Pokoli hajrá! A Budatétény legyőzte a Szent Pált!

budaszentpal

Budatétény -  Szent Pál Akadémia 4:3

BLSZ2. 22. forduló

A Budatétény kezdte jobban a mérkőzést. Az első hazai próbálkozást még bravúrral védte Laky Dániel, de a 7. percben Légrády Attila 12 méterről átemelte a kapust. 1:0

A Szent Pál Akadémia sokáig nem sok veszélyt jelentett a kapura, ráadásul az első félidő közepén majdnem újabb gólt kaptak. Légrády szöglete után Varga Richárd fejelt jó helyzetből kevéssel a kapu fölé.

Ezután közvetlenül a túloldalon is nagy lehetőség maradt ki. Lengyel Máté 16 méteres lövése alig ment el a jobb kapufa mellett.
Kezdett javulni az Akadémia. Grósz Szilárd jobb sarokba tartó labdájánál résen kellett lennie Endresz Gergelynek, de a Budatétény hálóőre fogta a játékszert.
Az első játékrész utolsó perceiben egy-egy nagy helyzet maradt ki a két kapu előtt.
Előbb egy parádés hazai támadás után Légrády Attila emelt 12 méterről becsúszva a kapu fölé, majd a túloldalon egy szabadrúgást követő kipattanót próbáltak gólra váltani a Szent Pálosok. Grósz Szilárd 13 méteres lövése után nagyot kellett védeni Endresz Gergelynek.

budaszentpal 003

A második félidő kegyetlen izgalmakat és gólzáport hozott!

2 perc se telt el, máris újabb találatot vitt be a Budatétény, a hazai csapat tanítanivalón mutatta be ellenfelének, hogy miért nem szabad a félpályánál labdát veszíteni. Polgár Tibor volt a befejező. 2:0

Polgár majdnem duplázott egy perccel később, de az ötös jobb sarkáról leadott lövését bravúrral szögletre ütötte Laky Dániel.
Amikor már úgy tűnt, hogy a Budatétény könnyedén otthon tartja a három pontot. Jött a vendégek gólja. A 66. percben Cornides Krisztián felívelt szabadrúgása után Cornides András fejelt a hálóba. Ezzel teljesen nyílt lett a meccs. 2:1

Olyannyira, hogy 5 perc múlva Tóth József a hálóba emelte az egyenlítő gólt. 2:2

Ezután Polgár Tibor (Budatétény) 14 méteres lövése után védett nagyot Laky.
Majd a 74. percben Grósz Szilárd 13 méteres lövését ütötte ki Endresz Gergely.

A 82. percben ismét magához ragadta az előnyt a hazai csapat. Kanyó Dávid szögletét Kreuz Ádám fejelte  a hálóba. 3:2

3 perc múlva Kreuz Ádám is majdnem újabb gólt lőtt. 12 méterről leadott löketénél azonban résen volt Laky kapus.
A 86. percben egy sportszerűtlen megmozdulás után Lovász Krisztiánt(Budatétény) leküldte a játékvezető a pályáról. Öhler László vezetőedző olyan hangosan küldte tovább játékosát, hogy azt még Budafokon is hallották.
A mesterben ennél jobban már csak a következő pillanatokban nőhetett meg a düh, előbb a vendégek lőttek egy felső kapufát, majd a 89. percben Váradi Józsefet egyedül hagyták a tizenhatoson belül a hazai védők, ő pedig közelről a hálóba fejelt. 3:3

Itt még nem volt vége azonban! A remek cserének bizonyuló Kanyó Dávid meghúzta a jobb oldalt majd óriási labdát adott Kiener Tamásnak, aki közelről eldöntötte a meccset! 4:3

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 7

Lehetett volna egy sima hazai siker is 2:0 után, a Budatétény saját figyelmetlenségének köszönhette az izgalmakat, amit mi semleges nézők csak megköszönni tudunk.

Mindkét csapat dicséretet érdemel, rendkívül szórakoztató volt a találkozó!

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint a Budatétény csapata lett.

budaszentpal 006

Nagyon együtt volt a társaság ezen a napon, az edzőtől a cserékig mindenki ugyanúgy akarta a győzelmet és egytől egyig mindenki nagyon sokat is tett érte.

Öhler László (a Budatétény SE vezetőedzője):

budaszentpal 004

- Hihetetlen mérkőzést játszottunk ismételten. 2:0 után két nagy hibát is elkövettünk, ezzel felhoztuk remekül küzdő ellenfelünket.
A sors most igazságot szolgáltatott számunkra. Nagyot küzdöttünk, ha nehezen is, de sikerült győznünk. Gratulálok a játékosaimnak!