Izgalmak a köbön! Színvonalas volt a BLSZ teremtorna első napja!

Elindult a BLSZ Téli Teremtorna. Az első nap számos izgalmas és jó meccset hozott, és már meg is vannak az első továbbjutók. Mi az F csoport mélyebb kivesézése mellett döntöttünk és nem is csalódtunk. Íme az összes mérkőzés eredménye és a torna első meccseinek színesebb bemutatása.

F csoport

A torna nyitómeccse:

Zuglói Kinizsi - Róna SC   3:5

A 9. percben a nem túl nagy létszámban érkező, de annál stabilabb Róna ott tartotta a labdát a Kinizsi kapuja előtt, és Faliszek Norbert 6 méterről a hálóba bombázta a torna első gólját! 1:0

A szünet előtt Faliszek kiszolgált, és Badényi ziccerből kettőre növelte az előnyt. 2:0

A második játékrészben kicsit feljebb jött a Kinizsi és megmutatták, hogy bizony ők is képesek az eredményességre.

Nem is akármilyennel góllal rukkoltak elő. Dunai Károly sarokrúgását a 16. percben Vágó Bence parádésan fejelte a jobb alsóba. 2:1

Kisebb gólcsend után belendült a Róna. A 22. percben Faliszek passza után ismét Badényi volt eredményes, 9 méterről jobbról a hosszú sarokba lőtt. Badényi egy perc múlva ismételt egy lapos bombával még távolabbról. Ezzel már 4:1 volt az állás.

Zugló Kinizsi gól következett, Jenei Krisztián talált sarkot. 4:2

A 28. percben dőlt el végleg a meccs, Wachutka Zoltán remek passza után a gólgyártást megkezdő és remekül játszó Faliszek Norbert közelről 5:2-re növelte a Róna előnyét.

A végeredményt Jenei Krisztián állította be 7 méterről, erőből a bal felső sarokba bombázott.

A torna első meccse a Róna SC 5:3-as diadalát hozta a Zuglói Kinizsi ellen!

A csoport két legizgalmasabb mérkőzése:

Csep-Gól Soroksár - RTK II 5:5

A torna második mérkőzése a Csep Gól Soroksár II. és az RTK II. között zajlott.
Hatalmas gólcsata alakult ki, mint később kiderült nem is csoda, hiszen a csoport rangadójának számított a mérkőzés.

Borsos Zoltán góljával az RTK szerezte meg a vezetést a 6. percben, 9 méterről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba.
Ezután olyasmi következett, amely legrosszabb álmaikban sem fordul elő a rákosmentieknek.

Az első félidőt 4:1-re hozta a Csep-Gól:

9’ Kiss Attila gyorsan elvégzett szabadrúgása után Homó Tamás lőtt 6 méterről a kapuba.
12’ Kiss Attila eltolta az RTK kapusa mellett a labdát, majd az üres kapuba gurított.
13’ Kiss Gábor palánkos passza után Bognár Krisztián lőtt közelről a kapuba.
15’ Bognár Krisztián passza után Novinecz Máté ziccerben a hálóba lőtt.

A 2. játékrész első találata Kovács Ároné volt, 9 méterről szép csel után lőtt nagy gólt, ezzel közelebb hozva az RTK-t. 4:2

A 24. perctől a Csep-Gól rémálmai váltak valóra:

24’ Bogdalik Zoltán jobb oldali szöglete után Kapitány Mátyás lőtt közelről a hálóba. 4:3
26’ Bíró István 9 méterről a bal sarokba lőtt. 4:4
28’ Bíró jobbról a hosszúba bombázott. 4:5

Hogy végül egyik csapat se legyen teljesen elégedett, a mérkőzés utolsó percében Kiss Attila remek passza után Kasza Béla kiegyenlített megmentve csapatát a vereségtől. 5:5

Csep-Gól Soroksár – Róna SC 5:4

Futballháborútól sem állt messze a Csep-Gól Soroksár és a Róna SC csatája. Ehhez 50-50 vérmes szurkoló elég lett volna mindkét oldalon.

