott gól azonban nem törte meg a vendég csapatot, és a második félidő közepétől kezdve fokozatosan visszavette a játék irányítását. A soroksáriak iramát nem tudta követni a gyulai csapat. A 65. percben ismét előnybe kerültek a fővárosiak, Rábold centerezését Lovrencsics Balázs váltotta gólra.1-2

A gól láthatóan megnyugtatta a csapatot. A mérkőzés utolsó részében határozott védekezés, gyors labdajáratás és gyors kontrák vezetése jellemezte a vendégeket. A 92. percben aztán jött a slusszpoén, Kincses jobb oldali szabadrúgására Pandur Péter érkezett, és fejjel megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját!1-3

A lefújáskor pedig elszabadultak az indulatok: a vendég játékosokhoz berohantak az edzők és a kispadon levők, néhány pezsgősüveg is eldurrant, és a csapat egy kupacban ünnepelte a hatalmas bravúrját: két év alatt a MÁSODIK BAJNOKI CÍMET!
A vasárnap pályára lépő Szeged pontszámban még ugyan utolérheti a soroksáriakat,de pontazonosság esetén a győzelmek száma dönt, és a Soroksár előnye itt már ledolgozhatatlan (22–18).

Soroksár SC: Tarczy - Vass, Pandur, Urbán, Tóbiás (Vég 16') - Lisztes (Farkas 88'), Lannert - Balogh (Kincses 75'), Hodgyai, Rábold - Lovrencsics.
Gólszerzők: Pandur (18', 92'), Lovrencsics (65')

Varga Atttila vezetőedző: Nagyon jól és felszabadultan játszottunk egy kellemetlen csapat otthonában. Ma elérkeztünk a nehézségekkel telitűzdelt utunk végére! A kezdetektől fogva volt egy álmunk, hittünk benne, mindenáron meg akartuk védeni, tettünk érte és megcsináltuk! Nagy büszkeség ezzel a klubbal másfél év alatt két bajnoki aranyat nyerni, úgy gondolom történelmet írtunk. Szeretném megköszönni a klubnak és alkalmazottjainak,a stábnak, Kakas Lacinak, Pandúr Tominak, Bátki Máténak,Tóth Tamásnak és Kovács Mihálynak a munkáját, Farkas Kálmánnak és Szűcs Misinek, hogy lehetővé tették ezt a munkát és bíztak bennem! Legfőképpen pedig a játékosoknak, akik megannyi lemondással megbirkózva, keményen dolgozva, igazi sportemberekként tették a lehető legjobban a dolgukat! Nélkülük nem sikerülhetett volna! Büszke vagyok, hogy ebben a klubban dolgozom és hogy ennek a csapatnak az edzője lehetek!

fotó: soroksarsc.hu

Tags: NB3 | NB2 | soroksar