III. Kerület - Pénzügyőr 2:2 Nem volt semmi!

kerulet-penzugyor 042

III. Kerületi TVE - Pénzügyőr SE 2:2

kerulet-penzugyor 011

Több száz néző volt kíváncsi a III. Kerület TVE – Pénzügyőr SE csúcsrangadóra, igazi futballhangulat várta a csapatokat!
A Pénzügyőr kezdte jobban a mérkőzést, és már a 6. percben nem sok hiányzott ahhoz, hogy a vezetést is megszerezze. Sztrunga Zsolt tette le lövőre a labdát Meggyes Balázsnak, akinek 16 méteres bombáját a jobb felső sarok elől tolta ki Kondor Tamás.
A továbbiakban is rámenősebben játszottak a vendégek, és a 17. percben a vezetést is meg tudták szerezni.
Varga-Sebestyén Benjámin beadását 10 méterről fejelte a jobb sarokba Hassan Khalifa! 1:0

A gólra azonnal érkezett a válasz. Szikes Péter balról remekül ívelt be egy szabadrúgást, a hetek óta jó formában lévő Szűcs László pedig a hosszú sarokba csúsztatott. 1:1

A gól után közvetlenül a túl oldalon Kondor Tamás fölé ütött egy veszélyesen csapódó szabadrúgást.
A 25. percben Horváth Leventét vitte el a hév, rendkívül ütemtelenül csúszott rá Karvalics Bence lábára a félpályánál, amiért a játékvezető jogosan mutatta fel a piros lapot a csatárnak.

A Pénzügyőr játékosát le kellett cserélni.

A kiállítás után mezőnyfölényben játszottak a vendégek, és a 41. percben Szigeti Attila parádés kényszerítőt mutatott be Szakolczai-Sándor Balázzsal, amely végén Szigeti 6 méterről a hálóba lőtt. 1:2

Rettentő nehéz helyzetbe került a Kerület, alighanem jól jött számukra a szünet.
Az első félidő alapján arra lehetett számítani, hogy a Pénzügyőr majd növeli előnyét és magabiztosan megnyeri a rangadót, de végül nem így történt.

kerulet-penzugyor 016kerulet-penzugyor 012

A második játékrész első negyedórájában több nagy lehetőséget is elpuskáztak a vendégek.
A Kerület pedig ezután további erőt vett magán és emberhátrányban is megpróbált minél több támadást vezetni.
Az egyik ilyen lehetőség után a 66. percben Kocsis Mátéval szemben szabálytalankodott Praczkó Iván a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig a tizenegyespontra mutatott.

A büntetőnél Móczó Norbertben volt az óbudaiakért szorítók minden bizodalma, és az eltiltás után visszatérő középpályás nem is hibázott. 2:2

A hátralévő időben nyomott a Pénzügyőr, a Kerület pedig önfeláldozóan védekezett.
A védekezésben a 9 év körüli labdaszedő fiúk is részt vettek a végén, az egyik kissrác néhány szép cselt is bemutatott mielőtt visszadobta a labdát. Ezen nem sok múlott, de mókás jelenet volt. Persze a Pénzügyőr játékosai biztosan nem nevettek rajta, mint ahogy a döntetlennel záruló mérkőzésnek is a hazai csapat örülhetett jobban.

A III. Kerület közel 70 percet játszott emberhátrányban. Ennek fényében és a Pénzügyőr ezen a napon mutatott teljesítményét látva, egy rendkívül bravúros döntetlent ért el az óbudai csapat, ezzel maga mögött tartva fő riválisát, megvédve első helyét a tabellán.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 7

kerulet-penzugyor 022

Izgalmas, eseménydús, jó iramú mérkőzés volt, jó játékvezetés mellett.
A rangadó méltó volt a bajnokság két legjobb csapatához.
A Pénzügyőr ezen a napon jobban játszott ellenfelénél, de a Kerület óriásit küzdött, és olyan helyzetből állt talpra, amelyből csak a legjobb csapatok tudnak.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Szigeti Attila lett.

A Pénzügyőr játékosa rengeteget futott, remekül játszott és gyönyörű gólt szerzett.