Nagy volt a feszültség a pályán a továbbjutás szempontjából fontos mérkőzésen.

A 2. percben Bognár Krisztián bombájával a Csep-Gól szerezte meg a vezetést. Egy perc múlva ismét ő jelentkezett egy kisebb góllal, közelről 2:0-ra növelte csapata előnyét.

A Róna percei:

6’ Wachutka Zoltán jobb oldali éles szabadrúgása után a hosszú sarokban kötött ki a labda.
8’ Faliszek Norbert futtában 9 méterről óriási gólt lőtt a jobb sarokba.
10’ Egy lövés után a palánkról visszapattanó labdát Wachutka Zoltán 8 méterről a hálóba vágta. 2:3

A II. félidő eleje újabb Róna gólt hozott.

17’ Faliszek passza után ismét Wachutka Zoltán volt eredményes. 2:4

A gól után nem sokkal Faliszek Norbert sérülés miatt elhagyta a játékteret, ez nagy érvágás volt csapatának, hiszen ahogy írtuk, nem a bő kerettel érkeztek, ő pedig a Róna egyik legjobbja volt.

A meccsen két kiállítás is borzolta a kedélyeket. Homó Tamás (Csep-Gól) 2 percét sokan inkább piros lappal díjazták volna.
Az ezután következő percekben több érdekes jelenet is folyt a pályán, például a Soroksár egyik játékosát pankrációban látott eszközökkel próbálták a palánkon kívül tenni. Szabálytalanságok, reklamálások tarkították a csatát.

A Soroksár percei:

24’ Bognár Krisztián lőtt 6 méterről a kapuba. 3:4
25’ Novinecz Máté egyenlített közelről. 4:4
29’ Ha már Homó Tamás pályán maradt, el is döntötte a meccset, 9 méterről kapura küldött labdája megpattant egy lábon, így a bal sarokban kötött ki. 5:4

4. Zugói Kinizsi    0 pont

A Róna SC óvást nyújtott be annak okán, hogy a II. csapatok esetén csak olyan játékos szerepelhet (a csapatban), aki az őszi szezonban a mérkőzések min. 50%-án szerepelt (pályára lépett). Kivételt képezhet 2 (két) játékos. Szerintük ezt a szabályt az RTK második csapata nem tartotta be. Az ügy kivizsgálás alatt van.

A versenybizottság helyt adott az óvásnak, a megóvott mérkőzés három pontját a Róna SC kapta, így ebből a csoportból végül a Csep-Gól-Soroksár mellett a Róna SC jutott a középdöntőbe.

E csoport

Az E csoportban a Pestszentimre SK II. vitte a prímet, de a szépségre, a játékra egyik csapatnál sem lehetett panasz. Az első forduló nehéz meccse után szépen belejött a Csepel II. , így tovább is jutott. Ugyanakkor tényleg mondhatjuk, hogy mindegyik együttes kitett magáért!
A Közterület a Champion ellen például két emlékezetes gólt is szerzett. Tapsot váltott ki Vilics János kapus ívelése, amely után az ellenfél kapujában kötött ki a labda, és Varga Fábián pimasz alálöbbölős gólja is megért egy misét.

Mindenkit megvert az MTK BK!

A BLSZ3-as csapat nem csak a nagy pályán szerepelt jól, hanem immáron a BLSZ teremtornán is a középdöntőbe jutott, ráadásul veretlenül.
A csoport másik továbbjutója Halászi Ferenc csapata, a Csepel Hungary lett, és bár a csoport rangadóját most egy izgalmas meccsen elbukta a CSHC, de a középdöntőben mindenkinek komolyan kell majd számolni  velük.

4. BUDATÉTÉNY SE 0 pont

A csoportokból az első két helyezett jutott a középdöntőbe, melyre 2014. január 4-én kerül sor

Nem kell addig várnunk a focira, a hétvégén folytatódik a torna! Nem akármilyen csaták várhatóak!

Mérkőzések helyszíne: Budafoki MTE Sportcsarnoka (1222 Budapest, Promontor utca 89/A)